تاریخ درج خبر : 1393/10/16
کد خبر : ۴۲۹۹۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جهانبخش: محدودیتی در اعطای تسهیلات کم‌بهره به شرکت های تعاونی وجود ندارد

مدیرکل تعاونی روستایی کهگیلویه وبویراحمد گفت: هیچ گونه محدودیتی برای اعطای تسهیلات کم بهره به شرکت ها و اتحادیه های تولیدی، روستایی و کشاورزی در این استان وجود ندارد.

هوشنگ جهانبخش روز یکشنبه در نشست با جمعی از روسای شرکت های تعاونی روستایی و اتحادیه های تولیدی کهگیلویه وبویراحمد افزود: میزان سود این تسهیلات برای شرکت های تعاونی تنها یک درصد است.

وی با بیان اینکه این تسهیلات با کارمزد یک درصد و بدون داشتن وثیقه تنها با ارایه چک و یا سفته بانکی به شرکت ها و اتحادیه های کشاورزی و تولیدی پرداخت می شود، افزود: دوره بازپرداخت این تسهیلات نیز شش ساله و به صورت اقساط خواهد بود.

جهانبش از اهتمام ویژه دولت یازدهم برای حمایت ازشرکت های و اتحادیه های تولیدی و کشاورزی روستایی خبر داد و گفت: هم اکنون دولت بیش از ۳۰ میلیارد ریال از محل کمک های فنی و اعتباری را در اختیار بانک توسعه تعاون در این راستا قرار داده است.

وی ابراز داشت: این تسهیلات نیز در قالب سرمایه گذاری،خرید نهاده های دامی و محصولات کشاورزی و سرمایه درگردش به تمامی شرکت ها و اتحادیه های تولیدی وابسته به شرکت تعاونی روستایی این استان قابل پرداخت است.

جهانبخش همچنین از پرداخت تسهیلات با سود ۱۱درصدی برای شرکت های تولیدی کشاورزی در قالب افزایش ذخیره سازی و بسته بندی محصولات خبر داد و گفت: دولت نیز بیش از ۵۰درصد هزینه لازم شرکت ها و اتحادیه ها را در این زمینه خود تامین می کند.

وی رویکرد و رسالت اصلی شرکت های تعاونی روستایی را خرید تضمینی محصولات کشاورزی دانست و یادآور شد: در سال جاری بیش از ۳۴ هزارتن گندم و ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن ذرت مازاد بر نیاز کشاورزان در این استان خریداری و به سیلوهای موجود در استان تحویل داده شد.

جهانبخش با بیان اینکه شرکت ها و اتحادیه های تولیدی و کشاورزی استان نیز باید بر روی خرید محصولات و نهاده های کشاورزی برنامه ریزی مدون داشته باشند، افزود: ظرفیت خرید گندم در سالزراعی جاری برای شرکت های تعاونی روستایی بیش از ۶۰ هزار تن پیش بینی شده است.

وی گفت: پیش بینی می شود با تلاش و برنامه ریزی لازم از سوی شرکت های تعاونی افزون بر ۴۵ هزار تن از این میزان ظرفیت گندم مازاد بر نیاز کشاورزان ،خریداری شود. جهانبخش تامین میوه شب عید را از دیگر برنامه های مهم تعاونی روستایی این استان دانست و گفت: شرکت ها و اتحادیه های تولیدی و صنفی باید از هم اکنون برای تامین ۳۰۰ تن سیب درختی و ۴۰۰ تن پرتغال در نوروز ۹۴ برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد