تاریخ درج خبر : 1393/10/16
کد خبر : ۴۳۰۰۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح، نوسازی و بازسازی خطوط تولیدی کارخانه آرد و نشاسته یاسوج

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بازدید از کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج گفت: پس از ۱۰ سال رکود با اهتمام جدی و تلاش های صورت گرفته توسط مجموعه مدیریت استان و مدیران این واحد تولیدی این کارخانه به عرصه تولید نشاسته و گلوکز باز خواهد گشت.

IMG_1129

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه در اوایل دهه ۷۰ به منظور تأمین آرد و کمک به رونق بخش صنعت و کشاورزی استان بخش آرد و نشاسته و در ادامه گلوکز و دکستروز کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج شروع به فعالیت نمود افزود: در این دهه کارخانه آرد و نشاسته یاسوج عنوان نماد صنعت کهگیلویه و بویراحمد را یدک می کشید.

دیودیده اظهار داشت: محصولات این واحد صنعتی در دوران اوج فعالیتش تأمین کننده آرد استان و کشور و بخش عمده تولید شیرینی جات در کشور وابسته به تولیدات کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج بود و در کنار آن در محدوده زمانی محصولات آن بخاطر کیفیت منحصر به فرد وارد عرصه صادرات گردید.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه در سال ۱۳۸۴ مشکلات رکود گریبان گیر این واحد صنعتی گردید و نتیجه آن تعطیلی خطوط تولیدی تا سال ۱۳۹۲ بود.

وی به آغاز تلاش ها از سال ۹۲ اشاره نمود و افزود: خوشبختانه با تلاش های همه جانبه خط تولید آرد این کارخانه مجددا وارد عرصه تولید شد و خط نشاسته که با فرسودگی و آسیب جدی مواجه شده بود در فرآیند جدی بازسازی و نوسازی قرار گرفت.

دیودیده خاطر نشان کرد: همزمان تغییرات در خط گلوکز و اصلاح و بازسازی در خط تولید خوراک دام آغاز گردید و پس از کوششی مستمر و قابل ستایش طی روزهای آینده و با حضور مسؤلین کشوری و استانی افتتاحیه خط تولید نشاسته انجام و در آینده ای نزدیک تولید گلوکز و خوراک دام در کارخانه آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج کلید خواهد خورد.

IMG_1120

وی ابراز امیدواری کرد با حمایت های دولت تدبیر و امید و حسن توجه و پیگیری هایی که تمامی مسؤلین استان نسبت به رشد و توسعه صنعتی کهگیلویه و بویراحمد دارند روحیه رشد و شکوفایی صنعتی بیش از پیش بر استان حاکم و واحدهایی همچون آرد، نشاسته و گلوکز یاسوج، ماشین سازی پارس گچساران، روغن بهرخش و قند یاسوج که پس از سالها راکد بودن به عرصه تولید و در فازی با محوریت صادرات برگشته اند به عنوان الگویی مناسب برای واحدهای دیگر استان به مثابه سخن خواستن توانستن است درآیند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد