تاریخ درج خبر : 1393/10/16
کد خبر : ۴۳۰۰۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

آمار قابل تامل از تلفات حوادث رانندگی در استان

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت:تلفات حوادث رانندگی در در ۹ماه گذشته امسال دراین استان ۸٫۳ درصد افزایش یافت.

۸۱۳۸۷۴۹۵-۶۰۷۸۴۵۷

کامروز امینی افزود: ۱۴۲ نفر در این مدت در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند در حالی که این آمار در مدت مشابه پارسال ۱۳۱ مورد بوده است.

وی اظهارکرد : از کشته شدگان حوادث رانندگی ۳۸ نفر زن، ۱۰۴ نفر مرد، ۵۶ نفر مجرد و ۸۶ نفر متاهل بوده اند.

وی بیان کرد: از تعداد ۱۴۲ نفر فوتی حوادث رانندگی در ۹ ماه امسال ۵۱ نفر راننده ،۳۰ نفر عابر، ۵۸ نفر سرنشین یا ترک وسیله نقلیه و سه نفر نیز نامعلوم ثبت شده است.

امینی اظهار کرد: ۱۹ مورد از تصادفات درون شهری، ۱۱۶ مورد برون شهری و هفت مورد جاده روستایی بوده است.

وی عنوان کرد: آمار مراجعه به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان در زمینه حوادث رانندگی شامل شهرستان های بویراحمد و دنا ۸۴ مورد، گچساران ۴۲ و کهگیلویه ۱۶ مورد بوده است.

امینی ابراز داشت: ۸۱ مورد از تصادفات به علت برخورد دو وسیله نقلیه با یکدیگر صورت گرفته که ۳۰مورد برخورد وسیله نقلیه با عابر متوفی، ۱۸ مورد واژگونی و سایر موارد شامل برخورد وسیله نقلیه با شی ثابت، سقوط، حریق و نامعلوم گزارش شده است.

وی گفت: بیشترین آمار ثبت فوتی ها در ماه های مهر با ۲۳ مورد، شهریور با ۲۱ مورد و مرداد با ۱۹ مورد بوده است.

امینی افزود: ۸۵ مورد از تصادفات منجر به فوت در روز، ۴۳ مورد در شب، و ۱۴ مورد در طلوع و غروب آفتاب اتفاق افتاده است.

مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در ۷۲ مورد از تصادفات خودروی متوفی سواری، ۱۲مورد موتور سیکلت و سایر موارد خودرو متوفی شامل وانت بار ،کامیون ، تریلی ،آمبولانس و تانکر مواد خطرناک و ۳۰ نفر هم عابر پیاده بوده اند.

امینی با بیان اینکه ۷۷ نفر در تصادفات رانندگی امسال در محل حادثه فوت شده اند،گفت: تعداد ۴۹ نفر در بیمارستان، ۱۱ نفر در راه انتقال به بیمارستان و پنج نفر نیز به طور نامعلوم فوت شده است.

وی اظهار کرد: آمار مصدومان ناشی از تصادفات در ۹ ماه سال جاری دو هزارو ۶۷۵ نفر بوده که از این تعداد یکهزارو۹۰۷ نفر مرد و ۷۶۸ نفر زن بوده اند.

امینی گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۳٫۵ درصدی داشته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد