تاریخ درج خبر : 1393/10/17
کد خبر : ۴۳۰۲۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش استاندار نسبت به تخریب مدیران بومی/ به جای فضاسازی‌های تخریبی، فرهنگ همفکری و هم افزایی را پیشه کینم

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ایجاد فضای تخریب و آزار دادن مدیران بومی مانع بروز توانمندی و کارآمدی مدیریت ها برای اهداف توسعه خواهد شد، گفت: به جای فضای تخریب های سیاسی و فکری، فرهنگ همفکری و هم افزایی را پیشه کینم.

IMG_1889

سید موسی خادمی در ششمین یادمان زنده یاد محسن عسکریان بنیانگذار دانشگاه یاسوج افزود:مدیران بومی این استان از ظرفیت های قابل توجهی برخوردارند که نباید با آنان به گونه ای رفتار کرد که در سایر نقاط کشور نیز به توانمندی آنها شک کنند.

وی بیان کرد: در کهگیلویه وبویراحمد مدیران بومی چنان اذیت و تخریب می شوند که وزارتخانه ها و مسوولان بالاتر نمی توانند به آنها پیشنهاد کاری جدیدی بدهند.

خادمی به خدمات ارزشمند زنده یاد عسکریان در دو حوزه فنی و اجرایی اشاره کرد و گفت: این مدیر دانشمند با برخورداری از ایمان و تعهد فعالیت های فنی و اجرایی را در دانشگاه یاسوج آغاز کرد.

خادمی اظهار کرد: زنده یاد عسکریان با تعصب خاصی کوشید کهگیلویه و بویراحمد و دانشگاه یاسوج در بین استان ها و دانشگاه های کشور مطرح شود.

وی ادامه داد: هرچند این اقدام به سختی انجام می گرفت ولی زنده یاد عسکریان با تلاش و پشتکاری که از خود نشان می داد به سرعت جواب می گرفت.

خادمی برخورد مناسب با هیأت علمی و دانشجویان را از ویژگی های بنیانگذار دانشگاه یاسوج دانست و گفت: در دوران مدیریت وی تنظیم فضای دانشگاه اعم از علمی، سیاسی و فرهنگی به نحو مناسبی در دانشگاه یاسوج انجام می گرفت.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد افزود:همچنین دانشگاه یاسوج در ان دوران از لحاظ مسایل علمی و سیاسی روز نیز از شرایط ایده آلی قرار داشت.

خادمی اظهار کرد: زنده یاد عسکریان از فرصت های درونی و بیرونی استان برای رشد و توسعه دانشگاه یاسوج استفاده می کرد و با تعاملی که با مسوولان، دانشگاهیان و مردم داشت در این راه گام برداشت.

IMG_1885

وی با اشاره به اینکه زنده یاد محسن عسکریان مدیری توسعه گرا بود که برای خدمت رسانی به استان از هیچ تلاشی دریغ نکرد گفت: این مدیر دانشمند راه توسعه یافتگی استان را اتکای به توان دانشگاه ها می دانست و بر توسعه پایدار مبتنی بر درون تاکید می کرد.

خادمی عنوان کرد: بسیاری از فرزندان کهگیلویه و بویراحمد در دوره مدیریت زنده یاد عسکریان بورسیه گرفتند و اعضای هیات علمی که هم اکنون در دانشگاه های استان مشغول به فعالیت هستند نیز نتیجه سرمایه گذاری و تلاش های صادقانه این مدیر توانمند است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به برخی بی مهری ها به زنده یاد عسکریان در دوران مدیرت وی در دانشگاه یاسوج اشاره کرد و افزود: هر چند این استاد فرزانه هم اینک در میان ما نیست اما در آن زمان از برخی عیب های فرهنگی بی نصیب نماند و در معرض انگ ها و تهمت ها قرار گرفت.

خادمی برگزاری یادمان برای زنده یاد محسن عسکریان بنیانگذار دانشگاه یاسوج را اقدامی ارزشمند دانست و گفت: باید بزرگان استان را قدر بدانیم و فعالیت هایشان را گرامی بداریم.

وی ادامه داد: این اقدامات ارزشمند که در راستای تکریم و ارج نهادن به مقام بزرگان استان انجام شده را باید به نیروهای جوان و باانگیزه که هم اینک در سمت های مختلف مشغول به فعالیت هستند انتقال داد.

خادمی اظهار کرد:وجود این فرهنگ و انگیزه که از خانواده زنده یاد عسکریان و امثال وی تقدیر می شود و مورد تکریم قرار می گیرند را نشانه رشد دانشگاه ها در کهگیلویه و بویراحمد دانست.

وی عنولان کرد: در اواخر دوره مدیریت زنده یاد محسن عسکریان در دانشگاه یاسوج نگرش و فضای غلطی بر جامعه حاکم شد که در آن افراد زحمتکش بی ارزش قلمداد شدند و به تلاش اهمیتی داده نشد و این شرایط دکتر عسکریان را آزار می داد.

خادمی عنوان کرد: هر چند در آن دوران فضای تعامل از بین رفت و بی احترامی شکل گرفت اما باید تلاش کرد تا این فضا مانند گذشته در استان بوجود نیاید.

در این آیین از تمبر ششمین یادمان زنده یاد محسن عسکریان رونمایی شد.

زنده یاد دکتر محسن عسکریان بنیانگذار دانشگاه یاسوج بود که در شش دی ۸۴ بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ميثم حبيبى گفت:

  اى سیروس من نه شرایط پست گرفتن رودارم ونه میخوام درمیان ضعیفهاخودم وسالهامجاهدتهاى پدرم رالکه دارکنم.ودوستان دیگرمان هم نه دنبال پست بودندونه براى خودشان میخواهند.شماوهمه مجموعه حاکم وبخصوص اقاى خادمى نیک میداندکه این حرفهاوان حرفهاهمه ازروى دلسوزى ست.دقیقابرعکس گفتیددراستان دولت اصولگرایان است. یادتان رفته که درنوددوهمه اصولگرایان رااصلاح طلبان وحمایتهایشان بانه بزرگ به کمابردند

 • تفکرات خاص گفت:

  کلا مردم استان ما هر مدیر بومی که بیاد مخالفش هستن

  قدر زر زرگر بداند

  هیچ غیر بومی دلسوزتراز هم استانی یا همشهری نیست متاسفانه علت فرار مغزهای متفکر استان ما تخریب شدن توسط خود ماست
  تاکی بکوبیم توسر مدیران بومی و سرتعظیم را جلوی غیربومی فروآوریم
  یه ضرب المثل بومی میگه

  آشنا اگه گوشتت رو بخوره استخونت رو نمیندازه

 • سیروس گفت:

  شما این وحدت با این مقاله هایتون به هم زدید چون پست گیرتون نیومد. ایشون استاندار دولت اعتدال نه اصولگراها ونه اصلاح طلبان پس سر جات بشین بزار استان اروم باشه

 • ميثم حبيبى گفت:

  درود.اقاى خادمى کسى به مدیران انتقادنکرده است بلکه انتقادهادقیقابه شماست که میخواهى موجى ایجادکنى که خودرامبراازاشتباه درانتصابات جلوه دهى وبگویید مقالات وانتقادات اصلاح طلبان اشتباه ست. انتقادهابه شماست که استفاده ازمدیرانى کردى که تفکرضددولت حاکم وتفکرجلیلیسم دارندعلرغم تمام دلسوزى هاى که اصلاح طلبان دردوحوزه بویراحمدوکهگیلویه باشمادرمیان گذاشتندوشمابرعکس عمل کردى درراس این افرادسیدتوفیقى وسیدعسکرى بیشترین دلسوزى وجریاندارى رابه شماکردندوشمامعکوس نظردوستان عمل کردید.ازکدام مدیران توانمندحرف میزنى مدیرانى که ازسوى نمایندگان مخالف دولت تحمیل شدندیامدیرانى که افرادى مثل سیداقبالها پیشنهاددادند.اصلااین مدیران اکثراچه پایگاه وقدرت سیاسى واجتماعى ومحبوبیت مردمى دارندکه موردتخریب قرارگیرند.مگراین مدیران ضعیف حرفى براى گفتن دارندکه کسى وقت گران بهاﺀ خودراصرف کندوبرودتهران واینهاراتخریب کنندعملکردشماومدیرانتان خودکافى ست براتخریب شما.شماازتعامل ان مرحوم حرف زدیدحتما میخواهیدازتعاملات خودبابزرگوارى وزارع وقولهاومعامله هاى پشت پرده باانهادفاع کنى نه برادرتعامل علمى باتعامل پشت پرده سیاسى زمین تااسمان متفاوت است وتعامل سیاسى وپشت پرده بامخالفان دولت وشماکه نماینده دولت هستیدنوعى بداخلاقى سیاسى ست وامتیازدادن به انهایعنى پشت کردن به اصلاح طلبان ودولت برگرفته ازراى وحمایت اصلاح طلبان.حتماخواستى توسعه علمى ان مرحوم رابازباتوسعه هاى که شمابه ظن خودتان انجام دادیدمقایسه کنید.حال نمیدانم ازکدام مدیران دفاع وفرمانداران قوى حرف میزنى ازسه فرماندارى که درکهگیلویه بکارگرفتى ودرلیست شیخ عبدى پوروکمک کننده به تفکرجلیلیسم بودندیاازمعاونت جدیدلنده که تحمیل کردیدبه اقاى مرادى یاازفرمانداردنا ویاازمدیران اموزش وپرورشتان.. ……………….اخرازکدام مدیران حرف میزنیدکه لیاقت تخریب داشته باشند.والله حیف وقت که درباره این مدیران حتى حرف بزنیم. ولى امیدوارم که شمابه دامن اصلاح طلبان برگردى وهمگام باانهاودولت روحانى درپى تغییرترکیب مجلس باانتصاب مدیران جدیدوجریانداروجریان سازباشیدکه پایگاه ومقبولیت داشته باشند.

 • مرحم گفت:

  جناب استاندار چرا تو این ۱۷ ماه اقدامی جهت وحدت انجام ندادید که حالا باید از چند مقاله اعتراضی اینجور خود را مظلوم جلوه دهید

پربازديد