تاریخ درج خبر : 1393/10/20
کد خبر : ۴۳۰۵۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

ارتقای سازمان جهاد کشاورزی استان در ۲ رتبه مهم کشوری

سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در ۲ رتبه مهم کشوری پیشرفت محسوس و امیدبخشی را تجربه کرده است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، تغییر دولت‌ها و به تبع آن تغییر مدیران در هر دولت و هر سازمانی باید در مسیر رو به جلو و در راستای اهداف کلان نظام، دولت و آن سازمان باشد.

سازمان جهاد کشاورزی از معدود اداراتی است که در استان کهگیلویه و بویراحمد با تغییر مدیریت جهت‌گیری بهتری پیدا کرد و حوزه‌های گسترده کاری از مدیران مستقل تا ادارات‌کل تابعه تحت عنوان یک سازمان نظم بهتری پیدا کردند.

این سازمان با اثرگزاری به مراتب بهتری به ایفای نقش و وظایف خود پرداخت و ارتباط مؤثرتری با کشاورزان و نهادهای مرتبط با امر کشاورزی برقرار کرد.

مهم‌تر از این‌ها تغییر مدیریت در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تا حد زیادی مدیران مربوطه را پای کار آورد و به ترویج فرهنگ پاسخگویی مشکلات بخش پرداخت.

یکی از مدیریت‌هایی که در نتیجه این تغییر رویکردها موفقیت‌های قابل قبولی به دست آورده، مدیریت امور اراضی بوده که در یک‌سال گذشته توانسته است رتبه این مدیریت را در کشور از ۲۷ به رتبه ۹ ارتقا داد.

ریخت‌وپاش‌ها و بده‌ بستان‌های بی‌ضابطه و اهمال‌کارانه اراضی کشاورزی و ملی به حداقل رسید و مدیریت امور اراضی سامان بهتری گرفت.

این شاخص در تحقق برنامه اجرایی مدیریت امور اراضی کشور در همه استان‌ها ارزیابی شده که استان کهگیلویه و بویراحمد توانست رشدی ۱۸ پله‌ای داشته باشد.

این ارزیابی در شاخص‌هایی چون واگذاری اراضی، نظارت، وصول عواید، ساماندهی و تعیین تکلیف اراضی و اقدامات فرهنگی و اطلاع‌رسانی از سوی وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته است.

موفقیت این سازمان در سال ۹۲ به همین مورد ختم نمی‌شود و این سازمان توانسته است، از رتبه ۱۷ در سال ۹۱ به رتبه ۱۱ در سال ۹۲ در عملکرد مرکز آموزش برسد.

این ارزیابی از سوی معاونت آموزش و ترویج وزارت جهاد کشاورزی و با امضای اسکندر زند به استان کهگیلویه و بویراحمد ابلاغ شده است.

این شاخص‌ها در خصوص آموزش کارکنان، مدیران، سرانه تولید آموزش، سرانه دریافت اعتبارات آموزشی بوده و در مجموع مرکز آموزش سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در درجه متوسط ارزیابی شده است.

امید است این ارتقای شاخص‌ها و رتبه‌های سازمان جهاد کشاورزی با ارزیابی‌های رسمی وزارت متبوع، در سایر حوزه‌ها نیز گسترش یابد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد