تاریخ درج خبر : 1393/10/22
کد خبر : ۴۳۰۸۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

جناح‌بندی دردی از دردهای مردم استان را دوا نمی کند/ فرمانداران درگیر فعالیت‌های حاشیه‌ای سیاسی نشوند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از فرمانداران استان خواست درگیر فعالیت های حاشیه ای سیاسی نشوند و تنها برای رفع مشکلات مردم تلاش کنند.
سید موسی خادمی در چهارمین گردهمایی فرمانداران استان اظهار داشت: عمده وظایف فرمانداران در حوزه های فرهنگی اجتماعی، سیاسی و امنیتی قرار دارد اما به دلیل وضعیت موجود، شرایط خاص حاکم بر استان و کشور و بعضا عقب ماندگی های تاریخی، هم اکنون زمان بیشتری از وقت فرمانداران صرف ساماندهی پروژه های عمرانی و اقتصادی می شود.

۷۵۱۲۸۰

وی، با بیان اینکه امور عمرانی و اقتصادی در بخش های راه سازی، ساختمان سازی، آب رسانی، اشتغال، بازار و … متولیان خاص خود را دارند، گفت: با توجه به شرایط کنونی این امور نیاز به مدیریت و نظارت عالی فرمانداری ها دارند.

خادمی افزود: لازم است فرمانداران و بخشداران اطلاعات کافی و مستند در خصوص پروژه ها و راهکارهای دقیق برای راه اندازی و بهره برداری پروژه های عمرانی را مهیا کنند و با تحرک بخشی، سرعت عمل در این بخش را افزایش دهند.

جذب سرمایه گذاری در دستور کار قرار گیرد

استاندار در خصوص فعالیتهای اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری نیز گفت: فرمانداران باید اطلاعات طرحهای اقتصادی برای سرمایه گذاری را تهیه و در راستای رفع مشکلات سرمایه گذاران از طریق تعامل با دستگاه های اجرایی اقدام کنند.

خادمی تصریح کرد: فرمانداری یک دستگاه اجرایی صرف نیست بلکه ستادی و اجرایی است که در همه مسائل از سوی مردم حلال مشکلات تلقی می شود.

وی افزود: در همین راستا لازم است بودجه، تجهیزات و امکانات موردنیاز فرمانداریها با توجه به سطح و حیطه مسئولیت، در اختیار آنان قرار گیرد.

خادمی با بیان اینکه به دلیل پاره ای مشکلات اقتصادی کشور و همچنین سوء مدیریتها در گذشته بخشی از بودجه استانداری کسر گردید، افزود: با وجود همه محدودیت ها در منابع استانداری در سال های گذشته ۱.۵ میلیارد تومان از بودجه استانداری کسر و به دستگاه های دیگر منتقل شد که این موجب کاهش پایه ای بودجه استانداری شد.

وی تاکید کرد: با توجه به ملی شدن بودجه استانداری ها از سال ۹۳ و با رایزنی ها و پیگیری های صورت گرفته، بودجه استانداری کهگیلویه و بویراحمد در سال ۹۴ افزایش قابل ملاحظه ای دارد.

امکانات فرمانداری ها با شرایط مطلوب فاصله دارد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: فرمانداری ها نمایندگی دولت در شهرستان ها را دارند با اینحال امکانات و تجهیزات آنها با شرایط مطلوب فاصله زیادی دارد که مانند گذشته تلاش بر این است در راستای رفع مشکلات و ارتقای امکانات و تجهیزات آنان اقدام شود.

وی تاکید کرد: ارتقای تجهیزات فناوری اطلاعات و برقراری ارتباط از طریق اتوماسیون با فرمانداری ها نیز لازم و ضروری است.

خادمی اظهار داشت: فرمانداران در وظایف اساسی خود در حوزه های سیاسی، اجتماعی و انتظامی با مراکز تأثیرگذار جامعه همراهی، هماهنگی و تعامل داشته باشند.

وی تصریح کرد: جز با همراهی، هماهنگی و تعامل در یک جامعه نمی توان کاری از پیش برد بنابراین فرمانداران می بایست در راستای برقراری رابطه با مراکز تأثیرگذار جامعه، ذینفعان و … برنامه ریزی داشته باشد.

جناح بندی دردی از دردهای مردم را دوا نمی کند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه جناح بندی خروجی مثبتی برای استان ندارد و دردی از مردم دوا نمی کند، اظهار داشت: به دنبال تعامل و همکاری در جامعه هستیم، چون ما در برابر مردم مسئول هستیم و در راستای حل مشکلات به استقبال هماهنگی می رویم و در این مسیر بر اصول مشترک تأکید کرده و به دنبال تشویق و تحریک ممانعت ها نیستیم.

خادمی همچنین بر تبیین عملکرد دولت تاکید کرد و گفت: افرادی که توان تحلیل فنی، اقتصادی، مدیریتی و سیاسی دارند، حتما عملکرد دولت در یکسال گذشته را تأیید می کنند.

وی افزود: دفاع از عملکرد دولت لازم است و نباید اجازه داد کسانی به خاطر حب و بغض های شخصی عملکرد دولت را زیر سؤال ببرند.

استاندار، در بخشی از این گردهمایی با بیان اینکه بهترین مبلغ دولت، کار و عملکرد آن است، تأکید کرد: فرمانداران درگیر فعالیت های حاشیه ای سیاسی نشوند.

خادمی، افزود:فرمانداران، در عین اینکه سلیقه سیاسی خود را دارند اما به عنوان کسانی که مسئولیت دارند و همچنین مسئول برگزاری انتخابات هستند، از پرداختن به فعالیتهای جناحی بپرهیزند.

وی، با تأکید بر ضرورت تعامل فرمانداران با مردم، اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع و شنیدن حرف و مشکلات آنان از وظایف مهم فرمانداران است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فرزندایل گفت:

  مگه ریئس جمهورقبلی که نماینده امام زمان بوددرهشت سال چه کردکه دریک سال ازاین رییس جمهورمی خواهیدگندهایش راپاک کند؟ شماخیلی هم عجول هستید، الان رادیگه داشته باشیدوازاین به بعدرا……………

 • شهروند گفت:

  آقای استاندار :
  رئیس جمهور شما وعده داده بود که شش ماهه مشکلات مردم را برطرف می‌کند و زندگی مردم را متحول می‌کند؛ نکرد.
  گفتند هم سانتریفیوژها باید بچرخد و هم چرخ کارخانه‌ها که هیچ کدام نچرخید و بیکاری بیشتر شد.
  رئیس جمهور شما گفتند :با توافقنامه ژنو تحریم‌ها برداشته می‌شود، اما هیچ تحریمی برداشته نشد؛ بلکه بیشتر شد.
  گفتند: مسکن مهر را ادامه می‌دهم اما تعطیلش کردند.
  گفتند یارانه‌ها را ادامه می‌دهیم، اما حامل‌های انرژی گران شد و یارانه‌ها اضافه نشد.
  به مردم وعده دادند از بورس حمایت می‌کنید، مردم سرمایه‌هایشان را به بورس بردند، اما ارزش سرمایه‌هایشان نصف شد.
  گفتند :از رکود عبور کرده اما رکود همچنان حاکم بر بازار جامعه است. نان را به یکباره ۳۰ درصد گران کردند.
  نفت بالای ۱۰۰ دلار بود اما به دلیل ضعف عملکرد ژنرال‌های دولت و اعتماد به دیگران برای فشار به مردم به ۴۰ دلار رسیده است. وزرایی را به کار گرفته شد که چندصد میلیارد دلار ثروت دارند.
  آقای استاندار :
  در این مدت نه مشکلی حل شده و نه تدبیر و امید ایجاد کردند.
  رئیس دولت شما گفتند :که آرمان‌های ما به سانتریفیوژها وصل نیست و به قلب و دل ما وصل است. قلب، مغز و دل به کجا وصل است؟ آرمان‌های ما به سانتریفیوژها وصل نیست اما استقلال و غیرت کشور به سانتریفیوژها وصل است.
  قیمت گاز ، نفت و بنزین در جهان از نصف هم کمتر شد اما دولت مصوبه‌ای دارد که گاز را ۲۰ درصد گران کرده است . و نفت وبنزین از قیمت جهانی هم بیشتر است . تا کی می خواهند با جیب مردم و توده های دردمند کشور را اداره کنند؟
  آقای استاندار :
  بیش از ۱۰۰نفر از کارمندان سازمان جهاد کشاورزی استان را در سال ۱۳۹۳ بدون یک ریال پاداش و مرخصی پایان خدمت به یمن ………………………………………………. کرد بازنشسته کردید .و هروز یاس وناامیدی را در جامعه بیشتر می کنید . جواب این همه را در پیشگاه مردم ایران چه می خواهید بدهید .
  آقای استاندار بروپیش رئیس جمهورت و همه اینها را بهش بگو تا شاید …

پربازديد