تاریخ درج خبر : 1393/10/22
کد خبر : ۴۳۰۸۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

مرعشی: سالها تهمت زدند و حالا شراکتشان در مفاسد نمایان شده است

مرعشی گفت: پس از حوادث سال ۸۸ همواره از سوی جناح مقابل و برخی افراد تندرو محکوم شدیم، توهین و افترا شنیدیم اما تصریح می کنم که سکوت ما نباید به گونه ای تلقی شود که انگار بدهکارشان هستیم، متاسفانه طی سال های گذشته افرادی مبادرت به تهمت و توهین کردند که امروز شراکتشان در مفاسد و زد و بندها نمایان شده است.

marashi12
به گزارش نظر نیوز، سید حسین مرعشی شامگاه پنجشنبه ۱۸ دی‌ماه که به مناسبت فرخنده میلاد با سعادت حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) در جشنی که با همین دلیل و از سوی برخی فعالان سیاسی اصلاح طلب در کرمان برگزار شد، شرکت کرده بود گفت: خداوند را سپاس می‌گویم که من و شما را از امت پیامبر اکرم (ص) قرار داده است، این بودنِ در امت پیامبر خدا، وظیفه سنگینی بر دوش یکایک ما گذاشته است.
وی با بیان اینکه اساسا در این جهان یکی از سخت ترین مسائل برای انسان ها این است که همواره تحت آزمون و امتحانات الهی قرار می‌گیرند ادامه داد: انسان در هر مسند و منصبی که باشد، در هر سطح و مرتبه ای که قرار داشته باشد، هر چقدر که صاحب فضیلت و تاثیرگذاری بر پیرامون خود باشد، باز هم از حیث آزمایشات و آزمون های الهی به دور نیست.
این فعال اصلاح طلب به داستان حضرت یونس در قرآن کریم اشاره و اضافه کرد: پیامبری همچون یونس نیز با امتحان خداوند رو به رو شد و ثمره این آزمایش سخت را نیز چشید؛ این نشان می دهد در هر مقام و لباسی که باشیم تحت امتحان الهی قرار خواهیم گرفت.
مرعشی افزود: جالب است که امروز در امت پیامبر خدا که رحمت از صفات اوست، می بینیم خشونت هایی ایجاد شده و کسانی که بیشتر مدعی پیروی از سیره و روش پیامبر (ص) هستند، با این خشونت بی مورد به دفاع از رویه پیامبر می‌پردازند. اینان با چه ابزار و دستاویزی، برای چه و چه کسی دست به این اقدامات می زنند؟
وی ادامه داد: پیامبر خدا مبعوث شد تا مکارم اخلاقی را زنده کند، احیای مکارم اخلاق هزینه بر است و پیامبر برای ایجاد و تثبیت این کرامات اخلاقی، از پرداخت هر گونه هزینه ای دریغ ننمودند.
معاون رییس جمهور سابق کشورمان در ادامه با ذکر این مطلب که متاسفانه هم اکنون بحث نفاق و تفرقه، جامعه اسلامی را تحت الشعاع خود قرار داده است و هر روز بر بی اعتمادی عمومی می افزاید، افزود: راهی جز برگشت به اخلاق نداریم، این وظیفه ای سنگین بر دوش همه به خصوص علما و رهبران حکومت هایی است که به نوعی از این نفاق رنج می‌برند.
وی با اشاره به اینکه باید تعصب از جامعه اسلامی زدوده شود ادامه داد: مادامی که با تعصب و غضب به یکدیگر بنگریم وضع همین خواهد ماند، تعصبات دینی نمی‌توانند موجب پیشرفت افراد شود، همچنین می توان این تعصب را به حوزه‌های دیگر همچون سیاست ورزی بسط داد، تعصبات بی مورد در جریانات سیاسی مانع پیشبرد اهداف یک کشور می گردد. باید عقاید مخالف را نیز شنید، اگر در کشور خودمان این رویه را حفظ می‌کردیم بسیاری از خفقان ها و مشکلات حل می شد.
مرعشی با بیان اینکه هیچ انسانی نمی تواند همچون انسان دیگر باشد و مطمئنا در رفتار، کردار و نگرش ها با هم متفاوتند اضافه کرد: باید تفاوت هایمان را به رسمیت بشناسیم تا بتوانیم در یک جمع، با این وسعت در کنار هم زندگی نماییم. مگر می شود با یک دیدگاه و تفکر، کارها را پیش برد؟
این فعال سیاسی به قیام عمومی مردم در پایان خلافت خلیفه سوم در زمان حضرت علی (ع) نیز اشاره ای کرد و گفت: اوج خلوص و پاک طینتی آنجایی بود که این امام عظیم الشان برای دفاع از خلیفه ای که به هر در آن زمان بر مردم حکومت می کرد در مقابل آنان ایستادگی کرد. پس از آن همه اتفاقی که برای خلیفه سوم افتاد که در نهایت منجر به قتل وی شد مردم از امام علی (ع) خواستند که حکومت را بپذیرد اما علی (ع) چه کرد؟ وی از این درخواست امتناع ورزید در حالی که حق وی بود. در نهایت حضرت امام علی (ع) علیرغم میل باطنی خود خلافت را پذیرفتند. این وقایع برای ما چه درسی دارد؟
مرعشی در جای دیگر از سخنان خود بر نقش همیشگی مردم در صحنه در سالیان پس از انقلاب تاکید و اضافه کرد: مردم ایران سرمایه عظیمی برای انقلاب اسلامی هستند چرا که در طول همه سالهای گذشته و با پشت سر گذاشتن آن همه سختی و مرارت، باز هم به نظام و انقلاب اعتماد کردند و پر شور تر از گذشته در صحنه ها حاضر شدند. بنابراین خدمت به این مردم شریف، بر همه مدیران و دست اندرکاران بی شک واجب است.
وی با اشاره به اینکه اصلاح طلبان بر اساس مصالحی، مدتی سعی بر سکوت داشتند توضیح داد: در سال های گذشته به بسیاری از رخدادها و اقدامات اعتراض داشتیم و قانونی به اعتراضات خود پرداختیم تا زمانی که رهبر معظم انقلاب فصل الخطابی مبنی بر پایان مسائل پیش آمده ایراد فرمودند. پس از حوادث سال ۸۸ به بعد همواره از سوی جناح مقابل و برخی افراد تندرو محکوم شدیم، توهین و افترا شنیدیم اما تصریح می کنم که سکوت ما نباید به گونه ای تلقی شود که انگار بدهکارشان هستیم، متاسفانه طی سال های گذشته افرادی مبادرت به تهمت و توهین کردند که امروز شراکتشان در مفاسد و زد و بندها نمایان شده است.
این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه اعتراض ما به شرایط نابسامان اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بود ادامه داد: هم اکنون کشورهای مجاور ما در صدد بهره گیری از ذخائر نفتی خود و صادرات آنها هستد همانند عراق و عربستان اما ایران با این همه ذخیره و ظرفیت توان مقابله و نیز صادرات حجم انبوهی از این ذخائر را ندارد، این به آن بر می گردد که زمانی که هر بشکه نفت ۱۲۰ دلار بود برای زیرساخت های استخراج و بهره برداری از مناطق نفت خیز هیچ کاری صورت نگرفت و در نهایت منجر به مشکلات عدیده ای می شود که عموما دامن گیر آحاد ملت است. سوال و اعتراض ما این است که جواب بچه های فقیر و گرسنه ایرانی را چه کسی خواهد داد؟ چه کسی پاسخگوی این همه اجحافی که به ملت طی این سال ها شده خواهد بود؟
مرعشی در ادامه با بیان اینکه طی این همه سال هم تحقیر شدیم، هم لقب فتنه گر گرفتیم و هم زندان رفتیم، تصریح کرد: با همه این ها از میدان بیرون نرفته و باز هم ایستاده ایم، گرچه مجددا تاکید می کنم که نباید سکوت چند ساله ما، حمل بر بدهکاری ما شود.
وی به فرمایش از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید همه سلیقه ها در انتخابات شرکت کنند اشاره کرد و افزود: کسانی که وظیفه بررسی صلاحیت های نامزد ها را بر عهده دارند نیز باید با فهم درست از بیان رهبر انقلاب اجازه دهند همه صداها شنیده شود.
این فعال اصلاح طلب همچنین با بیان اینکه کشور عزیز ما از مدت ها قبل، دچار تحریم و مشکلات اقتصادی بوده است خاطر نشان شد: هم اکنون باید وحدت را سر لوحه خود قرار داده و همه در کنار هم برای اعتلا و سربلندی ایران عزیز تلاش کنیم. بدانیم که مردم مشکلات و کاستی ها را می بینند اما باز اعتماد کرده و همراه می شوند. از این ظرفیت ارزنده باید استفاده بهینه شود. امیدوارم که تندرو ها و تنگ نظران حریف ظرفیت مردم نشوند و به لطف خدا با ساز و کاری خردمندانه، دلسوزانه و آگاهانه در سایه وحدت بتوانیم گام محکمی را در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ برداریم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد