تاریخ درج خبر : 1393/10/23
کد خبر : ۴۳۰۸۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

«علی مطهری؛ باقیات صالحات استاد مطهری»

سایت استان: غریب واحدی پور

در یک سازمان ترکیب شدت انرژی و کیفیت سازنده و یا مخرب بودن آن چهار وضعیت را بوجود می آورد که وضعیت ایده ال موقعی است که شدت انرژی سازنده و قوی باشد و این هنگامی میسر می شود که سازمان دارای محیط فیزیکی و معنوی مطلوب باشد.

بدیهی است فرهنگ سازان یعنی مدیران و نیروهای اثرگذار سازمان در شکل گیری محیط های سازمانی بویژه محیط معنوی بسیار مؤثرهستند که ازطریق جلوگیری از تبعیض و بیعدالتی و فراهم کردن فرصت برابر برای شکوفا شدن استعداد شایسته گان و عدم وجود چاپلوسی و رابطه بازی در این زمینه به ایفای نقش می پردازند.

فراتر اینکه ،معیار ارزشیابی و واگذاری امتیازات و مزایا تلاش و توانائی برای تحقق اهداف سازمان است .که بصورت ضابطه مند تدوین و اجرا می شود.

در سطح کلان شرایط یک کشور هم بی شباهت به یک سازمان نیست و محیطی که بی توجه به اهداف و منافع کشور با رونق بازاررفیق بازی و چاپلو سی که به فرموده شیخ منصف جناب آقای ناطق نوری از عوامل اصلی عدم نارضایتی مردم و نابودی نظام هستند .بوجود آمده باشد .بسترمناسب جهت رشد و بالندگی مستعدین و بروز انرژی سازنده و قوی نخواهد بود.

اما همانگونه که در یک سازمان مدیران غیرکاردان وبی اطلاع از این مکانیزم ویا مغرض با عملکرد و نگاه غیر سازمانی خود موجب هرج و مرج و حادث شدن جو بدبینی ودر نتیجه کاهش انگیزه کارکنان و افزایش تمایل آنها برای خلق انرژی مخرب می شوند .به گونه ای که اهداف سازمان به سهولت تحقق نمی یابند.

در کشور نیز در میان نیروهای تأثیر گذار بر فرهنگ و فضای معنوی جامعه عده ای وجود داشته و دارندکه در جایگاههای مختلف حتی شایدبا نیت خیرخواهانه ولی بدون توجه به این اصل بدیهی نتیجه رفتار و گفتار آنها وقوع هرج و مرج ،بی قانونی و در نهایت بی انگیزگی و عدم رضایت مردم می باشد.که مسلما” در بدترین وضعیت ممکن با بروز انرژی مخرب توسط مردم مانع عملی شدن اهداف مترقی انقلاب و نظام می گردند.

بااین پیش فرض در بحبوحه ای که عده ای زمانی برای مصرف داخلی ازتابو کردن هولوکاست در خارج پیراهن عثمان ساختند.لکن خود از مسائل قابل حل و اتفاقا” لازم برای مشخص شدن در داخل فارغ ازعواقب آنها تابو ساخته و می سازند.تا در آشفته بازار فقدان نقد و نقادی و شفافیت و رقابت متاع خود را عرضه کنند.ظهور آقازاده ای فرهیخته ضرورت اجتناب ناپذیری است که شهرت فرزند استاد انقلاب مطهری بودن را نه چون خیلی از آقازاده ها هزینه خود،خانواده ،باند و گروه کند.بلکه با آن به مصاف با انحرافاتی برخیزد که بیش از آنکه تضمین کننده مصالح انقلاب و نظام باشند.دوام و بقای منافع باند و گروهی خاص را بدنبال خواهند داشت.

زیرادر چنین فضائی رسالت سنگین رسانه ای کردن شنود غیر قانونی،اعتراض به نحوه سخن گفتن مورخ پرمدعائی در حضور رهبر انقلاب،نقد طریقه سخن گفتن دادستان از ماجرای موسوی و کروبی و بسیاری موارد دیگر که اگر چه برای ایشان نیز بدون از هزینه نیستند.ولی بواسطه جایگاه و انتساب او به کسی که در تدوین اصول بنیادی انقلاب سهیم بوده است .نسبت به دیگران دارای اثرپذیری بیشتر و هزینه بمراتب کمتری است.

فراتر اینکه، بی شک همانند آثار علامه شهید از باقیات صالحات اواست که با تقویت عوامل بقای انقلاب و نظام خون شهدا را هم پاس می دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بخشوده گفت:

  درود بر علی مطهری .روح مدرس در مجلس.شیر مادرش حلالش باد

 • آآیدا گفت:

  باور کن عین اله کلو وش عاقل تره؟؟

 • محمد دورقی گفت:

  مجلس در صورتی عصاره ملت است که آینه انعکاس خواست های حقیقی ملت باشد. صحبت علی مطهری در چند محور خلاصه می شود.

  ۱- فتنه دو سر دارد و اگر مجازاتی اعمال می شود باید این مجازات دو سر فتنه را ، یعنی تمام طرف های درگیر را شامل شود.

  ۲- حصر خانگی در پی یک محاکمه عادلانه قضایی اعمال نشده و بر همین اساس نمی تواند قانونی باشد. حکم حصر خانگی که توسط شورای امنیت ملی صادر شده بود یک حکم مقطعی ست و برای بلند مدت نمی تواند وجاهت قانونی داشته باشد.

  ۳- مطهری با صراحت اعلام می کند که تعلق خاطری به موسوی و کروبی ندارد و رای خود را در زمان انتخابات ریاست جمهوری به آقای رضایی داده است و اهتمامش به مقوله حصر خانوادگی موسوی و کروبی فقط و فقط ناشی از جایگاه نمایندگی اوست. جایگاه پرمسئولیتی که نماینده را در مقابل قانون شکنی متعهد می کند.
  بی شک اگر مجلس عصاره ملت است از وجود مطهری و امثال مطهری ست که نان را به نرخ روز نمی خورند و منافقانه هر روز به آیینی نو و مسلکی جدید نمی پیوندند..استاد فاضل و صاحبنظر جناب آقای مهندس واحدی پور باقیات صالحات را به بهترین نحو بکار برد امیدوارم خود مهندس واحدی پور با منهج روشن اصلاحگری اش به مجلس آتی ملحق شود تا ثقل مطهری ها افزون شود و رجس و پلیدی منافقان نقصان یابد

 • عبدالهی گفت:

  بسیار نوشته جالب و منصفانه ای است. خصوصاً
  ظهور آقازاده ای فرهیخته ضرورت اجتناب ناپذیری است که شهرت فرزند استاد انقلاب مطهری بودن را نه چون خیلی از آقازاده ها هزینه خود،خانواده ،باند و گروه کند.بلکه با آن به مصاف با انحرافاتی برخیزد که بیش از آنکه تضمین کننده مصالح انقلاب و نظام باشند.

 • یک شهروند گفت:

  کاش می شد هر چه می نوشتیم و می گفتیم برای رضای خدا بود اما افسوس …..

 • یوسف گفت:

  جمع کن برادر
  باقیات رومثل سبز میرحسیبن خراب نکن

 • احمدی گفت:

  جای خوشحالی است که نماینده ای مثل مطهری در مجلس وجود دارد که قانون اساسی را برای بقیه نمایندگان توضیح و تفسیر می‌کند تا بیشتر به وظایف قانونی خود آگاه شوند،خوشحال شدم وقتی دیدم کسی از نمایندگان استان به جمع ۳۰ نفره مخالف مطهری اضافه نشده بود،امیدوارم اینطور باشد و آگاهانه عمل کرده باشند.

 • ناشناس گفت:

  کو مگه جون خوت ..باقیات صالحات چه ؟؟

 • ارشیا گفت:

  کدام باقیات کدام صالحات/؟؟ همیشه تو حاشیه و اعتراضه؟ وتوپ فوتبال عده ی خاص وآلت دست دیگران/

پربازديد