تاریخ درج خبر : 1393/10/22
کد خبر : ۴۳۰۸۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

نظر استاندار در مورد عملکرد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج/ آخرین آمار طرح تحول نظام سلامت در استان

سومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی استان به ریاست استاندار در سالن شماره یک استانداری در حالی برگزار شد که دکتر خادمی نظر رسانه ها مبنی بر عملکرد موفق دانشگاه علوم پزشکی در طرح تحول نظام سلامت را تایید و دکتر چمن نیز آمار جالب توجهی از بستری در بیمارستان از آغاز طرح ارائه نمود.

IMG_0248

در ابتدای این کارگروه دکتر رضا چمن ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی همکاران دانشگاه، گفت: تاکنون بالغ بر ۴۶ هزار نفر در بیمارستان های استان کهگیلویه و بویراحمد از آغاز این طرح از خدمات بستری بهره مند شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تصریح نمود: این بیماران بستری شده تنها ۷درصد از هزینه را از جیب خود پرداخت نموده اند و بالغ بر ۶۵میلیارد ریال از محل هدفمندی یارانه ها به آنان کمک شده است.

اولویت حل مشکلات سلامت مردم است/جذب ۴۵پزشک متخصص و فوق تخصص

وی در ادامه گریزی به انتظارات مردم بالاخص در شهرستان های کهگیلویه و گچساران زد و با بیان اینکه اولویت وی توجه به حل مشکلات سلامت مردم است و در این راه تلاش های فراوانی صورت گرفته تا رضایتمندی مردم عزیز هم استانی محقق شود، تاکید کرد: در این راستا و از زمان آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت، ۴۵ پزشک متخصص و فوق تخصص به جامعه پزشکی استان افزوده شده و هم اکنون در کلینیک های دولتی، ارائه خدمت می کنند.

راه اندازی سه کلینیک تخصصی دولتی در دهدشت و گچساران

دکتر چمن تاکید کرد: از دیگر دغدغه ها و موضوعات مورد تاکید، راه اندازی کلینیک های تخصصی و ارائه خدمات سلامت با نرخ دولتی بوده است که هم اکنون سه کلینیک تخصصی در دهدشت و گچساران راه اندازی شده است که البته با کمبودها و مشکلاتی نیز مواجه هیتند که به مرور مرتفع خواهند شد.

کلینیک ۲ دهدشت

کلینیک تخصصی شماره ۲ دهدشت

کلینیک گچساران

کلینیک تخصصی گچساران

قائم مقام وزیر بهداشت در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیش از ۸۰درصد بخش های بیمارستان های موجود استان تعمیر و بازساری شده است، یادآور شد: همچنین بخش عمده ای از تجهیزات پزشکی مورد نیاز نیز تامین شده است.

رفع کمبود پزشک در مناطق روستایی

وی در ادامه به اجرای فاز دیگری از طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت اشاره نمود و با بیان اینکه در این حوزه نیز فازهای اولیه طرح تحول نظام سلامت به خوبی اجرایی شده است، تصریح کرد: اجرای موفق فاز اول منجر به افزایش سرانه روستائیان و در نتیجه رفع مهم ترین مشکل یعنی کمبود پزشک در مناطق روستائی استان شده به نحوی که اکثر مراکز بهداشتی درمانی روستایی هم اکنون از نعمت حضور پزشک برخوردارند.

دکتر چمن ادامه داد: در فاز بعدی اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت در حاشیه شهرهای استان نیز به زودی عملیاتی خواهد شد.

قدردانی استاندار از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان

در ادامه این نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز با قدردانی از توجه دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت، عملکرد دانشگاه علوم پزشکی استان را در اجرای طرح تحول نظام سلامت موفق ارزیابی نمود و این دانشگاه را پیشگام برنامه تحول نظام سلامت خواند.

منطق کارشناسی حاکم بر دبیرخانه کارگروه سلامت

به گزارش سلام دنا؛ دکتر خادمی همچنین از نحوه پیگیری و تهیه دستور جلسات کارگروه سلامت تقدیر نموده و عنوان کرد: وقتی منطق کارشناسی بر کار دبیرخانه کارگروه ها حاکم باشد، شاهد آنیم که مصوبات کارگروه ها به درستی تهیه و اجرایی می شوند.

مهم ترین مصوبات کارگروه

بر پایه این گزارش، در ادامه این نشست مواردی نیز تصویب شد که از مهم ترین آنها فاضلاب بیمارستان امام سجاد(ع) بوده که مصوب شد دانشگاه علوم پزشکی تا پایان سال جاری نسبت به تهیه طرح شبکه داخلی فاضلاب این بیمارستان و پردیس آموزشی دانشگاه اقدام و همچنین شرکت آب و فاضلاب شهری نیز نسبت به تهیه طرح انتقال فاضلاب این دو مجموعه از طریق سیستم فاضلاب شهری اقدام نموده و از ابتدای سال ۹۴، عملیات اجرایی آن را آغاز کند.

در این نشست همچنین مقرر شد کمیته ای با محوریت سازمان جهاد کشاورزی بحث عرضه مناسب سموم کشاورزی در سطح ساتان را ارزیابی و سامان دهی نمایند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ش.داریوشی گفت:

    اینجانب افتخار سالها کار با جناب آقای دکتر چمن را در سمت معاونت بهداشتی استان داشته ام .به جرات میتونم بگم گر چه در طول سالیان عمر اداری با مدیران زیادی چه در استان چه بیرون از استان کار کرده ام اما آقای دکتر چمن از مدیران شجاع /با سواد /نوع دوست / مبتکر /خوش فکرو با وجدانی بوده اند که کمتر میتوان همه این صفات را یکجا در یک مدیر دید.امیدوارم استاندار و همه مسئولین استان و مردم عزیزمان از وجود ایشان بهره کافی را ببرند. همچنین برای آقای دکتر چمن سلامتی و توفیق روز افزون را از خداوند منان خواستارم.

  • همکار گفت:

    علوم پزشکی درهمه زمینه ها گل سرسبد استان است

  • همشهری گفت:

    دکترچمن یکی ازمدیران پرتلاش استان است خداقوت

پربازديد