تاریخ درج خبر : 1393/10/23
کد خبر : ۴۳۱۲۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

لدنی‌نژاد: در صورت تامین اعتبار، رودخانه مهریان ساماندهی می‌شود

سید علی لدنی نژاد نشست هم اندیشی مدیران عامل شرکتهای آب و فاضلاب استان و شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد در خصوص تصمیم گیری پیرامون برخی طرحهای مشترک در محل سالن اجتماعات شرکت آبفای شهری استان برگزار شد.

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه خبری شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد، سید علی لدنی نژاد در این نشست با اشاره به اینکه برای تامین آب شرب مورد نیاز شهر یاسوج باید به سمت استفاده از رودخانه های دائمی بالا دست این شهر حرکت کنیم اظهار کرد: بدلیل کاهش سطح آبهای زیر زمینی و خشک شدن تعدادی از چاه های تامین آب شرب این شهر ،مطالعه تامین آب از رودخانه ی مهریان در دستور کار قرار گرفته است .
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد افزود : همکاری آب منطقه ای استان در زمینه تخصیص آب مورد نیاز می تواند در این زمینه وسرعت بخشیدن به این کار راهگشا باشد.
لدنی نزاد با بیان اینکه پس از اخذ مجوز تخصیص آب از رودخانه مهریان باید در کمترین زمان ممکن مشاوره و مطالعات این کار انجام گیرد گفت: با اجرای این طرح بخشی از مشکلات مربوط به تامین آب شرب شهر یاسوج در کوتاه مدت بر طرف خواهد شد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان خاطر نشان کرد یکی از موضوعات مهم در خصوص رودخانه مهریان ساماندهی و بهسازی حاشیه این رودخانه بخصوص در محل ایستگاههای پمپاژ تامین آب شرب شهر یاسوج است که به دلیل فرسایش حاشیه رودخانه این تاسیسات در معرض خطر قرار گرفته اند.
لدنی نژاد با اشاره به اینکه همکاری شرکت آب منطقه ای در این زمینه بسیار حائز اهمیت است گفت: امیدواریم
اعتبارات لازم از سوی این شرکت برای ساماندهی رودخانه مهریان تامین شود . وی گفت : همکاری دوشرکت آب و فاضلاب شهری و آب منطقه ای در زمینه رفع تعارض حرائم تاسیسات آبرسانی مناطق شهری نیز دستور کار قرار گیرد تا با رفع معارضات اجتماعی پروژه های مشترک این دو شرکت با سرعت بیشتری انجام گیرند.
لدنی نژاد در ادامه به اشاره به اهمیت نظارت بر طرحهای عمرانی مشترک آب و فاضلاب شهری و آب منطقه ای تصریح کرد نظارت بر عملیات اجرایی رینگ مخازن آب شهر دوگنبدان باید بصورت جدی دنبال شود و این طرح با کیفیت هر چه مطلوبتر انجام شودتا در زمان بهره برداری با مشکلات جانبی مواجه نشود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد