تاریخ درج خبر : 1393/10/23
کد خبر : ۴۳۱۲۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

نشست مشترک کمیته امداد بویراحمد با شهردار یاسوج

جلسه ای با حضور مدیرکمیته امداد شهرستان بویراحمد و شهردار شهریاسوج در محل دفتر شهردار برگزار و درخصوص کمک و یاری رساندن به مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند بحث و تبادل نظر گردید.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بویراحمد در نشست با شهردار یاسوج گفت: با توجه به اهمیت و نگرش ویژه کمیته امداد امام خمینی (ره) به مسئله مشارکت، فرهنگ و اشتغال و نیز با توجه به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی لذا برآنیم تا از تمامی ظرفیت های موجود در جهت ارائه خدمات بهتر و کاملتر به مددجویان تحت حمایت امداد استفاده نماییم.

IMG_9432
هادی ولایتی اظهار داشت: ۱۶درصد از جمعیت شهرستان بویراحمد تحت حمایت کمیته امداد می باشند.
وی با بیان اینکه پدیده مهاجرت به صورت یک مسأله حاد اجتماعی جلوه گر شده است، افزود: مهاجرت به دلیل فقر اقتصادی، فرهنگی مسائل و مشکلات زیادی را در این شهرستان به وجود آورده، بنابراین شناسایی وضعیت موجود مهاجرین ساکن در مناطق حاشیه ای و محلات مختلف شهرها از لحاظ انگیزه و عوامل دخیل در مهاجرت امری ضروری است که باید با نهادینه کردن فرهنگ کار وتلاش در بین افراد این مناطق با برگزاری کارگاه های آموزشی، کلاسهای فرهنگی تربیتی، شناسایی افراد فاقد مسکن، پرداخت تسهیلات اشتغال زایی بتوانیم از توسعه مناطق محروم در حاشیه شهرها جلوگیری نماییم.
ولایتی با تقدیر از خدمات و دغدغه های شهردار یاسوج، گفت: کمیته امداد آمادگی دارد برای شناسایی و معرفی اقشار نیازمند، همکاری نزدیکی با شهرداری داشته باشد و شهرداری بعنوان یک نهاد خدمت گزار می تواند در بحث توسعه شهر ، انفاق و نیکوکاری ادارات با کمیته امداد، ارائه نقشه شهر(شامل آمار جمعیتی دقیقی از شهرستان بویراحمد) تعامل بیشتری داشته باشد.
مدیر کمیته امداد شهرستان بویراحمد ضمن تقدیر و تشکر از خدمات پست بانک در مناطق این شهرستان، بیان داشت: متاسفانه امکانات بانکی در بیشتر مناطق این شهرستان ضعیف است و می بایست جهت گشایش شعبه ای از بانکهای عامل در این مناطق با همکاری شهرداری و بانکهای عامل تعاملاتی صورت پذیرد.
وی از شهرداری درخواست نمود که با توجه به داشتن انبارهایی که شهرداری از اجناس سد معبر جمع آوری کرده است این اجناس را جهت کمک به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان به کمیته امداد تحویل دهند.
ولایتی اظهار داشت: با توجه به همکاری تاکسیرانی در توزیع قلکها، خواستار تعامل شهرداری در این خصوص و همچنین تحویل اجناس بازمانده از مسافرین که قابل تشخیص نیستند جهت کمک به نیازمندان به کمیته امداد هستیم.
در این نشست شهردار یاسوج بیان داشت: شهرداری با تمام ظرفیتهایی که در اختیار دارد در جهت برنامه ریزی برای خودکفایی مددجویان و رفع مقوله فقر از جامعه، گام بر خواهد داشت.
دکتر محمدعلی جاوید بیان داشت: یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان برای خدمات دهی مطلوب تر به نیازمندان جامعه، اشتغال این افراد است که امیدواریم با هماهنگی هایی که بین دو دستگاه شهرداری و کمیته امداد صورت گرفته و تداوم خواهد یافت، شاهد بهبود وضعیت اشتغال قشر محروم جامعه باشیم.
وی تصریح کرد: مدیریت کنونی شهر یاسوج با تمام توان در مواردی از جمله جمعه بازار و یا سرمایه گذاری هایی که در پارکهای شهر یاسوج همچون پارک جنگلی صورت خواهد گرفت، افراد نیازمند و مورد تایید کمیته امداد را در اولویتهای خود قرار خواهد داد
دکتر جاوید افزود: کمیته فرهنگی شهرداری به منظور اجرای مطلوب این تصمیم به زودی با همکاری کمیته امداد، کار خود را شروع کرده و نسبت به شناسایی و اولویت بندی افراد نیازمند اقدام خواهد کرد.
شهرداریاسوج درخصوص اجناس موجود در انبارهای شهرداری جهت تحویل به نیازمندان کمیته امداد قول مساعد داد و گفت: پس از تشریفات قانونی کلیه اجناس فوق را در اسرع وقت در اختیار این نهاد قرار داده تا به دست نیازمندان واقعی برساند.
در این نشست به پاس خدمات شهردار یاسوج در راستای خدمت صادقانه به نیازمندان، لوح سپاس،کارت هدیه و یک جلد کلام الله مجید به دکتر جاوید اهدا شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد