تاریخ درج خبر : 1393/10/24
کد خبر : ۴۳۱۷۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

هدف از حسابرسی‌ها مچ‌گیری نیست/ انتصاب جدید در جهادکشاورزی استان

رئیس دیوان محاسبات استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هدف از حسابرسی‌ها در اسناد مالی ادارات، مچ‌گیری نیست.

مرادیان در دیدار با رئیس و مدیران مالی سازمان جهاد کشاورزی، ‌اعضای جدید هیئت دیوان محاسبات و ادارات‌کل تابعه این سازمان را معرفی کرد.

رئیس دیوان محاسبات کهگیلویه و بویراحمد در این نشست اظهار کرد: مهم‌ترین وظیفه و هدف ما در دیوان محاسبات، دادن مشاوره‌های حقوقی و قانونی به ذیحسابان و مسئولان مالی سازمان‌هاست.

jjjjjjjjjjj

وی با بیان اینکه به‌دنبال مچ‌گیری و سخت‌گیری بی‌مورد نیستیم، تأکید کرد:‌ بدون شک هدف مدیران ارشد، ذی‌حسابان و معاونین مالی در دستگاه‌های ادرای و اجرایی رعایت قانون بوده و دیوان محاسبات و همه ادارات در این هدف مشترک، همسو هستند.

مرادیان تصریح کرد: انتظار می‌‌رود موضوع پرداخت‌های مشکل‌دار در دستگاه‌های اجرایی، در کمیته اقدامات پیشگیرانه مطرح شود تا هر پرداختی از مجاری قانونی صورت گیرد.

وی از مسئولان سازمان جهاد کشاورزی خواست تا اسناد پرداختی دارای مشکل را در کمیته اقدامات پیشگیرانه مستقر در این سازمان طرح کنند.

مجموعه مالی تعامل خوبی با مجموعه جهاد کشاورزی دارند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار تیم مالی این سازمان را افرادی تلاش‌گر و پاک‌دست خواند و ابراز داشت: مدیریت امور مالی و مجموعه معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی همراهی و تعامل خوبی با بدنه این سازمان دارند.

جعفر گوهرگانی با قدردانی از آقای سی‌سختی، ذیحساب سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، فشارها بر مجموعه مالی را زیاد خواند و افزود: تلاش برای پرداخت بدهی‌ها و جلوگیری از انباشت بدهی‌های جدید وظیفه سنگینی است که سیستم مالی این سازمان در این مسیر تلاش می‌کند.

گوهرگانی با قدردانی از زحمات قلی‌پور، رئیس سابق هیئت دیوان محاسبات این سازمان گفت: امیدواریم آقای جمالی‌نژاد بتواند تحرک بیشتری به این هیئت در مسیر تحقق اهداف کلان سازمان جهاد کشاورزی بدهد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی، رعایت قانون را محور انجام خدمات مختلف در هر سازمانی دانست.

گستردگی مجموعه جهاد کشاورزی و کمبود اعتبارات مشکل‌زاست

حمزه سی‌سختی، ذی‌حساب و مدیر امور مالی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار با اشاره به حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های مباحث مالی گفت:‌ سازمان جهاد کشاورزی یکی از وسیع‌ترین و گسترده‌ترین سازمان‌هاست که ادارات تابعه فراوانی نیز دارد، لذا توجه ویژه به این سازمان ضروری است.

وی، گستردگی سازمان جهاد کشاورزی و تنوع بسیار زیاد هزینه‌ها را از یک سو و کمبود شدید اعتبارات این سازمان را از سوی دیگر نگران‌کننده خواند و تصریح کرد:‌ مشکلات عدیده مالی جهاد کشاورزی بدون همکاری، تعامل و همراهی دیوان محاسبات برطرف نخواهند شد.

سی‌سختی تأکید کرد: مجموعه مالی سازمان جهاد کشاورزی به هیچ عنوان از قوانین مالی عدول نخواهد کرد، ولی در چارچوب قانون تلاش بر حل مشکلات درون مجموعه‌ای و ایجاد تعامل و همکاری بیشتر با دیوان محاسبات برای کاهش مشکلات مالی برون مجموعه‌ای هستیم.

دیوان محاسبات ۱

جمالی‌نژاد رئیس جدید هیئت دیوان محاسبات جهاد کشاورزی شد

مدیر امور مالی سازمان جهاد کشاورزی، رعایت قوانین محاسباتی و عمومی را ضروری دانست و گفت: با تکیه بر قانون عمده مشکلات در یک مجموعه برطرف خواهند شد.

سی‌سختی، نهادینه‌شدن قانون و ایجاد هم‌افزایی و همدلی میان سیستم مالی سازمان و سایر بخش‌‌ها را نیازمند رعایت قانون از سوی همه افراد و مجموعه‌ها دانست.

رئیس دیوان محاسبات کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار با قدردانی از زحمات قلی‌پور، آقای جمالی‌نژاد را به عنوان رئیس هیئت دیوان محاسبات سازمان جهاد کشاورزی و ادارات‌کل تابعه آن معرفی کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد