تاریخ درج خبر : 1393/10/27
کد خبر : ۴۳۲۹۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اعتبارات فصل کشاورزی از ۸۷ تاکنون سیر نزولی داشته است

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سهم اعتبارات فصل کشاورزی از اعتبارات تملک دارایی از سال ۸۷ به این‌طرف سیر نزولی داشته که جای تأسف دارد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، علیرضا رستگار در جمع خبرنگاران با تشریح دستاوردهای نشست شورای اداری با حضور مدیرکل میوه‌ها‌های گرمسیری و نیمه‌گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد:‌ طرح‌های کشاورزی عمدتا طرح‌های کوچک اما مهمی هستند ولی دیدگاه‌های مالی در بودجه کشور توجه به طرح‌های بزرگ است که این موضوع ناهم‌خوانی‌هایی را به وجود آورده است.

وی با اشاره به نسبت بودجه‌های ملی و استانی افزود: ۸۵ درصد اعتبارات بودجه کشوری و تنها ۱۵ درصد روستایی است در حالی که این نسبت در بخش کشاورزی ۶۰ به ۴۰ است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد:‌باید سهم کشاورزی را از اعتبارات ملی ویژه ببینند تا شکوفایی روستاها و بخش کشاورزی رونق گیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش ابراز داشت: اگر چه همه مأموریت‌های سازمان جهاد کشاورزی مهم است ولی می‌توان مأموریت اصلی این سازمان در استان کهگیلویه و بویراحمد را در یک جمله توسعه باغبانی بدانیم.

لزوم اخذ مجوز ماده ۲۱۵ باغات اراضی شیبدار

رستگار، باغبانی را ویترین کهگیلویه و بویراحمد نامید و گفت: از وزارت جهاد کشاورزی انتظار می‌رود برای اخذ مجوز ماده ۲۱۵ احداث باغات در اراضی شیبدار همکاری ویژه‌ای با این استان داشته باشند
وی ادامه داد: این استان هم آب دارد و هم اراضی شیب‌دار که دلیلی برای عدم حمایت وزارت جهاد کشاورزی از طرح‌های توسعه باغات این استان وجود ندارد.

وی با اشاره به چالش این استان در موضوع تسهیلات، اقدامات سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در تأمین آب اراضی را خوب توصیف کرد و خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر، زنجیره توسعه باغات در این استان ناقص است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در بخش پایانی صحبت‌هایش تصریح کرد: این استان کلکسیونی از تولیدات باغی سردسیری و گرمسیری دارد که آرزوی من این است که روزی استان ما را با یک محصول ویژه و شاخص بشناسند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد