تاریخ درج خبر : 1393/10/27
کد خبر : ۴۳۲۹۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -

توضیحات معاون دانشگاه یاسوج درباره مرگ یک دانشجو

در پی درگذشت یکی از دانشجویان دانشگاه یاسوج، معاون آموزشی این دانشگاه توضیحاتی را در این خصوص به خبرنگاران ارایه داد.

دکتر شهاب الدین حاتمی در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه یکی از دانشجویان دانشگاه یاسوج به نام محمدرضا تقوایی نژاد دانشجوی رشته مهندسی عمران ورودی سال تحصیلی ۹۴-۹۳، که نیمسال اول تحصیل خود در این دانشگاه را سپری می کرد، در شامگاه چهارشنبه ۲۴ دی ماه دار فانی را وداع گفت.

hatami-news

وی در توضیح این واقعه ناگوار گفت: به گفته شاهدان، دانشجو با علائم سردرد به بیمارستان شهیدبهشتی یاسوج منتقل شده و تحت اقدامات پزشکی لازم قرار می گیرد. از اولین ساعات حضور وی در بیمارستان، مسئولان دانشگاه وی را همراهی نموده و رئیس دانشگاه نیز به همراه چند تن از مدیران با حضور در بیمارستان پیگیر مسائل درمانی وی از مسئولان بیمارستان بودند.اما متاسفانه عمل جراحی مغزی نیز به عنوان آخرین اقدام پزشکی بی حاصل بود.

معاون آموزشی دانشگاه یاسوج درباره دلیل این اتفاق تصریح کرد: متخصصان پزشکی و مراجع ذیصلاح باید درباره علت دقیق مرگ این دانشجو اظهار نظر کنند و اظهارنظرهای غیرکارشناسی در این خصوص قابل اتکا نمی باشد.

حاتمی عنوان کرد: آخرین امتحانی که این دانشجو در آن شرکت نمود، ریاضی عمومی در روز سه شنبه ۲۳ دی ماه ساعت ۸:۳۰ صبح برگزار شد و اساسا روز چهارشنبه این دانشجو هیچ امتحانی نداشته است. در خصوص امتحان روز سه شنبه این دانشجو، طبق بررسی های بعمل آمده از سوی مسئولان دانشکده، هیچ گونه مشاجره یا حتی بحثی از سوی استاد درس یا مراقبین با این دانشجو در جلسه امتحان رخ نداده است. لازم به ذکر است، اطرافیان دانشجوی متوفی، ادب، آرامش و متانت را از خصوصیات این دانشجوی مرحوم برمی شمرند.

این مسئول ادامه داد: درس ریاضی عمومی در این دانشگاه به تازگی با هماهنگی کمیته ای از اساتید گروه ریاضی برگزار می شود که این کمیته بر نحوه تدریس و طراحی سوالات امتحان این درس نظارت دارند تا استاندارد لازم در این درس رعایت شود.

دکتر حاتمی در خصوص مراقبین امتحانات در دانشگاه یاسوج نیز گفت: به خاطر اهمیت امتحانات و شرایط خاص دانشجویان در ایام امتحانات، برای مراقبین جلسات توجیهی برگزار می شود. در نیمسال اول سال تحصیلی جاری نیز جلسه ای توجیهی، یک هفته قبل از شروع امتحانات در دانشگاه برگزار شد و بر نکات آموزشی و روانشناختی در مواجهه با دانشجویان در ایام امتحانات تاکید شد.

این مسئول دانشگاه، مجموعه مدیریتی دانشگاه را در این غم شریک دانست و این مصیبت را به خانواده این دانشجو، دوستان و بازماندگان وی تسلیت گفت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بد مدرکان فارغ النحصیل دانشگاه یاسوج گفت:

    تبریک به اساتید فنی مهندسی دانشگاه یاسوج

پربازديد