تاریخ درج خبر : 1393/10/27
کد خبر : ۴۳۳۰۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دیودیده: دولت از تولیدات صنعتی و معدنی استان حمایت بیشتری کند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: رونق بیشتر تولیدات صنعتی و معدنی در مناطق کمتر توسعه یافته همچون کهگیلویه و بویراحمد نیازمند اهتمام و توجه جدی دولت است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه دو واحد پتروشیمی در حال اجرای این استان در شهرستان های گچساران و دهدشت دو هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد افزود: تامین اعتبار طرح های بزرگ صنعتی کهگیلویه و بویراحمد به دلیل محرومیت منطقه نیازمند تخصیص اعتبارات دولتی و سرمایه گذاری شرکت های بزرگ نیمه دولتی نظیر بنیاد کوثر و برکت است.

IMG_1172

دیودیده با اشاره به گوشه ای از تلاش های مسوولان این استان و نمایندگان مردم برای به چرخه تولید بازگشتن برخی واحدهای راکد تولیدی و صنعتی تصریح کرد: به چرخه تولید برگشتن واحدهای تولیدی بزرگی چون کارخانه آرد و نشاسته و دام و طیور این استان رهآورد این تلاش ها است که افزون بر ایجاد فرصت های شغلی نقش ارزشمندی در افزایش تولیدات ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی داشته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در ادامه یکی دیگر از نیازهای استان برای توسعه و ایجاد کار و اشتغال بیشتر را توجه به بخش معدن دانست و متذکر شد: قابلیت های بی نظیر کهگیلویه و بویراحمد در تولیدات معدنی نیازمند اجرای طرح مطالعاتی جامع برای شناسایی معادن در این استان است.

وی اعتبارات کنونی برای استفاده از همه ظرفیت‌های معدنی در استان را کم دانست و گفت: به همین دلیل نیاز است که از توان سرمایه‌گذار استفاده کرد اما شرط اصلی برای ورود سرمایه‌گذار به این بخش منوط به تکمیل زیرساخت‌های دسترسی به معادن اعم از جاده و آب و برق و سایر ملزومات است.

دیودیده خاطرنشان کرد: ۵ هزار کیلومتر مربع از مساحت استان در خصوص اکتشاف معادن مورد مطالعات اولیه قرار گرفته است.

دیودیده در پایان گفت: جذب سرمایه گذار در شهرک های صنعتی کهگیلویه و بویراحمد مستلزم ایجاد زیرساخت های زیربنایی مانند آب، برق، گاز و زیرسازی جاده است، که دولت با توسعه این خدمات نقش مهمی در رونق واحدهای تولیدی شهرک های صنعتی دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد