تاریخ درج خبر : 1393/10/28
کد خبر : ۴۳۳۲۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

آقای استاندار؛ خواب جبهه پایداری برای دانشگاه یاسوج تعبیر نخواهد شد!

سایت استان: محسن شهریاری*

وقتی که نسیم خوش و رایحه دل نشین تدبیر و امید با لاله های بنفش بر بیابان خشک و زرد ایران نشست و از دل خاک روئید؛ قرار بود که فضای ناصواب، بی قانونی و حاکمیت انحصار گرایانه و مونولوگ های بی پایان اصولگرایی پایان شود و فضای کشور و محیط پر جنب و جوش دانشگاهی بعد از ۸ سال بار دیگر رنگ آرامش و امنیت و نشاط به خود گیرد!

IMG_0181

این اتفاقات اگرچه به استان سیاست زده کهگیلویه و بویراحمد نیز رسید، اما آنچنان که شایسته مردم این دیار بود از سوی نیروهای دولتی حاضر در قدرت پاسخ مثبت داده نشد که تنها ریاست دکتر شاپور رمضانی؛ استاد محبوب، مدیر توانمند و اصلاح طلب بر کرسی دانشگاه یاسوج بود که توانست بر فکر و اندیشه دانشجویان و اساتیدی که پایگاه اصلی و راس هرم قدرتمند رای دکتر حسن روحانی در انتخابات بودند روی خوش نشان دهد و جامعه دانشگاهی را به حمایت منطقی و دفاع با تدبیر از دولت در آینده نچندان دور مطمئن و امیدوار نگه دارد.
آن زمان که دکتر رمضانی بر کرسی پوسیده … دانشگاه یاسوج رسید؛ کاری بس سخت و دشوار با هزینه‌های فراوان را پیش رو داشت؛ او باید بین حقانیت و تضیع حقوق جامعه دانشگاهی یکی را بر می گزید! دکتر رمضانی وقتی با اراده ای محکم و قامتی استوار گام در راه قانون گرایی نهاد، تیرهای نامرئی از سوی نیروهای زهر آگین و سراسر حسد بومی، به قلب ایشان نشانه رفت تا او را از ادامه مسیر که هر گام او به مثابه هویدا شدن عملکرد غیرقانونی دیروز آقایان بود باز دارند؛ اما دکتر رمضانی هرگز از تصمیم خود تا به امروز عقب نشینی نکرد و تسلیم این نیزه های پوشالی و چوبی نشد.
اما در طی قریب به یک سال و چند ماهی که از سرپرستی دکتر رمضانی می گذرد همچنان نیروهای ورشکسته استانی چه آنان که با زمین سوخته خود در استان کهگیلویه و بویراحمد سرگرم تنش زدایی هستند و چه آنانی که در قلب پایتخت درسمت معاونت فرهنگی وزارت علوم به اسم هم استانی بودن برای نیروهای استانی ….می کنند، برای حذف دکتر رمضانی هم قسم شده اند تا بدین وسیله ضمن انتقام از اقدامات شجاعانه دکتر رمضانی با معرفی و تعیین سرپرست اصولگرای هم چون آقای رزمجو بر صدارت دانشگاه یاسوج عملاً نقشه و تفکر خود را در قلب دانشگاه یاسوج پیاده و بر جدایی جامعه دانشگاهی از دولت تدبیر و امید اصرار بورزند.
سئوالی که مطرح می شود این است چرا باید با وجود آنکه با رویش دولت تدبیر و امید که گفتمانی اصلاح طلبانه با روش اعتدال گرایانه دارد رئیس محبوب و نام آشنایی چون دکتر رمضانی که گزینه نهایی جامعه دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد است از سوی وزارت علوم نادیده گرفته شود و به سمت دیگر گزینه های از جبهه اصولگرایی که هیچ پایگاهی در سبد رای و اندیشه جامعه دانشگاهی ندارند پیش روند؟
چرا باید نسبت به انتخاب جامعه دانشگاهی پشت پا زد و با سیلی سرخ پاسخ رای سبز آنان را به دولت تدبیر و امید داد؟
چرا باید دولت و وزارت علوم به جای آنکه بر خواسته اکثریت صاحبان فکر و دانایی جامه عمل بپوشاند در پشت پرده با جبهه پایداری معامله کرده و با گماردن فردی تندر و ضعیف که جایگاهی در اندیشه و قلم جامعه دانشگاهی ندارد و هیچگونه سابق مدیریتی و اجرایی نداشته به صف آرایی با حامیان دولت بپردازند؟
پرسش اساسی از استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد، دکتر موسی خادمی به عنوان عالی ترین مقام دولتی از سوی رئیس جمهور این است که چرا در طی یک سال و چند ماه که از ریاست دکتر رمضانی بر دانشگاه یاسوج می گذرد هیچ گاه حمایت کوتاه و نسبی از اقدامات دکتر رمضانی رئیس مشروع و محبوب این مرکز علمی نکرده اند؟
چرا تاکنون شیوه سکوت را در پیش گرفته اند؟
چرا موضع خود را شفاف بیان نمی‌کنند و از تنها نیروی اصلاح طلب حاضر در جامعه دانشگاهی استان کهگیلویه و بویراحمد دفاع قاطع نمی‌کنند؟
چرا باید در دولت تدبیر و امید گزینه اصولگرای پایداری بر جامعه دانشگاهی استان تکیه زند؟
مگر رای ملت و جامعه دانشگاهی کشور؛ رای به تغییر نگرش‌ها و گفتمان‌ها نبود؟
اگر اینچنین نبود پس چه دلیلی برای انتخاب دکتر روحانی و سپس آمدن شما به عنوان استاندار بومی استان کهگیلویه و بویراحمد بود؟
می‌توان بررسی و تحلیل کرد از زمانی که دکتر رمضانی بر کرسی دانشگاه یاسوج تکیه زده اند دیگر خبری از اعتراضات دانشجویی و تنش های آسیب پذیر به بدنه دانشگاه و جامعه و آشوب های دانشجویی و تهدید های بسیار بر پیکر دانشجو و دانشگاه رویت نشده است. به طوری که فضای امن و آرام بعد از ۸ سال به دانشگاه بازگشته و برای اولین بعد از چند سال دانشگاه روی آرامش، امنیت و نشاط را به خود دیده است؛ اما اگر عده ای قصد برکناری دکتر رمضانی را دارند و به دنبال انتصاب گزینه جبهه پایداری بر راس دانشگاه هستند آیا این رفتارها خود نشانگر این ایده و برنامه نیست که عده ای به دنبال بر هم زدن آرامش دانشگاه هستند؟
آیا این تحرکات اخیر در حقیقت بیانگر این واقعیت نیست که گروهی به دنبال بازگرداندن فضای امنیتی، خشن و تهدید کننده علیه دانشجو و دانشگاه هستند؟

جناب آقای استاندار؛
امروز شما پیش از هر زمان دیگری به قومیت گرایی و دفاع از یک منطقه خاص جغرافیایی چون کهگیلویه در حمایت از نیروهای انتصابی متهم هستید و از آنجای که گزینه معرفی شده برای صدارت دانشگاه یاسوج هم منطقه ای شما می باشد؛ امروز باید پاسخ روشن و واضحی به این برچسپ قومیت گرایی دهید که آیا چارچوب فکری و سیاسی شما سیاست های دولتیست که از سوی رئیس جمهور بیان و ابلاغ می شود یا آنکه …

جناب آقای استاندار؛
برکناری دکتر رمضانی و منصوب کردن چهره اصولگرای جبهه پایداری یعنی زدودن امنیت و آرامش از دانشگاه و رویش تنش ها و چنگ زدن ها و ناامنی در دل دانشگاهی که بعد از سال ها روی خوش امنیت را به خود دیده است و اگر شما از این مکان مقدس و امن و آرام که ماحصل تدبیر دکتر رمضانی و حمایت اعضاء هئیت علمی، دانشجویان و کارمندان آن نهاد بوده است حراست، حفاظت و حمایت نکنید بدانید عواقب هرگونه تهدید جامعه دانشگاهی از سوی جبهه پایداری بر عهده شما و دولت تدبیر و امید و وزارت علوم خواهد بود که عده ای سعی در انتقام گیری از جامعه دانشگاهی را دارند که در ۲۴ خرداد ۹۲ دکتر روحانی را برگزیده اند!

جناب آقای استاندار؛
سکوت و عدم موضوع گیری شما و بی تفاوتی نسبت به حمایت از دکتر رمضانی یقینا پاتک‌های آن هم به زودی به شما اصابت خواهد کرد و یقین بدانید اگر در این شرایط حساس و تعیین کننده حامی نیروهای دولتی در استان کهگیلویه و بویراحمد نباشید، مطمئن باشید که اگر امروز تصمیم به برکناری دکتر رمضانی گرفته شود و شما رویه سکوت خود را ادامه دهید فردا روز توسط گفتمان اصولگرایی کمر همت برای برکناری شما خواهند بست و شما در آن روز به خاطر بی توجهی به خواست جامعه دانشگاهی تنها خواهید بود و فریادرسی شما را همراهی و حمایت نخواهد کرد!

جناب آقای استاندار؛
برخیزید و بر این سکوت پایان دهید و با حمایت قاطع از دکتر رمضانی و ایستادگی در مقابل گزینه جبهه پایداری ثابت کنید مرد روزهای سخت بوده اید و همراهی با دولت و جامعه دانشگاهی که خاستگاه اصلی موجودیت دولت دکتر روحانی هست را تنها نخواهید گذاشت.

جناب آقای استاندار؛
این روزها به سرنوشت شما در آینده سخت گره خورده است!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  انتخاب رییس خارج از مجموعه یک اشتباه محض است. مجموعه همانند بدن انسان عمل میکند و در مقابل عامل بیرونی حالت تدافعی به خود میگیرد. این یعنی از دست دادن زمان. دانشگاه یاسوج این آزمون تلخ را در زمان دکتر پاکشیر تجربه کرده. حاصل آن کشف مواد مخدر در خوردو ایشان! و سپس حذف نامبرده.

 • سحر گفت:

  بابا ول کنید این دکترا را ازین به بعدهرکس ادامه تحصیل بده دکترا میگیره دکتر رمضانی خودش چشه که رزمجو بیا یه آزمون از دکتر رمضانی و رزمجو بگیرن ببینن نمره کدوم یک بیشتره

 • ناشناس گفت:

  جناب شهریاری! من از آقای رمضانی شناختی ندارم وبرای آرامش وجدانم اتهامی نمی زنم.اما دکتر رزمجو را خوب می شناسم و آنچه شما به ناحق و از سر بی اطلاعی یا غش کردن به سمت دیگری به ایشان نسبت دادی هرگز در او ندیدم.
  توصیف شخصیت و جایگاه علمی و اجتماعی دکتر رزمجو در حوصله این مقال نیست.
  اما سزاوار نیست نخبه کم نظیری را که دغدغه اش کار علمی و مدیریتی است و قلبش مملو از محبت به مردم وعشق به مملکت وانقلاب است از سر جهل یا طمع با تیغ اتهام بنوازیم و خاطرش برنجانیم.

  اصلاح طلبی دینداری می خواهد و جوانمردی نه فحاشی و لجن پراکنی.
  دین و اخلاق نداشته باشی از هر حزب و گروهی باشی شیطانی.

  هیچ نفسی ماندگار این روزگار نیست.وبا خوبی یادها و نامها جاودانه می شوند.
  و من ایمان دارم که دکتر از خوبان روزگار است و دلبسته جایگاهی نیست که آقای شهریاری برای نرسیدنش خود سوزی می کند.

 • علی گفت:

  سلام بر این نویسنده تواناو قلم شیوا و دغدغه ای که نسبت به سرنوشت مراکز علمی و چگونگی اداره آنها داری. تعصب و غیرت حضرتعالی در دفاع از آنچه به عقیده خویش بهترینهاست جای تقدیر و تشکراست و قتی جامعه ای به این سطح از بالندگی برسد که افراد بتوانند به راحتی به ابراز وجود و اظهار نظر بپردازند جای بسی خوشحالی و امید است وبحق شایسته جامعه اسلامی هم همین است اما در مورد نوشتارتون به چند مورد اشاره می کنم انشاء الله مورد مداقه قرارگیرد .
  ۱) هر فردی قبل از هراقدامی شایسته است اطلاعات جامع و کاملی از مطالب مورد بحث کسب کند سپس مبادرت به انجام نماید.
  ۲) دکتر رمضانی که بنده سعادت زیارتشون را نداشتم وهمواره توفیق خدمتگراری و موفقیت برای ایشون در همین راستاخواهانم و دفاع معقولانه و مودبانه از شخصیت ایشون کار حسنه و خیر خوهانه وسنت نیکویی است .
  ۳)آقای دکتر رزمجو استاد فرهیخته و توانا وچهره علمی و نخبه استان که در دانشگاه شیراز به تدریس مشغولند یکی دیگر از فرزندان فرهیخته این خطه از سرزمینمون هست که قطعا با توجه به اظهاراتی که مرقوم فرمودی میزان معرفت و آشنایی تون با وی سنخیتی با اظهار نظرتون ندارد .
  ۴) ایشون در جات علمی و دانشگاهی را طوری طی نموده که زمان قبولی دکتری در دانشگاه شیراز با توجه به وضعیت کمی سنش استادان مجرب دانشگاه را به تعجب وا داشت .
  ۵) وی از سلسله سادات و از خانواده مومن و وفادار به آرمانها و مبانی نظام مقدس جمهوری اسلامی است و در جامعه کمتر کسی است که ایشون را به عنوان یه چهره علمی و دانشگاهی به دور از جانبداریهای سیاسی و گروهی نشناسد چه به رسد به ارتباط با گروه و جبهه ای که حضرتعالی نام بردید .و مهمترین اولویت ایشون پرداختن به مسائل علمی و دانشگاهی آنهم در کلاس درس است تا پذیرفتن مسولیت و انجام امورات اداری
  به امید اینکه تعصباتمون تنها دلیل قضاوتهایمان نباشد

 • مهدی گفت:

  انشاله که دکتر رمضانی زودتر حکمش زده شود تا اقایان پایداری در خیالات پوچ و تعصبی خودشان خفه شوند..این اقای دکتر ر..هم که جدیدا از طرف پایداری ها با بازوی بزرگواری حمایت میشود یه اصولگراست که از دوستان گل افتاب گردان میباشد..

 • ناشناس گفت:

  حیف است در دولت تدبیر و امید نیروی جبهه پایداری که ضد ……..، ضد اصلاحات و همردیف ………. جایگزین شود.

 • علی گفت:

  خوب گفتی ولی به نظرت اقای استاندار میاد از بویراحمدی های حمایت میکنه یا از همشهری خودش

  • خودم نه خونم گفت:

   توی این سایت های خبری استان که همش حرف از بویراحمد غیربویر احمد گرمسیر و سردسیر است پس معلومه یا گردانندگان و نویسندگان از قوم مداران حوزه معرفت اند یا اینکه باید واژه ی جدیدی که این دو مفهوم(علم و قوم ) را در بر بگیر ه ابداع کرد فقط پست مدن ها میتواند این اصطلاح را ابداع کنند. مجموعه حرفای فوق هیچ تناسبی با حوزه آکادمیک نداره یه راهکار دیگه پیدا کنید.با این حرفای شما به قول استاد حسین پناهی برم خاک از گینه بیسائو ببارم بریزم رو سرم. آقای دکتر رزمجو یه چهره و شخصیت علمی دانشگاهی با تراز بالا هستند جبهه پایداری این حرفا چیه ایشون اصلاح طلب و از اعضای ستاد مرکزی دکتر روحانی در استان فارس بودند.

پربازديد