تاریخ درج خبر : 1393/10/27
کد خبر : ۴۳۳۳۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تعاونی‌های پشتیبان دست دلالان را از دسترنج تولیدکنندگان کوتاه می‌کند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با تشکیل تعاونی‌های پشتیبان دست دلالان از دسترنج تولیدکنندگان کوتاه می‌شود.

صابر مظاهری افزود: حمایت از تشکیل تعاونی های پشتیبان اولویت اصلی دولت یازدهم برای تولید و اشتغال در این استان است.

IMG_4758

وی ادامه داد: این تعاونی ها با هدف ایجاد اشتغال پایدار با تامین مواد اولیه، خرید کالا از تولیدکننده و رساندن آن به بازار مصرف ایجاد می شود.

وی با اشاره به پیش بینی شدن فعالیت این تعاونی ها در ۱۴ سرفصل ، تصریح کرد: اولویت تشکیل تعاونی های پشتیبان در کهگیلویه و بویراحمد بخش های فرش و گردشگری به دلیل قابلیت های ویژه این استان است.

مظاهری ابراز داشت: به هر یک از این تعاونی ها تا سقف یک میلیارد ریال تسهیلات با همکاری صندوق مهر امام رضا (ع) و با سود چهار درصد اعطاء می شود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با یادآوری مشکلات واحدهای تولید و صنعتی این استان برای فروش کالا ابراز داشت: این طرح دست دلالان را از دستیابی به حاصل دسترنج تولیدکنندگان کوتاه می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون دو هزار و ۹۸۵ تعاونی با ۳۰۷ هزار و ۱۵۸ نفر عضو و اشتغالزایی ۳۱ هزار و ۷۹۳ نفر در این استان ثبت شده است که از این تعداد یکهزار و ۱۸۶ تعاونی با ۱۷۳ هزار و ۵۶۴ نفر و اشتغالزایی ۱۲ هزار و ۵۲۵ نفر مشغول به فعالیت هستند.

مظاهری افزود: ۷۹۸ تعاونی با شش هزار و ۹۳۹ نفر عضو و اشتغالزایی هفت هزار و ۵۵۳ نفر در دست راه اندازی است.

وی تشکیل اتاق فکر تعاونی، حمایت از پایان نامه های با موضوع تعاونی تا سقف ۵۰ میلیون ریال، برگزاری تورهای بازدید دانش آموزان و دانشجویان از واحدهای تعاونی موفق، برپایی جشنواره ها برای ایجاد انگیزه رقابت بیشتر بین تعاونگران و شناخت چالش های پیش روی این واحدهای صنعتی را از برنامه های در دست اجرای این اداره متولی برای نهادینه کردن فرهنگ کار و تلاش در قالب تعاونی در کهگیلویه و بویراحمد دانست.

مظاهری پرداخت ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و اشتغال به کار ۴۲۰ نفر در سال جاری در تعاونی ها در این استان را گواهی بر تلاش دولت برای رونق تعاونی ها ذکر کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد