تاریخ درج خبر : 1393/10/28
کد خبر : ۴۳۳۶۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بیشترین تصادفات کهگیلویه و بویراحمد بین دو پل رخ می‌دهد

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۵ درصد از تصادفات منجر به فوت این استان در محوری ۲۳۰ کیلومتری رخ می دهد.

علی خوان پایه در نشست شورای ترافیک استان این محور را از پل “خیرآباد” تا پل “کتا” عنوان کرد و افزود: این ۲۳۰ کیلومتر یک محور اصلی و ملی استان است که میزان تصادفات رانندگی در آن نگران کننده است.

DSC_0062

وی اظهارکرد: در ۹ ماه گذشته ۱۱۷ نفر در محورهای برون شهری کهگیلویه و بویراحمد جان خود را از دست داده اند که ۷۶ نفر از آنها در این ۲۳۰ کیلومتر بوده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این محور ۴۰ کیلومتر از محورهای اصلی و ۱۴ کیلومتر از کل محورهای استان را شامل می شود، خاطرنشان کرد: از ۱۲ میلیون خودرویی که در ۹ماهه سال جاری در محورهای ارتباطی این استان تردد کردند، هفت میلیون در این ۲۳۰ کیلومتر تردد کرده اند.

خوان پایه تصریح کرد: ۷۳درصد از تصادفات منجر به فوت در این استان مربوط به خودروی سواری بوده است.

وی ادامه داد: همچنین ۷۰درصد تصادفات منجر به فوت در ساعات هشت تا ۱۰ شب و ۵۱ درصد از تصادفات در ۱۵ کیلومتری ورودی شهرها رخ داده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد میزان تصادفات این استان را در ماههای مهر، آبان و آذر امسال نگران کننده دانست و بیان کرد:‌ با توجه به افزایش تردد خودروها و عدم توسعه امکانات و جاده ها، در صورتی که فکری برای این موضوع نشود، باید شاهد حوادث و تلفات بیشتری باشیم.

وی همچنین نرخ تردد خودرو به طور میانگین در محورهای ارتباطی استان را ۱۳۱ خودرو در ساعت عنوان و اضافه کرد: نرخ تردد در محورهای اصلی استان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد