تاریخ درج خبر : 1393/10/29
کد خبر : ۴۳۳۸۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

انجام بیش از ۱۵ هزار ماموریت اورژانسی در ۹ ماه

سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نیروهای امدادی اورژانس پیش بیمارستانی استان در ۹ ماهه سال جاری بالغ بر ۱۵ هزار و ۳۸۵ ماموریت در سطح استان انجام داده اند .

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ جلال پوران فرد افزود: تعداد ماموریت های انجام شده توسط اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد کاهش داشته است.

IMG_1922

وی اظهار داشت: بیشترین حوادث رخ داده در سطح استان بعد از تصادفات، مربوط به مسمومیت با ۸۲۷ مورد و پس از آن ماموریت های قلبی با ۷۳۶ مورد، سقوط ۵۶۱ مورد، بیماریهای تنفسی با ۴۳۸ مورد و سوختگی با ۱۴۹ مورد بیشترین حجم ماموریتهای غیر تصادفی را به خود اختصاص داده اند .

پوران فرد تعداد ماموریت های تصادفی عوامل فوریتهای پزشکی استان در ۹ ماهه سال جاری را ۲ هزار و ۶۴۶ مورد اعلام کرد و گفت: این تعداد منجر به بستری شدن ۲ هزار و ۷۶۱ نفر مصدوم در بیمارستان و ۸۱۳ مجروح نیز در همان محل حادثه از سوی نیروهای امدادی اورژانس تحت درمان قرار گرفتند .

سرپرست مرکز مدیرت حوادث و فوریتهای پزشکی استان از افزایش ۶ درصدی مصدومان حوادث ترافیکی نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر دادو یادآور شد: در ۹ ماهه گذشته ۳ مورد فوتی پس از حضور امدادگران ۱۱۵ در صحنه حوادث و حین انتقال رخ داده که ۳۰ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است .

وی ادامه داد: خوشبختانه پوشش فراگیر اورژانس های پیش بیمارستانی شهری و جاده ای، سرعت عمل و تلاش مستمر کارکنان اورژانس ۱۱۵ در کاهش تلفات سوانح و تصادفات بسیار موثر بوده است .

پوران فرد تصریح کرد: مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد، با داشتن ۳۲ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده ای در سطح استان به مردم خدمت ارائه می کند .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد