تاریخ درج خبر : 1393/10/30
کد خبر : ۴۳۴۳۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

صدور یک هزار و ۸۰۰ پروانه کسب صنفی در کهگیلویه و بویراحمد

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون یک هزار و ۸۰۰ پروانه کسب صنفی در تمامی نقاط کهگیلویه و بویراحمد صادر گردیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، عبدالحمید جهانبین با بیان اینکه ۲ هزار و پانصد فرصت شغلی ره آورد صدور این تعداد پروانه کسب بوده است افزود: اصناف نقشی حساس و اثرگذار در شرایط اقتصادی و ایجاد اشتغال در سطح کشور دارند.

IMG_0799

جهانبین خاطر نشان کرد: عمده پروانه کسب های صادره در زمینه مشاور املاک و خودرو، خوار و بار فروشی و پوشاک بوده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت خارجی صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: در کهگیلویه و بویراحمد ۷ اتاق اصناف، ۹۸ اتحادیه صنفی در قالب حدود ۹۵۰ رسته صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی وجود دارد که در آیین نامه های اتحادیه های صنفی، وظایف اتحادیه ساماندهی امور قانونی و اجرایی و وظایف واحدهای صنفی و نظارت بر رعایت موارد قانونی و صنفی را بر عهده دارند.

وی در ادامه با اقدامات انجام شده در خصوص حمایت از اصناف استان اشاره نمود و افزود: رایزنی های لازم در خصوص اعطا تسهیلات کم بهره، برگزاری دوره های آموزشی اصناف، هموار ساختن ورود اصناف در حوزه تجارت و صادرات، پیگیری در خصوص تعدیل نمودن مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری در حال انجام است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد