تاریخ درج خبر : 1393/11/01
کد خبر : ۴۳۴۵۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم معارفه رئیس جدید منابع طبیعی چرام برگزار شد

با حضور مسئولان استانی و شهرستانی رئیس جدید منابع طبیعی چرام منصوب شد.

مراسم تکریم و معارفه رئیس جدید منابع طبیعی چرام در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان چرام و شورای تامین شهرستان، معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه، مسئول دفتر ولی‌فقیه اداره کل و جمعی از کارشناسان منابع طبیعی کهگیلویه و چرام از حاضرین در جلسه بودند.

حبیب‌الله پیوسته‌گر در این مراسم با اشاره به اهمیت منابع طبیعی در قرآن‌کریم و با بیان اینکه سوره انفال به این بحث اختصاص داده شده، اظهار کرد: در آیه اول سوره انفال بیان شده که انفال خاص پیامبر و ائمه (ع) بوده که در زمان حاضر تحت نظر ولی‌فقیه است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری چرام، اضافه کرد: منابع طبیعی شامل جنگل‌ها، مراتع، رودخانه‌ها و سایر بیشه‌زارها و معادن است که در روایات و احادیث، در قانون اساسی و همچنین در فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری هویدا است.

وی با تأکید بر این مطلب که به دلیل کمبود نیروی انسانی باید به سمت مردم حرکت کنیم، زیرا بدون مشارکت مردم قادر به حفظ و توسعه منابع طبیعی و احیا جنگل‌ها و مراتع نیستیم، عنوان داشت: با وجود آنکه در زمینه مسائل تخصصی، اقدامات موثری صورت گرفته ولی در زمینه آگاهی عامه مردم اقدامات خوبی صورت نگرفته است.

این مسئول تأکید کرد: مسئولان و علما با نفوذ کلام خود می‌توانند در زمینه توجه دادن مردم به نقش مهم جنگل‌ها و مراتع و بالا بردن فرهنگ منابع طبیعی، تاثیر بسزایی داشته باشند.

پیوسته‌گر تصریح کرد: اهمیت منابع طبیعی در جلوگیری از بحران‌های زیست‌محیطی و نقش آن در توسعه پایدار ایجاب می‌کند که هر از چند گاهی اهمیت این منابع خدادادی از طریق تریبون‌های ائمه جمعه و جماعت برای مردم بیان شود.

این مسئول با متذکر شدن این مطلب که همت وسایل ارتباط جمعی و رسانه‌ها به خصوص رادیو و تلویزیون نباید به هفته منابع طبیعی محدود شود، اعلام کرد که با تلاش مضاعف برای حفظ، توسعه و احیا عرصه‌های منابع ملی در شهرستان چرام و پاسخگویی به مردم قدم خواهد برداشت.

هدایت‌الله آویزش نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه منابع طبیعی، منابع ملی و خدادادی است، اظهار کرد: منبع طبیعی، ثروت‌ها و انفال عمومی هستند که در اختیار ما قرار گرفته‌اند و این در حالی است که مردم احساس می‌کنند منابع طبیعی با منافع آنان در تضاد است.

رئیس سابق منابع طبیعی چرام با بیان اینکه اهداف منابع طبیعی همیشه به صورت پوشیده و مستتر است، عنوان داشت: منابع طبیعی، منابع الهی هستند که تلاش، دلگرمی و تعامل همگان را در جهت صیانت آنان می‌طلبد که انتظار می‌رود همه دست به دست هم داده و این طبیعت خدادادی را حفظ کنیم.

در پایان این مراسم از زحمات و خدمات آقای محمدعلی پورمند رئیس سابق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چرام تقدیر و آقای حبیب‌الله پیوسته‌گر با حکم مدیرکل، منصوب شد.

گفتنی است؛ پیوسته‌گر پیش از این معاونت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهگیلویه را بر عهده داشت، وی دارای مدرک کارشناسی حقوق و ۲۲ سال سابقه خدمت دارد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد