تاریخ درج خبر : 1393/11/03
کد خبر : ۴۳۵۸۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد درتابستان آینده با بحران بزرگ تامین آب مواجه است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان در بهار و تابستان سال آینده با چالش بزرگ تامین آب مواجه است.

سید علی لدنی نژاد در جمع خبرنگاران افزود: برداشت بی رویه از منابع آب و کمبود نزولات جوی در کشور این وضعیت را به وجود آورده است.

۸

وی بر برنامه ریزی برای کاهش تبعات ناشی از کمبود آب تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه ریزی بمنظور پایش مداوم و حفاظت از منابع آب و تنظیم الگوی مناسب مصرف باید در دستور کار تمامی دستگاههای مسئول قرار گیرد.

لدنی نژاد تشکیل شورای آب در کهگیلویه و بویراحمد را ضروری دانست و بیان داشت: با توجه به اهمیت مسئله آب، در سطح ملی ساختار شورای عالی آب تشکیل شده و مسائل آب در سطح کلان مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب افزود: با تشکیل این شورا برنامه ریزی برای کنترل و کیفیت بخشی به مصرف آب و حفاظت از منابع آبی به صورت بهینه انجام خواهد گرفت.

وی اظهار داشت: ایجاد ساختار شورای آب در سطح استانها به ریاست استاندار به عنوان بالاترین مقام اجرایی دولت در استان با هدف همسو کردن تلاشهای سازمانهای مختلف در تامین، مصرف و حفاظت از آب ضروری است.

لدنی نژاد بیان کرد: در این شورا شرکت آب منطقه ای استان به عنوان مسئول منابع آب استان و شرکتهای آب و فاضلاب شهری و روستایی به عنوان مسئول توزیع آب شرب و جمع آوری و دفع فاضلاب درسطح شهرها و روستاههای استان، می توانند نقش کلیدی در این شورا داشته باشند.

وی عنوان کرد: سازمانها و نهادهای دولتی از جمله سازمان جهاد کشاورزی و محیط زیست، اداره کل اطلاعات، علوم پزشکی، منابع طبیعی و آبخیزداری و آموزش و پرورش، صدا و سیمای مرکز استان به عنوان عضو اصلی و تصمیم گیرنده در برنامه های شورای آب استان باید حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: مکاتبات و رایزنی های لازم برای تشکیل شورای آب با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور صورت گرفته که امیدواریم با موافقت این شرکت هرچه سریعتر شاهد تشکیل شورای آب استان باشیم تا بتوانیم با حضور همه اعضا تصمیمات لازم را در این خصوص اتخاذ کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سپو گفت:

    بابا ………. چیه هرروزبه یک بهانه عکس روسایت هست

  • ناشناس گفت:

    په تنه نانی سی چه
    الان که زمستونه شب اب قطع می شه به نظرم تابستون اصلا آب نداشته باشیم

پربازديد