تاریخ درج خبر : 1393/11/03
کد خبر : ۴۳۵۸۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بررسی وضعیت پنج پروژه مهم شهر یاسوج با حضور استاندار و مسئولان

مسئولان کهگیلویه و بویراحمد به منظور بررسی وضعیت پنج پروژه مهم شهر یاسوج از آنها بازدید کردند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با همراهی معاون عمرانی و برنامه‌ریزی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی و جمعی از مسئولان از پنج طرح عمرانی شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بازدید کردند.

در این بازدیدها که نماینده بویراحمد و دنا نیز حضور داشت، مسئولان از طرح‌های مجتمع فرهنگی و هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، موزه، بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی، ورزشگاه ۱۵ هزار نفری و پل سوم‌بشار یاسوج بازدید کردند.

* مجتمع فرهنگی و هنری یاسوج

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از مجتمع فرهنگی و هنری یاسوج، اظهار کرد: این مجتمع بزرگ فرهنگی و هنری یاسوج با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد تومان آغاز شد و تاکنون ۲۱ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.

موسی خادمی در ادامه بیان کرد: این پروژه با بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال فعالیت است و مشکل اصلی آن کمبود اعتبار است.

وی یادآور شد: این پروژه به دلیل کمبود منابع مالی متوقف شد و ۵۰ میلیارد برای تکمیل پروژه مجتمع فرهنگی هنری یاسوج لازم است.

خادمی با ابراز نگرانی از روند کند این پروژه، اظهار داشت: مجتمع فرهنگی و هنری از پروژه‌های لازم شهر یاسوج که فعالیتش کند و از برنامه زمان‌بندی خود عقب مانده است.

به گفته مشاور پروژه مجتمع فرهنگی هنری یاسوج تنها مشکل این پروژه کمبود اعتبارات است و پیمانکار طرح ۱۲ میلیارد تومان طلبکار است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در هفته آینده جلسه‌ای با مسئولان این پروژه جهت بررسی مشکلات آن برگزار خواهیم کرد.

حسین کاظمی مدیرکل فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این بازدید به برخی از مشکلات فنی و نواقص این طرح اشاره کرد و گفت: در مقطعی دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد درخواست تعطیلی این پروژه را صادر کرد چراکه مشکلات فنی در بحث سازه‌ها دارد.

کاظمی تصریح کرد: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد دو پروژه ملی دارد که هر دو آنها با مشکلات فنی زیادی روبرو هستند.

*پروژه موزه یاسوج

در ادامه این بازدید استاندار کهگیلویه و بویراحمد از پروژه موزه استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج سرکشی کردند.

خادمی در خصوص این پروژه گفت: پروژه موزه یاسوج اعتبار دارد و در آخر بهمن ماه پیمانکار آن مشخص می‌گردد که در شش ماه اول سال ۹۴ این پروژه به اتمام می‌رسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد که از معطل ماندن این پروژه نگران به نظر می‌رسید، اظهار کرد: این پروژه از محل اعتبارات ماده ۱۸۰، ۵۰۰ میلیون تومان و از محل اعتبارات استانی نیز ۵۰۰ میلیون تومان به خود اختصاص داده است.

خادمی با بیان اینکه بخشی از کارهای موزه یاسوج انجام گرفته است، افزود: بخشی از کارهای این پروژه مانده است که معطلی در این پروژه قابل توجیه نیست.

محمود باقری مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در این بازدید، به علت کندی این پروژه اشاره کرد و گفت: طرح قبلی پروژه موزه یاسوج نواقصی داشت، لذا برای اینکه موزه استان کهگیلویه و بویراحمد شاخص‌های یک موزه را داشته باشد در طرح آن تغییراتی صورت گرفت و این چیزی بود که مرکز از ما خواستند.

باقری با بیان اینکه اعتبارات این پروژه تخصیص داده شده است، افزود: برای تکمیل پروژه موزه یاسوج حدود چهار میلیارد تومان نیاز است.

وی از آگهی روزنامه این پروژه در هفته آینده خبر داد و افزود: کار تکمیل پروژه موزه یاسوج از اواخر بهمن‌ماه شروع خواهد شد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از بخش‌های مختلف این پروژه بازدید کردند.

*پل سوم بشار

سومین پروژه‌ای که مورد بازدید مسئولان قرار گرفت، پروژه پل سوم‌بشار بود، این پروژه که از سال ۸۶ آغاز شده با مشکلات زیادی از قبیل معارضات اجتماعی مواجه شد.

هومان آقایی پیمانکار پروژه پل سوم‌بشار، معارضات اجتماعی و تعلل و کوتاهی راه و شهرسازی در پرداخت پیش‌پرداخت اعتبارات را از مشکلات این پروژه عنوان کرد و از مسئولان خواست فکری برای رفع معارضات اجتماعی کنند تا هر روز جلوی کار دستگاه‌ها را نگیرند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین در بازدید از این پروژه بیان کرد: امسال برای پل سوم‌بشار یاسوج چهار میلیارد اعتبار گذاشتند و مردم انتظار دارند که هر چه زودتر این پروژه به اتمام برسد.

موسی خادمی به وضعیت ترافیکی شهر یاسوج اشاره کرد و افزود: این پروژه نقش مهمی در کاهش ترافیک در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد دارد.

خادمی از فرماندار بویراحمد خواست تا معارضات اجتماعی این پروژه را پیگیری و برطرف نماید.

وی همچنین از پیمانکار پروژه خواست تا فعالیت خود را به شکل معناداری از سر بگیرد تا مسئولان با او همکاری کنند.

* بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی یاسوج

چهارمین پروژه، بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی یاسوج بود که مسئولان کهگیلویه و بویراحمد از آن بازدید به عمل آوردند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص این پروژه گفت: پروژه بیمارستان یاسوج در مقطعی فعال نبود و امسال با در نظر گرفتن اعتبار فعالیت خود را مجدد آغاز کرد ولی سرعت لازم را ندارد و از برنامه‌ زمان‌بندی خود عقب است.

خادمی با بیان اینکه اکنون ۱۰۰ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند، افزود: اعتبار سال ۹۴ بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی یاسوج ۱۵ میلیارد تومان اعتبار دارد.

* ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج

ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج پنجمین پروژه‌ای بود که استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده بویراحمد و دنا با همراهی برخی از مسئولان از آن بازدید کردند.

حسین کاظمی مدیرکل فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ورزشگاه ۱۵ هزار نفری یاسوج به دلیل نواقص زیادی که دارد در ۱۰ بهمن افتتاح نمی‌شود.

وی افزود: این پروژه در جلسه شورای فنی با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد