تاریخ درج خبر : 1393/11/03
کد خبر : ۴۳۵۸۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

دانشگاه پیام نور استان و مجتمع دنا صنعت تفاهم نامه همکاری امضا کردند/ تصاویر

با امضاء تفاهم نامه ای بین مجتمع تولیدی صنعتی دنا صنعت یاسوج و دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد پیوند صنعت و دانشگاه محقق شد.

download (12)

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان، در مراسمی که با حضور غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس، مجید محنایی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، دکتر نجیب زاده رئیس دانشگاه پیام نور استان، محمدرشید جبا رئیس امور شعب بانک ملی کهگیلویه و بویراحمد و لهراسب باقری مدیرعامل مجتمع تولیدی صنعتی دناصنعت یاسوج و جمعی از کارکنان برگزار شد تفام نامه همکاری دانشگاه پیام نور و مجتمع تولیدی صنعتی دنا صنعت امضا شد .

برپایه این گزارش نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در حاشیه این مراسم گفت: پیوند علم و صنعت نقش بسزایی در توسعه کشور دارد.

غلام محمد زارعی اظهار کرد: ارتباط علم و صنعت از ارکان توسعه پایدار بوده و از آنجا که رسالت دانش تولید فناوری است و واحدهای صنعتی به طور قطع نیاز به ارتقاء صنعت و فناوری دارند، در نتیجه ارتباط این دوحوزه لازم و ملزوم یک دیگر هستند.

وی افزود: پیوند میان علم و صنعت نقش بسزایی در هموارسازی مسیر توسعه و کاهش آمار بیکاری در جامعه دارد؛ چراکه با ایجاد این تعامل می‌توان سبب ورود دانش‌آموختگان و افراد جویای کار به بازار تولید شود و از این طریق رونق بخش اقتصاد کشور را نیز ممکن سازد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در کنار ارتباط تنگاتنگ بین علم و صنعت سرمایه‌گذاری بر روی طرح‌های پژوهشی یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی است که باید مورد توجه بیشتر مسئولان قرار بگیرد.

زارعی تاکید کرد: در سال‌های گذشته وجود برخی از مشکلات سبب شده تا علم و صنعت از یکدیگر فاصله گرفته و از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود یکدیگر بی‌بهره باشند لذا امروز انجام پژوهش‌های کاربردی مورد نیاز صنعت، مطابق با کاربردهای اقتصادی کلان ضروری بوده که این نوع پژوهش‌ها با همکاری بین صنعت و دانشگاه امکان پذیر است.

وی در پایان با تقدیر ویژه از اقدام مدیرعامل مجتمع تولیدی صنعتی دناصنعت بخاطر انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور ، اظهار امیدواری کرد، این اقدام گامی مثبت برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد باشد .

در ادامه معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندارکهگیلویه وبویراحمدگفت: هرچند در سالهای قبل ارتباط بین صنعت و دانشگاه در استان تنها در حد شعار باقی ماند ولی این مهم بایدبرای کمک به روند توسعه استان عملیاتی شود.

“مجید محنایی” در بازدید خط تولید مجتمع تولیدی دناصنعت یاسوج، افزود: ارتباط بین صنعت و دانشگاه به عنوان یک حلقه مفقوده در این استان است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی بیان کرد: عملیاتی شدن ارتباط صنعت و دانشگاه گام مهمی برای توسعه و پیشرفت استان است که از طریق آن می توان روند تولید محصولات مختلف و تجاری سازی را بیش از بیش دنبال کرد.

محنایی اظهارکرد: دانشگاه می تواند راهکارهای مناسبی را برای افزایش راندمان صنعت ارایه کند و بخش صنعت نیز دانشگاه ها را از نظر تجهیزات آزمایشگاهی تامین کند.

وی ارتباط بین صنعت و دانشگاه را در کاهش هزینه ها و تولید محصولات باکیفیت به مردم تاثیرگذار دانست و گفت: باید با شناسایی نیازهای جامعه و ارایه تحقیقات کاربردی مشکلات موجود را برطرف کرد.

محنایی با اشاره به اینکه نیازهای بخش صنعت و کارخانه های استان باید احصا و در راستای کیفیت بخشی به تولیدات گام های اساسی برداشته شود، ابراز داشت: در سالهای اخیر با راه اندازی آزمایشگاه های استاندارد و بازرسی های مناسب تا حدودی این مهم عملیاتی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندارکهگیلویه وبویراحمدگفت:نیروهای متخصص دانشگاه های استان باید در صنایع جذب شوند و چنانچه کمبودی در این زمینه احساس شد از سایر دانشگاه های کشور استفاده شود.

محنایی افزود: به گفته کارشناسان هر پنج سال تولید علم دوبرابر می شود و عدم کارتحقیقاتی به معنای رشد نکردن کارها است.

وی با اشاره به اینکه انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه پیام نور کهگیلویه وبویراحمد و مجتمع تولیدی دنا صنعت یاسوج گام مهمی برای برقراری ارتباط صنعت و دانشگاه است، گفت:در بخش صنعت، علم و تحقیقات باید به دنبال نوآوری و کسب استاندارهای جهانی درواحدهای صنعتی استان باشیم.

رییس دانشگاه پیام نور کهگیلویه وبویراحمد نیز در این بازدیدگفت: انعقاد تفاهم نامه همکاری این دانشگاه و مجتمع تولیدی دنا صنعت یاسوج اتفاق میمون و مبارکی برای برقراری رابطه بین صنعت و دانشگاه است.

عنایت الله نجیب زاده افزود: برای نخستین بار ارتباط بین صنعت و دانشگاه با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور استان و دناصنعت یاسوج که به عنوان بزرگترین واحد تولیدی بخش خصوصی است برقرار شد.

وی بیان کرد: در این تفاهنم نامه دانشگاه پیام نور کهگیلویه وبویراحمد ایده ها، پژوهش ها و فعالیت های تحقیقاتی که به طور مطالعاتی در دستور کار قرار گرفته است و نتیجه آنها نیز مشخص شده را در اختیار واحد تولیدی در میان خواهد گذاشت.

نجیب زاده ادامه داد: این طرح ها به منظور تجاری سازی در اختیار مجتمع تولیدی دنا صنعت قرار داده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این ارتباط دو سویه را می توان به سایر دانشگاه های استان نیز سرایت داد،اظهارکرد:ضرورت ایجاب می کند که صنعت و دانشگاه برای پاسخگویی به نیازهای جامعه با هم در ارتباط باشند.

نجیب زاده ابراز داشت:با برقراری ارتباط با بخش صنعت به آموزش های کاربردی دانشگاه نیز کمک خواهد شد و مجتمع تولیدی دنا صنعت زیرمجموعه مرکز رشد دانشگاه پیام نور استان قرار گرفت.

رییس دانشگاه پیام نور کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد:نبود ارتباط بین دانشگاه و صنعت در سالیان متمادی موجب شده تا این استان نتواند در بخش صنعت موفقیت های چشمگیری داشته باشد.

در ادامه مدیرعامل مجتمع تولیدی دنا صنعت یاسوج نیزگفت:عملیات اجرایی فاز نخست این مجتمع تولیدی در سال ۸۵ با مشارکت بانک ملی آغاز و در سال ۸۷ به بهره برداری رسید.

لهراسب باقری افزود: این مجتمع تولیدی هم اینک شش خط تولید دارد و لوله های کامپوزیتی تا قطر چهار هزار میلی متری را به طور ویژه تولید می کند.

وی میزان سرمایه اولیه مجتمع تولیدی دنا صنعت یاسوج را ۲۷۰ میلیارد ریال و ۲۶ میلیون یورو تسهیلات ارزی جهت خرید ماشن آلات عنوان کرد و گفت:بانک ملی استان در ارایه تسهیلات و استمهال بدهی های معوق این مجتمع نقش چشمگیری داشته است.

باقری انعقاد تفاهم نامه همکاری با دانشگاه پیام نور کهگیلویه وبویراحمد به منظور تجاری سازی ایده های و تحقیقات پژوهشی را گام مثبتی برای پیشرفت همه جانبه استان دانست.

وی اظهارکرد: ارتباط صنعت و دانشگاه از نیازهای اساسی استان برای تولید محصولات باکیفیت و معرفی ظرفیت های کهگیلویه وبویراحمد به سایرنقاط کشور است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد