تاریخ درج خبر : 1393/11/03
کد خبر : ۴۳۵۹۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

تشکیل شورای آموزش و پرورش تحول بزرگی در حوزه تعلیم و تربیت است

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل شورای آموزش و پرورش تحول بزرگی در حوزه تعلیم و تربیت رقم زد.

zare

به گزارش سایت استان، غلام محمد زراعی در همایش شورای آموزش پرورش استان که در دهدشت برگزار شد، افزود: در آموزش پرورش چند عبارت، تعلیم وتربیت و مشارکت وشورا بیشتر موج میزند، این سه عبارت وقتی با هم جمع شوند تاثیرات بزرگ و عظیمی را می توانند در یک جامعه ایجاد کنند.

وی اظهارداشت : قانون مترقی که در سال هفتاد دو در مجلس چهارم در رابطه با تشکیل شوراهای آموزش و پرورش به تصویب رسید، در واقع یک تحولی در حوزه آموزش و پرورش و نعلیم و تربیت رقم زد، در پرتو واجرای این قانون امروز شاهد شکل گیری شورای آموزش پرورش در سراسر کشور و کار آمدی و تاثیرگذاری این مجموعه در پیش برد اهداف آموزش پرورش بوده و هستیم.

زراعی بیان داشت: جامعه اسلامی ما که به برکت اسلام و تشیع در طول تاریخ به مسئله تعلیم و تربیت بسیار اهمیت داده و امروزه در کنار موضوع مشارکت، شوراهای آموزش پرورش میتواند از بالندگی بسیار خوبی برخوردار باشد.

نماینده بویراحمد و دنا آموزش و پرورش را یک مسئله حیاتی دانست و ابراز داشت: نیروی انسانی زیر بنای وپایه اصلی پیشرفت و توسعه در هر جامعه است و این نیرو لاجرم کار خود را باید از مدرسه شروع بکند ودر مرحله بعدی در دانشگاه به تکامل برساند.

IMG-20150122-WA0047

زارعی تصریح کرد: امروز متخصصان تعلیم تربیت بر این موضوع اذعان دارند،افرادی که در مدارس خوب تربیت و آموزش می بینند در دانشگاه انسانهایی موفق، خلاق، مبتکر و متخصص واقعی خواهند شد و کسانی که نتوانند در مرحله مقدماتی یعنی آموزش پرورش به این سطح نائل شوند در دانشگاه هم نخواهند توانست از ذکاوت ،ابتکار ودانایی لازم برخوردار باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان بیان داشت: قرآن به تعلیم و تربیت در کنار هم اشاره فرموده، شاید در دانشگاه در حوزه فرهنگ و پژوهش و تحقیق و سایر مباحث دانشگاهی این مسائل وجود داشته باشد اما مشخصاً در آموزش پرورش موضوع تعلیم تربیت با هم وجود دارد و این دو جدا ناپذیر و مکمل همدیگرند و طبیعی است برای این مسئولیت بزرگ نقش مشارکت را باید جدی بگیریم.

زارعی ابراز داشت: این مشارکت مادی و معنوی است نه صرفا مادی و نه صرفا معنوی، وقتی به ترکیب شورای اسلامی آموزش پرورش نگاه بکنیم، دقیقا این هدف گذاری را در ساختار آموزش پرورش میبینیم،بعد مادی و بعد معنوی با هم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    در عجبم آقای زارع موضوع تعلیم تربیت در آموزش و پرورش را چگونه به مسائل مادی ربط داده و ای کاش ایشان کمی واضح تر صحبت کرده و مشخص می نمودند که چه کسی باید تامین کننده ی مادیات در بحث تعلیم و تربیت در آموزش و پرورش باشد. دولت یا مردم . امروزه که بخش زیادی از مردم در دیار ما بویژه در مناطق شهری زیر بار سنگین شهریه مدارس غیر انتفاعی به سختی کمر راست می کنند . البته منکر زحمات معلمین خدوم در مدارس دولتی نیستیم ولی مشکلات معیشتی به گونه ای عرصه بر آنان تنگ نموده که اجبارا برای تامین معیشت چند شغله شده و لذا عمدتا انرژی لازم برای آموزش کیفی را فاقدند.نتیجه ی آن هم در دانشگاهها کاملا هویداست که چگونه موجب افت کیفی سطوح مختلف علمی در مراکز آموزش عالی شده است .
    بهر تقدیر مانده ایم که چرا اینگونه …….. ترویج می شود و مردم وادار به شنیدن سخنانی از این دست می شوند .آیا نه بخاطر این است که فقط میخواهیم فرصتی فراهم آید که برای مثال نماینده ای افاضاتی کرده باشد.هیهات از ماست که بر ماست

پربازديد