تاریخ درج خبر : 1393/11/03
کد خبر : ۴۳۶۰۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

۷۰۰۰هکتار اراضی مستعد کهگیلویه در انتظار آب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه گفت: بیش از هفت هزار هکتار از اراضی مستعد این شهرستان در انتظار نهایی شدن چهار پروژه کلان آبرسانی هستند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، عبدالله قیصری در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری شورای کشاورزی شهرستان کهگیلویه اظهار کرد: چهار پروژه کلان برای آبرسانی به اراضی کشاورزی در این شهرستان تعریف شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه افزود:‌ تأمین آب اراضی بهمئی سرحدی غربی اسفندان دیشموک، سد خاکی چاروسا، سد خاکی کوهبرد، و آبرسانی به اراضی دهدشت غربی چهار پروژه کلان بخش کشاورزی این شهرستان است.

وی گفت: فاز نخست و دوم مطالعات همه این پروژه‌ها به اتمام رسیده و در مرحله شروع عملیات فیزیکی هستند.

قیصری با بیان اینکه عزم جدی در مجموعه سازمان جهاد کشاورزی و مسئولان استانی و شهرستانی برای اجرای این پروژه‌های مهم وجود دادر، تصریح کرد:‌ تأمین اعتبار این پروژه‌ها قدم نخست در شروع عملیات احرایی این چهار پروژه است.

متولی بخش کشاورزی در شهرستان بزرگ کهگیلویه ابراز داشت: برنامه ما این است که در طی یک برنامه پنج ساله در صورت تأمین اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریالی این طرح‌های اساسی بخش کشاورزی را به اتمام برسانیم.

وی تأکید کرد: اگر هر سال، ۶۰ میلیارد ریال به این طرح‌ها اختصاص داده شود، به راحتی و در طی پنج سال آب مورد نیاز بیش از هفت هزار هکتار از اراضی کشاورزی تأمین می‌شود.

قیصری، تبدیل اراضی دیم به آبی را از سیاست‌های کلان بخش کشاورزی در این استان دانست و تصریح کرد:‌ این استان آب‌های روان و میزان بارندگی قابل قبولی دارد که باید برنامه‌ریزی لازم به منظور استفاده از این‌ آب‌ها در بخش کشاورزی انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه تحقق سیاست‌های بخش کشاورزی مستلزم حمایت مسئولان ارشد استانی و کشوری است، یادآور شد: نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون کشاورزی هستند که وی قول مساعدی برای تأمین اعتبار اجرای این چهار پروژه اولویت‌دار بخش کشاورزی دادند.

قیصری ادامه داد: فرماندار، نماینده مردم در مجلس و مسئولان ارشد این استان در تأمین منابع مالی این پروژه‌ها همراه هستند و مدیریت ارشد بخش کشاورزی این استان نیز حمایت و پیگیری‌های مؤثری در این زمینه دارند.

وی بیان کرد: تخصیص آب نیز از موارد مهمی است که انتظار می‌یود با تلاش‌ها و هم‌افزایی همه مسئولان به ویژه امور آب و جهاد کشاورزی بتوانیم قدم مؤثری را در تبدیل اراضی دیم به آبی برداریم.

قیصری تأکید کرد: با بهره‌ّرداری از پروژه‌های تأمین آب اراضی بهمئی سرحدی غربی اسفندان دیشموک، سد خاکی چاروسا، سد خاکی کوهبرد، و آبرسانی به اراضی دهدشت غربی تحولات زیربنایی و اساسی در بخش کشاورزی به وجود خواهد آمد.

متولی بخش کشاورزی در شهرستان بزرگ کهگیلویه، افزایش تولید، افزایش اشتغال‌زایی و رفاه کشاورزان را از جمله نتایج اجرای این طرح‌ها دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، تشکیل اتاق فکر کشاورزی در شهرستان کهگیلویه اثرات بسیار خوبی در تصمیم‌گیری‌های این بخش داشته که مورد تحسین فرماندار و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی نیز قرار گرفته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد