تاریخ درج خبر : 1391/08/05
کد خبر : ۴۳۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

لزوم نظارت بیشتر بر وضعیت آب آشامیدنی کهگیلویه

سایت استان: معاون فرماندار کهگیلویه با تاکید ضرورت نظارت بر بهداشت آب آشامیدنی برای مشترکان آب در روستاهای این شهرستان، گفت: وضعیت آب آشامیدنی در برخی از روستاها نامناسب است.
‘یدالله فاطمیان’ روز جمعه در نشست شورای سلامت و امنیت غذایی کهگیلویه با اشاره به فرسودگی لوله های آب آشامیدنی و کیفیت نامناسب آب در برخی مناطق این شهرستان، افزود: سازمان های مربوطه اقدامات لازم را برای برطرف کردن ابن مشکلات انجام دهند.

وی حفاری های به وجود آمده ناشی از انشعاب آب در سطح شهر و روستاها را از لحاظ بهداشتی خطرناک ذکر کرد و افزود: این حفاری ها موجب آلودگی آب آشامیدنی در روستاها به بویژه حومه غربی دهدشت شده است.

فاطمیان با بیان اینکه حفاری های ادارات خدمات رسان مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد می کنند تصریح کرد: شکستگی شبکه های آب ناشی از این حفاری ها علاوه بر آلوده کردن آب آشامیدنی موجب خسارت به زیرساخت های شهری نیز شده است.

معاون فرماندار کهگیلویه استفاده کشاورزان از آبیاری مزارع با پساب های فاضلاب خانگی را غیرقانونی دانست وابراز داشت: با توجه به اینکه مردم از این محصولات استفاده می کنند سلامتی آنها در معرض خطر خواهد بود.

وی با بیان اینکه در سطح شهر دکه های اطراف مدارس اقدام به فروش بسته های غذایی می کنند تاکید کرد: نظارت و کنترل شبکه بهداشت بر این دکه ها ضروری است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • عبید گفت:

    اب اشامیدنی شهر دهدشت قابل خوردن نیست شما به فکر روستا هستید

  • کشاورز گفت:

    مدیر آبفاضلاب روستایی تاکی میخواهی شعاربدی مشکل مردم راحل کنید

پربازديد