تاریخ درج خبر : 1393/11/04
کد خبر : ۴۳۶۷۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تولید ۳۹۲ هزار اصله نهال جنگلی توسط منابع طبیعی استان

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از تولید ۳۹۲ هزار اصله نهال جنگلی در سال جاری توسط این اداره کل خبر داد.

bagheri fard 500 b

به گزارش سایت استان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد، گودرز باقری فرد این نهال ها را شامل کهور، کنار، اکالیپتوس، بنه و بلوط دانست که در شهرستانهای گچساران ،کهگیلویه، باشت، بهمئی و چرام تولیده شده و علیرغم استفاده در طرح های مختلف جنگلکاری، باقیمانده آن ها در هفته منابع طبیعی (۱۵-۲۱ اسفندماه) در اختیار دستگاه های دولتی و نیمه دولتی، شوراها و دهیاران و عموم مردم جهت کاشت قرار خواهند گرفت.

وی هزینه تولید این نهال ها را ۲ میلیارد و ۴۱۳ میلیون ریال اعلام کرد.

باقری فرد هدف از تولید این نهال ها را افزایش فضای سبز جنگلی، استفاده از گونه‌های مقاوم به خشکی با هزینه کاشت پایین، کاهش فرسایش آب و خاک، تلطیف آب و هوا و توسعه صنعت گردگشگری با ایجاد چشم اندازهای طبیعی ذکر کرد.

nahale konar

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه صحبت هایش به تعداد گونه های کاشت شده اشاره کرد و افزود: این نهال ها شامل ۲۷۰ هزار اصله ازگونه کنار، ۴۲ هزار اصله ازگونه کهور، ۷۰ هزار اصله از گونه اکالیپتوس، ۸ هزار اصله از گونه بلوط و ۲ هزار اصله از گونه بنه می باشد که این میزان تولید نسبت به سال قبل ۱۰۰% افزایش داشته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد