تاریخ درج خبر : 1391/08/05
کد خبر : ۴۳۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

سامانه بانک اطلاعاتی مدیران استان افتتاح شد

با حضور رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور سامانه بانک اطلاعاتی مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و راه اندازی شد.

روز پنجشنبه، چهارم آبان ماه و در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد سامانه بانک اطلاعاتی مدیران کشور راه‌اندازی و افتتاح شد.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور گفت: طبق ماده 55 قانون مدیریت خدمات کشوری و با موضوع تربیت مدیران و ارتقای سطح مدیریتی و همچنین بند 4 سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری این سامانه با ثبت‌نام 186 نفر از مدیران این استان افتتاح شد.

موسی مهدوی افزود:این سایت در اختیار استاندار و معاون منابع انسانی استاندار قرار داده می‌شود تا بتوان اطلاعات کل مدیران استان را بر روی آن قرار داد.

وی اظهار کرد:تربیت مدیر برای آینده از تکالیف و ضروریات برنامه های مسئولانی است که در پست های مدیریتی در حال خدمتگزاری هستند. در منطقی که امروز بر نظام اداری حاکم است، مبنای نصب و ارتقاء مدیران، دانش گرایی و شایسته سالاری مبتنی بر اخلاق اسلامی می باشد.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور بیان کرد:امروز، انقلاب اسلامی به دنبال ساختن یک بنای عظیم سیاسی در مقابل سایر نظام هاست و مدیران همانند آجرهای این نظام هستند که باید در دوره زمانی مدیریت خود با تمام توان در جهت رشد و استعلای نظام مقدس اسلامی تلاش کنند.

مهدوی ابراز کرد: در راستای اجرایی کردن ماده 56 قانون مدیریت خدمات کشوری، باید با ارائه آموزش های لازم، مدیرانی را تربیت کنیم که در شان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند. یافتن استعدادهای مدیریتی و فعال کردن جریان دانش در زندگی کاری مدیران، موجب رشد و پیشرفت و بالندگی کل مجموعه تحت مدیریت وی خواهد شد.

وی بیان کرد:تاکنون مشخصات 25 هزار مدیر و افرادی که در دوره های مدیریت شرکت کرده اند در بانک اطلاعات مدیران کشور ثبت شده است.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور عنوان کرد:اطلاعات این بانک بر روی پایگاهی اینترنتی به همین نام قرار گرفته است و مدیران ارشد استان ها می توانند از میان آن مدیران سازمانها را انتخاب کنند.در این بانک، اطلاعاتی همچون سابقه افراد، دانش و تجربه آنان و اطلاعات ارزشمند دیگری قرار گرفته است که در تشخیص صلاحیت های مدیریتی افراد تعیین کننده است.

مهدوی تصریح کرد: این اطلاعات در اختیار استانداران، معاون های آنان و وزیران و معاونان آنان قرار می گیرد تا افرادی که شایستگی بیشتری دارند، انتخاب شوند.

وی افزود: این طرح به منظور شناسایی و حفظ سرمایه های انسانی سازمان های دولتی کشور اجرا شده است و در فازهای بعدی گسترش خواهد یافت.در این مرحله نام مدیران کنونی پایه، میانی و ارشد کشور و نیز افرادی که در دوره های ویژه این مرکز شرکت کرده اند در آن قرار دارد.

رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور یکی دیگر از طرح های در دست اجرای مرکز آموزش مدیریت دولتی کشور را آموزش های ویژه تربیت مدیر عنوان و خاطرنشان کرد: در یک دوره زمانی شش ماهه دوره های مدیریت پایه، میانی، ارشد و سیاسی به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

مهدوی اضافه کرد: مشخصات این افراد نیز برای استفاده بهینه از منابع انسانی کشور در بانک اطلاعات مدیران ثبت می شود.این دوره ها بین 120 تا 224 ساعت برگزار خواهد شد و در پایان دوره ها گواهی نامه افراد مستعد مدیریت به آنان داده می شود.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد