تاریخ درج خبر : 1393/11/06
کد خبر : ۴۳۷۸۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: کهگیلویه و بویراحمد تنها استان فاقد پارک علم و فناوری است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان تنها استانی است که پارک علم و فن آوری ندارد.

سید موسی خادمی در بازدید از زمین پارک علم و فناوری استان در جمع خبرنگاران افزود: لازمه توسعه اقتصادی وجود این پارکهاست تا به کار دانشگاه معنا ببخشد.

۱۱۹۶۲

وی اظهارکرد: دانشگاه از طریق پارک علم و فن آوری به بازار، اقتصاد و توسعه وصل می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این پارکها حلقه اتصال دانشگاه به اقتصاد هستند و ایجاد این پارک برای رسیدن به این هدف در استان ضروری است.

خادمی تصریح کرد: با رعایت طرح ساماندهی حریم رود بشار و همچنین حریم پل سوم بشار، زمین به دانشگاه یاسوج برای احداث پارک علم و فن آوری واگذار می شود.

وی ادامه داد: مساحت زمین تعیین شده برای احداث این پارک سه هکتار بوده که ممکن است کم و زیاد شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به دلیل مشخص نبودن زمین، اعتباری در سال جاری برای آن در نظر گرفته نشده بود اما با تعیین نهایی زمین اعتبار آن در سال آینده از سوی وزرات علوم تامین خواهد شد.

یکشنبه، پنجم بهمن ماه با حضور استاندار، نشستی برای تعیین تکلیف نهایی زمین پارک علم و فناوری استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد تا موانع و معایب آن از سوی مدیران مربوطه مورد بررسی قرار گیرد اما مباحث مطرح شده در این نشست سید موسی خادمی را قانع نکرد و براین اساس تصمیم به بازدید میدانی از این مکان گرفت بنابراین همه اعضای جلسه به حاشیه رود بشار رفتند و از نزدیک محل احداث این پارک را مورد بررسی قرار دادند و تصمیماتی نیز در این خصوص اتخاذ شد.

 

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • م گفت:

  در نگاه اول ،واژه پارک ماقبل هر واژه دیگری که بیاید تصویری از یک فضای سبز آمیخته با گل، درخت و چمن را به ذهن متبادر می کند که البته متناسب با حاشیه رودخانه است هر کسی که نداند با شنیدن واژه احداث پارک آنهم در جای درستش یعنی در حاشیه رودخانه به به سر می دهد. اما واقعیت امر چیز دیگری است . این پارک یک پارک تفریحی نیست بلکه پارکی است که بوی خیلی چیز می دهد اما بوی تفریح و سرگرمی مختص عموم نه .هر چند که پارک علم و فناوری اسم قشنگی است هر چند احداث این پارک عملی پسندیده و قابل تقدیر. اما جای این پارک جای درستی نیست. چرا که حاشیه این رودخانه یک پتانسیل ارزشمند خدا دادی فقط برای صنعت توریسم و گردشگری است نه ساخت و سازهای خشن ساختمانی آنهم با چفت و بست های آنچنانی توام با محدودیت های خاص که جلوی رفت و آمد عمومی را می گیرد . بنابراین نباید غافل شد نباید فراموش کرد که حاشیه این رودخانه به عموم مردم بویژه به انبوه گردشگرانی که بی وقفه به سمت یاسوج سرازیر هستند تعلق دارد نه به یک سازمان ، ارگان و یا حتی یک دانشگاه . پس می طلبد مسئولین این منطقه بویژه مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری، شهردار یاسوج با وسع نظر و آینده نگری عمیق بجای تمکین صرف با مطالعه و بررسی بفکر سامان دهی حاشیه این رودخانه برای گسترش صنعت توریسم باشند نه چیزی دیگر .فراموش نکنند که شهر یاسوج نه فقط به نسل حاضر بلکه به نسلهای آینده نیز تعلق دارد لذا داشته های آیندگانمان را با اجرای طرح های در جاهای نا متنا

 • علی گفت:

  آقای خادمی
  چرا فقط شعار میدین ؟
  خب دست به کار شین یک کاری بکنید.
  اگه برای حرف باشه هر کسی میدونه که استان ما چه کمیت هایی دارد ولی بلند شو و مثل مدیران قوی استان همچون دکتر بهرامی یک افتخاری کسب کن

پربازديد