تاریخ درج خبر : 1393/11/06
کد خبر : ۴۳۷۹۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

تقدیر استاندار از فعالان عرصه تعاون روستایی

دست‌اندرکاران خرید تضمینی گندم و ذرت و فعالین شبکه‌های توزیع و تولید تعاون روستایی در یک نشست صمیمی، مشکلات خود را با استاندار کهگیلویه و بویراحمد در میان گذاشتند.

تعاون روستایی

به گزارش ‌سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، بعد از ظهر امروز با حضور مقامات ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد، مدیرکل تعاون روستایی این استان و همکارانش در ادارات، شرکت‌ها و تعاونی‌های تعاون روستایی مورد تجلیل قرار گرفتند.
در این نشست که استاندار، معاون برنامه‌ریزی و رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد حضور داشتند، هوشنگ جهانبخش به نمایندگی از شبکه‌های تعاون روستایی از دست استاندار این استان لوح تقدیر گرفت.
از نکات جالب توجه این نشست اذعان فعالین عرصه تعاون روستایی به این موضوع بود که برای نخستین بار است که در یک نشست رسمی می‌توانند حرف‌های خود را با مقامات ارشد این استان در میان بگذارند.
مدیران عامل شرکت‌های تعاونی روستایی و فعالان شبکه‌های توزیع و تولید بخش کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از سازمان جهاد کشاورزی برای دعوت از آنها و شنیدن صحبت‌هایشان، خواستار نزدیک‌تر شدن بدنه شبکه‌های تولید و توزیع با تصمیم‌گیرندگان این بخش شدند.

دروغ برای دریافت یارانه بیشتر

اشاره به آمارهای دروغین برخی کارخانه‌ها از جمله کارخانه‌جات شیر برای دریافت یارانه بیشتر از دیگر حواشی این نشست بود.

در این نشست صمیمانه، شرکت‌های تعاونی در روستاهای این استان و اتحادیه‌های زنبورداری، دامداری و دیگر تشکل‌های بخش خصوصی به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.
ورود اداره‌کل تعاون روستایی به موضوع خرید تضمینی ذرت برای نخستین بار از دیگر مسائلی بود که در این نشست مورد توجه مسئولان و فعالان تعاون روستایی قرار گرفت.

نخستین تجربه خرید تضمینی ذرت در کهگیلویه و بویراحمد

در این نشست همچنین مطرح شد: اداره‌کل تعاون روستایی برای نخستین بار عمده تولید ذرت این استان را به صورت تضمینی خرید کرد که این رقم به ۲۲ هزار تن رسید.
تشکیل تعاونی‌های اعتبار از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد تحسین استاندار کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفت؛ خادمی در همین‌باره بیان کرد:‌ تشکیل تعاونی‌های اعتباری از سوی جهاد کشاورزی با محوریت اداره‌کل تعاون روستایی یک اقدام خوبی بود که در این استان شروع شد و بدون شک این حرکت مورد حمایت مجموعه استانداری خواهد بود.
وی گفت: جمع‌کردن سرمایه‌های خرد و کمک به بخش کشاورزی به ویژه در اعطای تسهیلات خرد و بدون بهره می‌توان بسیار اثربخش و امیدبخش باشد.

مدیری که خودش پیر شده ولی اتحادیه‌اش جوان و نوپا است

تجلیل و نام بردن از چند اتحادیه موفق با مدیریت بانوان از دیگر نکات جالب این نشست بود.
در این نشست بیان شد، عمده تشکل‌ها و اتحادیه‌های مهم بخش کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد نوپا هستند؛ یکی از اعضا گفت: اگر چه خودم چروکیده و پیر شدم ولی تشکل تحت مدیریتم کمتر از یک‌سال عمر دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد، در این نشست اذعان کرد: متأسفانه هر چند جهاد کشاورزی و تعاون روستایی در امر تأسیس تشکل‌های بخش خصوصی اقدامات و حمایت‌های خوبی داشتند ولی فرهنگ کار جمعی و تعاونی در این استان جا نیفتاده و در این کار ضعیف هستیم.

۱۰ خواسته مهم بخش تعاون روستایی احصاء شود

احصاء ۱۰ خواسته و مشکل اولویت‌دار بخش کشاورزی در حوزه تعاون روستایی از دیگر نکات قابل توجه این نشست بوده است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد از زحمات جعفر گوهرگانی، هوشنگ جهانبخش و فعالین عرصه تعاون روستایی در امر توزیع، تولید و خرید تضمینی محصولات استراتژیک قدردانی کرد.
در پایان این نشست واحد ایثارگران استاندرای کهگیلویه و بویراحمد از مدیرکل تعاون روستایی برای سرکشی از خانواده‌های شهدا، وی را شایسته تقدیر دانست و با لوح سپاسی از وی قدردانی کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد