تاریخ درج خبر : 1393/11/07
کد خبر : ۴۳۸۵۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

نصب بنر شادباش؛ تنها کار شهردار و شورای شهر دهدشت

سایت استان: سید رضا شریفی

در شهرهای بزرگ روزانه ده ها طرح بزرگ احداث و افتتاح می گردد و معمولا هیچ خبری از تبلیغات و بنر زنی نیست.

در کوتاه‌ترین مدت یک بزرگراه بزرگ به بهره‌برداری می رسد و کسی هم ضرورتی برای هیاهو و در بوق و کرنا کردن آنها نمی بیند چرا که این امورات از وظایف شهرداری می باشد.

315

ولی در دهدشت هر روز هر حکم و مسئولیت داخلی،اختراع من در آوردی و یا سفر زیارتی بهانه ای است که سفارش یک بنر شکیل داده شود و بعد هم به راحتی و بدون رعایت ضوابط و احترام به اصول فرهنگی شهر و حتی کسب اجازه از شورای عالی فرهنگ عمومی در میدان شهر نصب گردد.

جای خوشحالی دارد که اعضای شورای شهر واجد توانمندی‌ها و شایستگی هایی باشند که مورد توجه و عنایت در سطح استانی و ملی واقع گردند اما سوال این است که اولا اعتبار این عناوین چیست؟ دوم این عناوین طبق چه ضوابطی حاصل شده است و آیا نتیجه شایستگی بوده و یا نتیجه زد و بند و یا هم نه امری طبیعی است و تعدادی عضو باید به واسطه مدرک، مسئولیت برخی کمیته ها را چه به صورت تشریفاتی و چه کاری بر عهده بگیرند. و اما سوال اساسی تر آن است که آیا این احکام تا کنون یک متر به آسفالت خیابان ها و یا یک موزائیک به پیاده روهای شهر اضافه کرده است.

موفقیت ها زمانی خوب هستند که مطابق شایستگی ها به دست آمده باشند و در ثانی فرصتی باشند برای خدمت بیشتر و جذب بودجه و حمایت برای توسعه شهر، نه آنکه از بودجه مردم برداشته شود و خرج بنر تبریک آقایان برای احکام معمول آقایان گردد. این یک معضل فرهنگی بزرگ است که افراد بعد از خریدن هر کت و شلوار و یا ساعت مچی و عینک آفتابی به آتلیه تشریف ببرند و عکس بگیرند و بعد پا را در یک کفش کنند که باید بنر تبریک برای ما سفارش بدهید و گرنه از جلسه قهر می کنیم و سال بعد به شهردار رای نمی دهیم. ولی معضل بزرگ تر کوتاه آمدن شهردار محترم در مقابل چنین خواسته های سخیفی است. انتظار مردم از شهردار بهسازی و اصلاح سیمای شهر از این همه بنر در سطح شهر می باشد نه انکه خود بانی نصب بنر گردد. جای خبر به دست آوردن یک مسئولیت (تازه مسئولیت هم باید یک مسئولیت ارزشمند و بدور از تشریفات باشد ) در رسانه ها می باشد نه در میدان شهر که متعلق به همه ی مردم می باشد و آنهم عکسی که بعضا با سادگی و فرهنگ ما عشایر لر مغایرت دارد.

هر چند گفته می شود دوستان خود زحمت هزینه های بنر را می کشند که با توجه به نوع عکس و ژست های ساختگی احتمالش هست و ما امیدواریم همین گونه باشد تا کمتر بودجه مردم به اسراف رود.

این رفتارها نشانه ی آشکاری از معضل فرهنگی می باشد و نکته جالب این است که رئیس شورای شهر دهدشت نیز در دیدار با امام جمعه به این نکته اشاره کرده بود و گفته بود که دهدشت معضل فرهنگی دارد ولی تاسف برانگیز است که مجوز و پول بنرها از همین جلسات شورا و دفتر شهردار صادر می شود .از طرف دیگر با توجه به آنکه قانون در ذیل فرهنگ قرار می گیرد و اکنون مدت هاست وضعیت رئیس شورای شهر بواسطه عدم اقامت در دهدشت لغو گردیده است این موضوع خود نشانه ای دیگر از معضل فرهنگی می باشد که آقای رئیس خوب متوجه شده است ولی چرا خود عمل نمی کند خدا می داند.

عملکرد شهردار محترم نیز پر از ایراد و اشکال می باشد که البته با توجه به این نوع بهانه گیری ها و دغدغه های اعضا که فقط دنبال عکس قابی هستند، انتظار چندانی از شهردار هم نمی رود. ایشان مسئولیت یک پمپ گاز را بر عهده داشتند که با بی مسئولیتی تمام این پمپ مدت هاست تعطیل می باشد و مردم نیز حکایت چرخ و فلک و مناقصه آن را می دانند.

در مجال بهتر عملکرد اعضا و شورا را بررسی خواهیم کرد اما اینک انتظارمان آن است که مسئولین بالا دستی بویژه امام جمعه محترم نسبت به این معضلات فرهنگی و این نوع رفتارها واکنش نشان دهند و اجازه ندهند در مکانی که مزین به تمثال مبارک شهداست هر عکس و بنری بی حساب و کتاب و فقط برای پز دادن بالا برود.

و در پایان یک سوال از دوستان و ان هم این که آیا یک صدم پول همین بنر ها و عکس های یادگاری و تبریک و تهنیت گفتن های ساختگی که سر هر کوچه ای قد علم کرده اند و در هیچ کجای دنیا سابقه ندارد دوستان برای مردم و شهر کار و خدمت کرده اند.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • آدم گفت:

  یه روز ه…. .ر برا جمعیت حلال احمر کاندید میشه وبخاطر یک سری مسایل ردصلاحیت شد حالا شروع میکنه به تخریب وترور شخصیتا

 • علی گفت:

  درود بر تو که نام دهدشت را بر سر زبانها آوردی در پایتخت ایران زمین مرحبا بر تو بدان مردم بویراحمد تورا هم دوس دارن

 • رضا گفت:

  الحق وانصاف اینا همه ناشی از حسادته وایشان از مفاخر کشوره

 • تهرانی گفت:

  درو د بر خوش آیین

 • رضا گفت:

  بابا چرا حسودى میکنید این شخص داره پشرفت میکند

 • ………………….. تو با این رفتارای سطح پایین میخواب چی رو اثبات کنی ؟ تو آدم ………………………… هستی که میخوای با اینکارا خودتو بشتر از جایگاهت نشون بدی ؟ متاسفانه این رفتارا باعث تخریب بیشتر فضا بر علیه تو میشه ؟

 • وغوغ گفت:

  ادیسون با ۱۵۰۰ اختراع خودشو مخترع و نابغه نمیدونست بعضی ها مردم را دراز گوش فرض کردند و نصب بنر اختراع کذایی در میدان شهر اول خود و سپس مردم را مسخره میکنند.

  کسانی که خود را مخترع میدانند …………………. و کمترین ………………………… را دارند و ………………………………ویل دورانت

 • عمله گفت:

  خلا …………. و عدم …………………. شخص دلیل اصلی نصب پوستر های رنگی متعدد برای یک منصب تشریفاتی است—ویل دورانت

 • اردوان گفت:

  اخه شهرداری که خودش متولی این کاره چرا با نصب چنین بنرهایی باعث ترویج این رفتار میشه. شهردار بارها در موارد مختلف از ملاحضات قومی و کاری برخوردار بوده در این خصوص متاسفانه باید در قاطعیت و بی طرفی شهردار محترم باید شک کرد احتمالا از این شخص و سایر اعضای شورا ترس و واهمه ای وجود دارد که این گونه ضعیف عمل مینماید.

 • اکرم گفت:

  شهرستان کهگیلویه نخبگان زیادی درسراسرایران عزیزدارندوبچه های کهگیلویه درهرکجا بوده اندازخوبی معرفت عزت وکمال و…گل سرسبدبوده امامتاسفانه درشهردهدشت درخصوص ارتقاء فرهنگ شهروشهروندان خلاء های زیادی وجود دا رد.وقتی ظرفیت وسطح فکراون برادرعزیزکه ظاهرا ……………………………… هم هست دراین سطح می باشدپس چه امیدی به اینده دهدشت باید داشت باورکنیدوقتی درورودی دهدشت اون بنررابااون وضعیت دیدم ا ولابسیارخجالت کشیدیم ثانیابسیاربسیا راندوه وافسوس خوردم ازاین جهت که ……

 • ناشناس گفت:

  …………….. این عناوینی که تو به خودت می چسبانی.هیچ عایدی برای این شهر نداشته و تنها خودت را مضحکه خاص وعام میکنی وکم ظرفیت بودنت را بر همگان عیان می سازی و نشان می دهی که چقدر ………….. داری.کاکا دست بردار ،

 • ابراهیم گفت:

  از کی گلایه می کنید برادر؟دهدشت نظام طایفه ای است که اعضای شورا را انتخاب می کند نه آرآء مردم صاحب نظر،بهتر بود بجای شورای شهر شورای طوایف تشکیل میشد،
  تمام کسانی که رای به هم طایفه ای خودشان را به رای به متخصصین ترجیح دادند بهتر است پاسخگو باشند

 • قدرت گفت:

  پیشنهاد میگردد اعضای شورا به افتخار اختراعات جهانی …….. کش، …… کش، و …………….. مخترع معروفمان در خانه معروفهان و عکس سلفی بگیرند و در قالب بنر در میادین اصلی شهر نصب نمایند تا شاید گوشه ای از افتخارات شورا منعکس گردد. همچنین دستگاهی اختراع گردد که با سوخت هیچ کار کند که بتواند تمام اتوماتیک عکس بگیرد بنر تولید، چاپ و نصب نماید.

 • ………….. بابا چندبار بهت گفتم این کارو نکن ، گوش نکردی ، حالا بیا جمعش کن
  . . .

 • ایروان گفت:

  لیست بنرهای منتسب به ………………………………. [ …………………………….. ]
  ۱ جلو پارک جنگلی دهدشت
  ۲ میدان امام حسین دهدشت
  ۳ روبروی سوپرمارکت ریحانزاده [ ابتدای جاده طولیان ]
  ۴فلکه استانداری یاسوج
  ۵ فلکه جهاد یاسوج
  ۶ . . .

 • حکمتیان گفت:

  اخ از این مقاله خوب . اره بخدا این آقا با این رفتارهاش شهر را نابود کرده

پربازديد