تاریخ درج خبر : 1393/11/08
کد خبر : ۴۳۸۹۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

یادداشت یک کارشناس حوزه نفت درباره انتصاب مدیرعامل جدید نفت و گاز گچساران

سایت استان: غریب واحدی پور که از کارشناسان هم‌استانی حوزه نفتی در منطقه آغاجری است با ارسال یادداشتی، نظر خود درباره مدیر جدید شرکت نفت و گاز گچساران و ویژگی های وی بیان داشت.

images2

متن یادداشت درپی می آید:

در کش و قوس رایزنی های فشرده اشخاص،اقوام،محافل خاص و البته حضور کمرنگ منادیان اندیشه بویژه دوستان اعتدال و اصلاح مناطق نفتخیز برای تعیین مدیران عامل شرکت های سه گانه آغاجاری،گچساران و مسجد سلیمان سرانجام اینگونه مقدر گردید که فردی از قلمروی جدید مدیرعامل قبلی گچساران یعنی نفت و گاز آغاجاری حکم ولایت بر نفت و گاز گچساران را دریافت و بدینوسیله تکلیف دومین منطقه نفتی در زمان تصدی اولین مدیرمناطق نفتخیز دولت اعتدال مشخص گردد.

آن هم در حوزه انتخابیه نماینده قدر گچساران که خود از “شکارچیان استعدادها ” برای مدیربت های استانی و ملی از بین هم استانی ها بوده و هست.ولی گویا در نفت به گونه ای از یافتن استعدادهای با قابلیت خاص میان نخبه های نفتی هم استانی جهت نقش آفرینی در نفت و گاز گچساران ناکام ومتقاضی مدیر غیر بومی شده است.

با این اوصاف اگر چه دور از انتظار نیست که غار پر موانع داموستنس دگر باره دیر یا زود سرنوشتی مشابه با آقای باورصاد برای مدیرعامل جدید در گچساران رقم بزند.

لکن ،غمی نیست! زیرا مشکلی بوجود آمد! نفت و گاز آغاجاری هست!!

مع الوصف بعنوان عضوی از خانواده تعمیرات آغاجاری با عنایت به عملکرد قریب به ۸ماهه حاج امین محمدی در اداره نگهداری و تعمیرات آغاجاری که مایه خرسندی بسیار است اگر بعنوان یکی از معیارهای ارزیابی در ارتقای مقام او مورد توجه قرار گرفته باشد.ذکر نکاتی را ضروری دانستم:

۱- انتخاب مدیر از میان رده های میانی به خصوص از نیروهای تعمیراتی که با توجه به وضعیت خاص کشور از پیشقراولان جبهه جنگ تحریم اجنبی بواسطه تحمل فشار های روحی و جسمی ناشی از کمبود قطعات مربوط به تعمیر و نگهداری ادوات فرآیندی کارخانجات مهم می باشند. با هر مکانیزمی که باشد، اقدامی پسندیده و در خور تحسین و در راستای مصالح ملک و میهن در شرایط فعلی است.

۲- گزینه غیر بومی برای مناطق نفتی با توجه به تجربه قریب به خمسی از یک قرنی ام در نفت و گازآغاجاری که با گوشت و پوست و استخوان طعم تلخ کار کردن با مدیران بومی را نه من بلکه بسیاری از متخصصین چشیده اند و می چشند .اگر چه برای آغاجاری عملی نشد .ولی تحقق آن در گچساران امری عقلایی است.

۳- اوایل تابستان ۹۳با بازنشسته شدن مدیری درآغاجاری فرصتی ایجاد شد که بطریقی از آن هنگام تاکنون توفیق کاربا حاج امین محمدی نصیبم گردید .در تمام این مدت علی رغم اینکه همواره بواسطه عدم تحمل ناهنجاری ها تعارضات و تنش هایی با روسای قبلی داشتم.لکن خصوصیات خوب و نگاه سیستمی و معطوف به منافع مملکت نه فقط من بلکه عده کثیری از متخصصین با تجربه و صلاحیت تعمیرات آغاجاری را مجذوب و با تعدیل فضا به کار بسیجی گونه مشغول کرد. بطریقی که در همین مدت اندک دستاوردهای قابل ملاحظه ای از خود به یادگار گذاشت.
ازاینرو،سخن خلاصه و آرزو می کنم که یادگار او در گچساران نیز دستاوردهای شیرین برای دین و وطن باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • قاسم گفت:

    سلام مطالب هیچ نکته روشنی نداشت

  • قاسم گفت:

    سلام
    امیدوارم عموم کارکنان نفت گچساران خواسته های فردی خویش را بر منافع شرکت برتری نداده و جوی سالم برای مدیریت جدید فراهم گردد از مدیر جدید نیز انتظار قانون مداری بیشتر در عرصه کار داریم
    با تشکر

پربازديد