تاریخ درج خبر : 1393/11/08
کد خبر : ۴۳۸۹۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

آینده اصلاح طلبی در کهگیلویه خوشبینانه است/ تعامل خوبی با نماینده مردم در مجلس داریم

نشست خبری فرماندار کهگیلویه سه شنبه ۷ بهمن ماه ، با حضور اصحاب رسانه در سالن جلسات فرمانداری شهرستان کهگیلویه برگزار شد.

DSCN2943-Copy

نقش بی بدیل رسانه ها در دنیای عقلانیت

سید کرامت اله کریمی زاده؛ فرماندار کهگیلویه در ابتدای این نشست، ضمن اشاره به نقش رسانه به عنوان نظام حمایتی و نظارتی گفت: در دنیای عقلانیت نقش رسانه ها بی بدیل است ، چرا که حلقه واصلی بین حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی به عنوان نگاه مدیریتی و خواسته ها و چگونگی حل شان در پیوند با حوزه مردم است.

استقلال حوزه رسانه امری مهم است

کریمی جامعه ای را توسعه یافته دانست که رسانه ها در آن نقش خود را خوب ایفا می کنند و ادامه داد: امروزه استقلال حوزه رسانه امری مهم است و رسانه ای موفق خواهد بود که ابتدا استقلال خودش را برای بعد نظارتی و حمایتی داشته باشد و مسلط بودن بر اوضاع و حیطه کاری را به عنوان دومین رسالت خود باید عهده دار باشد. وی گفت: رسانه ها در پیوند با این دو موضوع می تواند نقش اطلاع رسانی و بروزرسانی و حرکت به سوی نگاه توسعه یافتگی را به انجام برساند.
فرماندار کهگیلویه رسانه ها را مغز متفکر و موتور محرکه حلقه واصل دولت و مردم دانست ، چراکه انتقال پیام ، تفسیر اطلاعات و انتقال نتایج و دستاوردهای موضوعات را در بر خواهند داشت.

در ادامه این نشست خبرنگاران سئوالات و نقطه نظرات خود را در حوزه های مختلف با مسئول ارشد اجرائی شهرستان کهگیلویه در میان گذاشتند.

برنامه ملی جشن عشایر در ۱۵ و ۱۶ بهمن برگزار می شود

کریمی در پاسخ به سئوالی درباره برنامه های دهه فجر در شهرستان و پروژه های که قرار است در این دهه افتتاح شود گفت : رژه ۱۲ بهمن ماه به مناسبت ورود امام به میهن و برنامه ملی جشن عشایر در ۱۵ و ۱۶ بهمن ماه که قرار است با حضور مقامات استانی و کشوری در شهرستان برگزار شود، از مهمترین برنامه های دهه فجر خواهد بود.

افتتاح و کلنگ زنی ۳۱ پروژه عمرانی و اقتصادی در دهه فجر

وی از افتتاح و کلنگ زنی ۳۱ پروژه عمرانی و اقتصادی در این دهه خبر داد و گفت :۲۸ پروژه افتتاح و ۳ پروژه جدید کلنگ زنی خواهیم داشت.که از مجموع ۲۸ پروژه که قرار است افتتاح شوند،۲۵ پروژه در حوزه عمران می باشند که بالغ بر ۴۵ میلیارد و ۲۲۳ میلیون ریال اعتبار مالی صرف این پروژه ها شد و۳ پروژه دیگر با اعتبار بالغ بر ۲۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال مربوط به حوزه اقتصادی می باشند.

کریمی از کلنگ زنی ۳ پروژه جدید در دهه فجر خبر داد و میزان اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ها را ۲ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال اعلام کرد.

۳۵۰ میلیارد ریال ؛ اعتبارات تخصیص داده شده به پروژه های کهگیلویه

فرماندار کهگیلویه کل اعتبارات تخصیص داده شده به پروژه های شهرستان کهگیلویه را در دومین سال فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت:این اعتبارات برای ۳۴۱ پروژه در نظر گرفته شده است که تاکنون ۷۵ درصد این اعتبارات معادل ۳۲۰ میلیارد ریال جذب شده است.وی ادامه داد: قرار شد این اعتبارات به پروژه هایی که پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد دارند تخصیص داده شود و در این راستا ۶۶ پروژه با حضور استاندار مورد بررسی قرار گرفت که ۳۱ پروژه قرار است در دهه فجر افتتاح مورد افتتاح قرار بگیرد.
کریمی در پاسخ به سئوالی درباره بحث بهینه سازی ورودی های شهر دهدشت و بحث کند بودن روند اتمام پروژه ها در این شهرستان گفت: قرار بود ورودی های شهر تا قبل از عید نوروز پیش رو به بهره برداری برسند، منتها به دلیل اشکالات فنی کار را متوقف کردیم تا نظارت فنی غنی تر اعمال شود. وی کند شدن روند پروژه ها را بدلیل عدم شکل گیری نظارت فنی خوب، عدم دسترسی پیمانکاران به امکانات لازم و مورد نیاز و تخصیص نیافتن بموقع بودجه یا عدم پیش پرداخت به پیمانکاران دانست.

تعامل خوبی با نماینده مردم در مجلس داریم

فرماندار کهگیلویه درباره نحوه تعامل نماینده مردم در مجلس با فرمانداری کهگیلویه ، مذاکره و دیپلماسی را آسانترین و ثمر بخش ترین مسیر برای حل مشکلات دانست و گفت: تعامل خوبی با نماینده مردم در مجلس داریم. اولین تعامل ما بصورت رسمی کلنگ زنی پروژه ورودی قلعه رئیسی در ۱۳ مهرماه امسال بود. وی ادامه داد: راهی جز تعامل نداریم و به همین دلیل همه گروه های سیاسی را دعوت کردیم تا بنشینیم و نقطه نظراتمان را برای کمک به شهرستان بگذاریم و اگر بخواهیم این شهرستان به حداقل ها برسد باید همدیگر را باور کنیم تا از دل نشست هایمان نتیجه خوبی برای مردم صادر کنیم.

حل مشکل اشتغالزایی با دو طرح مهم

کریمی درباره بهبود وضعیت اقتصادی شهرستان گفت: با رایزنی هایی که با تهران داریم، دنبال دو طرح مهم هستیم که با این دو طرح مشکل اشتغالزایی را می توانیم حل کنیم. وی گفت: تا حصول نتیجه قطعی از اعلام رسمی این طرح ها صرفنظر می کنیم.

آینده اصلاح طلبی در شهرستان کهگیلویه خوشبینانه است

کریمی در بخش دیگری از این نشست آینده اصلاح طلبی را در شهرستان خوشبینانه دانست و گفت: اصلاح طلبان در کهگیلویه تقریباً طیف های متفاوتی دارند، اما همه آنها همیار و همکار دولت اعتدال می باشند. وی اعتدال را یک استراتژی دانست که اثرات خودش را به جامعه داده است.

نگرانی فرماندار از عدم گردش نخبگان در کهگیلویه

فرماندار کهگیلویه با اشاره به اهمیت گردش نخبگان گفت: نزدیک به ۷۰ درصد مدیران با نگاه و استراتژی گردش نخبگان هنوز شکل نگرفته است و وقتی هماهنگی نباشد، نتایج خوبی شکل نخواهد گرفت که این نگرانی بنده است که تعقیب کننده این جریان هستم.
وی چند گانه بودن، شرایط خاص شهرستان و تصمیمات در مرکز استان را از مهمترین دلایلی دانست که بحث گردش نخبگان تاکنون بخوبی شکل نگرفته است.

منبع: خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد