تاریخ درج خبر : 1393/11/08
کد خبر : ۴۳۹۲۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج به اظهارات رضاتوفیقی واکنش نشان داد

بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج در پی استان وحشت دارید؟/ گفتمان اصولگرایی سرشار از تهمت و برچسب نارواست/ عملکرد استاندار اصلاح‌طلبانه نیست” href=”http://k-b.ir/437811″ target=”_blank”>اظهارات رضاتوفیقی، فعال سیاسی اصلاح طلب استان متنی را در پاسخ به اظهارات وی منتشر کرده است که در پی می‌آید:

images

با توجه به اینکه که در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی هستیم و به نوبه خود این ایام را تبریک می گویم و از آنجا که هجمه های ۹۴ گروهتان در راه است به شما توصیه می کنیم از الان صحیفه ی امام را مرور کنید.

تحول در ذات بشریت است و تحول خواهی نتیجه ی خواست یک ملت. شعارهای انقلاب محدود نیست و هرآنچه که به پیشرفت معنا می شود را در بر می گیرد. پیشرفتی که هم آزادی و عزت و اقتدار و استقلال را به همراه دارد و هم رشد معنوی و ارتباط با خدا. انقلابی ماندن از انقلابی شدن و انقلابی بودن همیشه مهمتر بوده و هست .

انقلابی ماندن بدون شناخت گونه های زوال انقلاب ،بدون شناخت تکنیک های سرقت انقلاب ها و بدون از معرفت شناسی نرم افزار انقلاب ممکن نیست . حراست از انقلاب شکوهمند اسلامی ، حراست از جسم انقلاب بدون روح نیست . پای بندی به ارزش های انقلاب اسلامی بدون ایجاد صلاحیت های نظری و عملی در خودمان و بدون انقلاب شناسی ، مروردائمی و شفاف سازی دهه به دهه ارزش های انقلاب و بدون نظارت دائمی انقلابیون برخودشان ، ممکن نیست .

درطول تاریخ کم نبودند انقلابیونی که دیکتاتور شدند و به ارزش های ماقبل انقلاب ارتجاع پیدا کردند . اگرندانیم چرا باید انقلابی باشیم ، نخواهیم دانست و حتی نخواهیم توانست انقلابی بمانیم؟ معرفت و بصیرت با خلوص و صداقت برای انقلابی بودن و ماندن ، توامان ضروری است .

خیلی ها با انقلاب منقلب شدند اما انقلابی نشدند در این میان توسل به برداشت های شخصی و گاها تحریف های معنا دار، نه تنها کمکی به شناخت اهداف اصلی انقلاب ندارد بلکه خود سدیست در مواجهه ی با آن. مرور اندیشه ها و عملکرد های رهبران و معماران حقیقی انقلاب و جامعه در آن دوران، برای شناخت جایگاه فعلی راهی مؤثر است.

اینکه نفع و ضرر خود را بسنجیم و مصاحبه کنیم و تحلیل کنیم و نتیجه گیری نماییم آن هم به نام امام و اسلام وانقلاب، در آستانه دهه فجر ،کلید واژه های انقلاب را به زعم خود انتخاب وبه رای خود تفسیر کردن ، از پیچیده ترین مدل های تاختن به انقلاب و انقلابیون است .

یکی از اعضای شورای فرهنگی دانشگاه یاسوج ، علی رغم احترامی که برایشان قائلم ، اگربا شیوه جدید نقد پذیری ، به ما نگویند تازه به دوران رسیده اید و سنتان قد نمی دهدو کم سوادید و شاخص نیستید ، با اجازه باسوادها و پیشکسوتان عرصه سیاست و قدرت ، می توانیم بگوییم تاریخ سیاسی شان تمام شده ، با مصاحبه ی تنظیم شده ای که شما با یک یا چند سایت انجام دادید و سرشار بود از تناقض، توهین، خود رأیی و به قول خودشان خود پنداری و تحلیل و تحریف.

و باز نشر آن توسط یک محفل رسانه ای زنجیره ای ، اولین تناقض در مظلوم نمایی اینکه ما هیچ چیز در اختیار نداریم را اثبات نمود. ما را با آن همه متن تنظیم شده و له و علیه همدیگرصحبت کردن و آسمان ، ریسمان بافتن ، هشدار دادن ، خط و نشان کشیدن ، توصیه همگانی کردن و تاختن به دیگران و اشخاص و … کاری نیست و بخشی از نظریات واقع گرایانه شما هم درباب اصل وجود تضارب آرا و افکار و اختلاف سلیقه مفید بود ، اما آنچه ما را برآن داشت تا در این خصوص مواردی را عرض نمایم ، تحریف آشکاری بود که شما از سخن معروف حضرت امام مبنی برمیزان حال فعلی افراد است ، ارایه داده است .و برخی مواردی که اشاره خواهیم کرد.

از آنجا که این برداشت ناصواب و تحریف اشکار قبلا هم مسبوق به سابقه هست و اگرنگوییم این تحریف تعمدی است ، الزاما باید بگوییم این تحریف آشکار، برداشت ازیک خاطرات ناصواب و تنظیمی است که قبلا هم بیان شد و یاران همراه امام را ناراحت نمود . چون هجمه های ۹۴ گروهتان در راه است ،به شما توصیه می کنیم از الان صحیفه ی امام را مرور کنید.

اشاره شد به جمله حضرت امام (ره) که((میزان حال فعلی افراد است )) و تفسیر مطلوب خود را ارایه دادید که حضرت امام (ره) این جمله را برای افرادی بکار بردند که قبلا مشکلاتی داشتند تا دیگران اذیتشان نکنند ؛ اینک اصل آن فرمایش امام عزیز را که در جملات پایانی وصیت نامه آن معمار کبیر انقلاب آمده است و پیامی برا ی تمام فصول است ؛ را برای تان می آوریم . «من در طول مدت نهضت و انقلاب به واسطه‌ی سالوسی و اسلام‌نمایی بعضی افراد، ذکری از آنان کرده و تمجیدی نموده‌ام که بعد فهمیدم از دغلبازی آنان اغفال شده‌ام. آن تمجیدها در حالی بود که خود را به جمهوری اسلامی متعهد و وفادار می‌نمایاندند و نباید از آن مسائل سوء‌ استفاده شود؛ و میزان در هر کس حال فعلی او است.»

حال انتخاب با شما و علاقه مندان به امام و انقلاب : میزان را وصیت نامه امام و متن صریح و شفاف آن بدانیم ، یا تفسیر و تحریف شما . در جایی گفته اید، آزادی و از آن تعریف و تمجید کردید و از واقعی بودن آن فقط در دوران اصلاحات یادکردید .

آیا منظورتان همان (می شود علیه خدا تظاهرات کرد و جایگزینی جمهوری اسلامی با جمهوری مردم سالار وهجوم گسترده به قانون اساسی و دین و مذهب و تخطئه نظام ولایی و نافرمانی های مدنی ، ترویج اباحه گری و مواردی از این قبیل است؟)مروری بر رسانه های دوران اصلاحات و آزادی بی قید و بند نشان از نوع تفکر شما به مقوله آزادیست.پس بی راهه نمی گویید که عده ای مانع آزادی شده اند.

سخنان شما در مورد ورود و خروج افراد به استان آنقدر تناقض آور است که هر خواننده ای را به خنده وا می دارد.

با منطق خود شما ازتان می پرسیم:

مگر ایرادی دارد که از آمد و رفت این افراد انتقاد شود؟ آزادیست دیگر!!!

آری تطهیر کار ماوشما نیست، اما فراهم کردن ابزار را که می توانیم.

تریبون داده می شود، صحبت کنند آقایان و آظهار پشیمانی ، نتیجه اش می شود توهین به قانون اساسی و نیروهای انقلابی و نظام.

با ساخت واژگانی مانند اصول گرایان تندرو حرفتان را به زمین و زمان می زنید و خودتان را معصوم می پندارید؟

مصاحبه ی شما خطابش به ائمه جمعه ، دفتر نهاد ، رسانه ها ، تشکل های دانشجویی، گفتمان اصولگرایی و استانداریست، آنوقت با واژه اصول گرایان تندرو ، بازی کی بود کی بود من نبودم راه می اندازید.

معتقدیم که این جنجال ها و دعواهای ساختگی هدف بعد از ۸۸ تان است. تبدیل بدهکاران ۸۸ به طلبکاران امروز و عادی انگاری در رفت و آمد ها و قلم سراییدن ها راهی است که پیش روی خود گذاشته اید. زهی خیال باطل

درپایان از شما می خواهیم تا اصلاح طلبان متعهد را به باد سخره نگیرید و نامشان را خدشه دار نکنید.

بسیج دانشجویی شهید میثمی دانشگاه یاسوج

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سیدمحمد تقوی گفت:

  کسی که اسمت مناظره است شما که همه را متهم میکنی خودت از همه بیشتر ترسیدی و از همه بیشتر کامت گذاشتی

 • سیدمحمد تقوی گفت:

  باسلام بسیار متاسفم که شخصی بنام رضاتوفیقی که هم خودشان رزمنده ۸سال دفاع مقدس هستند و برادر روحانی اش را تقدیم این نظام کرد و شهید داد و عمری در خدمت به این نظام زحمت کشید اینطور با بی سوادی محض و با بازی با کلمات بخواهید کوچکش کنید و زهی خیال باطل که فکر میکنید ایشان تاریخ ۸سیاسی اش به پایان رسید آینده از آن اصلاحات و امثال رضاتوفیقی است خواهید دید من به شخصه با ایشان حرف نمیزنم اما هم ایشان را دوست دارم و هم بعنوان بزرگ خودم در اصلاحات

 • امیر گفت:

  بسیجی واقعی کسانی بودند که در هشت سال جنگ تحمیلی از میهن عزیزمون دفاع کردن از خون خود گذشتند تا تمامیت ارضی کشورمون حفظ بشه بسیجی واقعی کسی است که سرنوشت تک به تک مردم ایران براش مهم باشه نه فقط گروه خاصی که باهاشون هم منفعت اند. متاسفانه گروهای سیاسی با برچسب بسیجی و هزینه کردن این نام مقدس تنها با انگیزه کسب قدرت و نیات سیاسی وبه حساب منافع شخصی در همه چیز دخالت می کنند و شخصینهای انقلابی و مردمی استان رو به گونه های مختلف مورد تخریب قرار میدن.

 • مرحم گفت:

  بسیجی اصلی آنهایی بودند که رفتند و امروز را ندیدند

 • آرام گفت:

  ۱-خداوند انسان را آزاد آفرید حتی اجباری به پای بند بودن به خود را وضع ننمود. او را اختیار گرا خلق نمود.
  ۲- معرفت و بصیرت با خلوص و صداقت برای انقلابی بودن و ماندن، جز در سایه کسب سلامت نفس بدست نخواهد امد،
  و بدانید و بدانند که این “سید عزیز “برخوردار از این صفت خدادادی است.
  ۳- انقلاب را درک نکردید چون شما خودتان پایه گذار دولت انقلابیونی که ………. شدند، شدید. که به ارزش های ماقبل انقلاب (عدم پایبندب به قانون، تعرض به دین، دروغ ، فریبکاری، و …) ارتجاع پیدا کردند.
  ۴- بسیجی بودن یعنی رزمیدن و خروشیدن در فاو، شلمچه، هویزه و مانند صاعقه بر دشمن وارد شدن نه دستمایه بودن دولت احمدی نژاد و مصادره انقلاب به نفع این تفکر مردود.
  ۵- انقلابیون سابق تاکنون می دانند که “رضاتوفیقی” هیچ کیسه ای علی رغم مسئولیت های مهم برای خود ندوخت و هنوز خانه از خود ندارد.
  ۶- اگر به روز معاد اعتقاد دارید و مسلمانید پس در تمام امور خدا را ناظر بر اعمال و کردارتان ببینید و الا جز خاسران خواهید بود.

 • سعيد گفت:

  حیف نام بسیج که شما ………………… کشیده اید.لطفا نام امام را قاطی …………. نکنید برای مردم مقدس است.در ضمن این نوشته چه ربطی به انهمه حرف منطقی و استدلال سید داشت.لطفا ابروی بسیج را نبرید

 • علی گفت:

  چرا در وادی حرف و کلام برخی ها فقط تهدید می کنند ؟ آیا همین کفایت نمی کند برای اثبات هر ادعایی ؟؟!!

 • مناظره گفت:

  درود بر بسیج دانشجویی تنها صدای بلند و حق طلبانه حزب الله از حلقوم این عزیزان بلند است . این گونه تضارب افکار به رشد جامعه کمک می کنه

 • مناظره گفت:

  جوابیه بسیار مودبانه ای بود

 • مقداد گفت:

  راستی بنده شخصا حاضرم کل صحیفه امام را به آقای توفیقی هدیه بدهم

 • مقداد گفت:

  عجب! عجب!
  ادعای آزادی بیان می کنید و اینگونه ترس و لرز به جانتان افتاده.
  مگر همان آقارضا خان توفیقی، خود توان جواب دادن ندارد ک شما ها را فرستاده، ببخشید شما یک نفر را فرستاده تا چندین جواب بدهید
  این که اینقدر ترس و لرز ندارد

 • مناظره گفت:

  می شناسمت برادر ازته …… آمدی سایت اجاره ای گرفتی و کامنت دلخواه می زنی /؟ خدا را خدا را . ب

 • مناظره گفت:

  اولا از اینکه این سایت و کامنت گزار محترم کاملا آماتور هستند چندان خوشحال نیستم چون باعث آبروریزی استانمان است ما از بیرون استان رصد می کنیم .اینکه فوقش دونفر این چند کامنت را گداشتند و ثانیا اتفاقا جوابی مستدل و زیبا و مودبانه ای است و کامنت از سرعقده گشایی است . ثالثا به جبهه و شطلی و مجنون رفتن و برگشتن مهم نیست اگرچه مهم است . اما همواره در خط مقدم دفاع از اسلام و انقلاب ماندن و دنیانطلبیدن مهم تر است . چندتا بچه جوان از سر تکلیف متنی می نویسند چقدر جوش می خورید /

 • اهورا گفت:

  با شرفترین، با ایمان ترین و متعهد ترین اصلاح طلب استان ، رضاتوفیقی است.

 • ستا گفت:

  زنده بارضاتوفیقی وزنده بااصلاحات یقین داشته باشین مردمی ترین جناح ،اصلاح طلبان می باشدودارای بزرگترین پایگاه مردمی درکشورمی باشند

 • رها گفت:

  اینقدر این جوابیه بی معنی و ………………… بود که هیچکس به آن توجه و بهایی نداد.

 • مرادی گفت:

  در سراسر مصاحبه آقای توفیقی هیچ نشانه ای از توهین و بی احترامی به هیچ شخص یا نهاد یا حزبی دیده نشد ، پس چرا مغلطه میکنید ؟اقای توفیقی فقط درد دل اصلاح طلبان استان و گوشه بسیار ناچیزی از بی مهری ها و جفایی را که در این مدت بر اصلاح طلبان رفت بیان کردند . همین جوابیه شما نشاندهنده سعه صدر نداشتن و کینه دیرینه نسبت به اصلاحات است ، چرا زمانی که شما باید نقد کنید دیگران باید حتما بپذیرند ولی شما تاب و توان و تحمل شنیدن دو کلمه حرف حساب و حق جناح رقیب را ندارید ،؟؟

 • هاشم زندی گفت:

  این جوابیه نمودار بیسوادی مجموعه بسیج دانشجویی هست .و هیچ تحلیل و آنآلیزی من در این سیاهه نمیبینم .فقط برای رفع تکلیف این سیاهه رو مرقوم کردن .البته صحبتهای آقآی توفقی به قدری مستدل بوده که جای هیچ جواب منطقی رو برای این تشکل شبه نظامی  نگذآشته

 • بسیجهای دوران مقدس گفت:

  مایه شرممان شداین جوابیه .ای کاش ماهم چون دیگر همرزمانمان درکربلای۴با اب اروند تا اقیانوسها پیش می رفتیم تا چنین روزگاری رانمی دیدیم .به نام بسیج وبسیجی چه نمی کنید.باعملکردتان دیواری از چین را فی مابین ما ومردم ساختیدوآن نام مقدس رابه ………………. تبدیل کردید .ای کاش تاریخ به عقب برمیگشت تا ببینمیم چندنفرتان ازمیادین مین می گذرید.سعی کنید مردان دیروز میادین مین باشیدنه اینکه باعمل کردتان میدان مین بین مردم ونام بسیج شوید .چرا از قانون اساسی فقط یک اصلش را مطالعه کردید .چرا از بیانات امام فقط یک نطقش را شنیده اید وان را تحریف کرده اید.دفاع از انقلاب ،خود رافدای دنیای دیگران نیست .سنگرساز آنان که نام دین رایدک میکشند وبه نام دین دنیایشان رامی سازند ،نباشیم .نان پنیرخوران شطلی ومجنون باشیم نه مدافعان ……………………………..

 • نیک ایین گفت:

  منطق ان است که بیایید و بنشینید با رضاتوفیقی مناظره بگذارید تا مردم قضاوت کنند اما در یک برنامه زنده

  • مقداد گفت:

   به نظرت همچین ادمی میاد مناظره.
   من همین جا اعلام میکنم حاضر ب مناظره با ایشونم

 • بسیجی قدیمی گفت:

  شاخه ی …………. اصولگرایان و ………… آنها در استان ، بدجوری در تور مصاحبه شیر مرد اصلاحطلب استان گرفتار شده است .

 • بهلول گفت:

  جوابیه ای …….. و ………. از این تا بحال نخوانده ام . واقعا نشان دادید که بیسواد و غیرمنطقی به تمتم معنا تشریف دارید . چه توجیهات و توضیحات بی مختوایی

پربازديد