تاریخ درج خبر : 1393/11/10
کد خبر : ۴۴۰۰۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

استخدام غیرقانونی ۴۹۹هزار نفر در دولت احمدی‌نژاد

مشاور هیئت عالی نظارت بر تخلفات اداری کشور گفت: ۵۶ درصد استخدامهای دولت قبلی بدون مجوز قانونی و آزمون عمومی انجام شد.

مختار محمدی صبح پنجشنبه، نهم بهمن ماه در جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۴۹۹هزار نفر بدون مجوز قانونی از سوی مجلس یا دولت در دستگاههای اجرایی کشور استخدام شدند.

download

وی اظهارکرد: مجموع کارمندان و بازنشستگان دستگاههای اجرایی اعم از حقوق بگیران و بازنشستگان و مستمری بگیران در سالجاری هشت میلیون و ۴۷۶ هزار ۴۸۸ نفر را شامل می شود.

نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در شورای راهوری توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۸۷۴ نفر معاون وزیر و یا هم تراز با معاون وزیر، ۱۴۵هزار و ۱۹۹ نفر مدیر ستاد و استانی تا سطح روسای استانی و ۲۹۶هزار و ۳۳۶ نفر مدیران واحدهای عملیاتی در دستگاههای اجرایی کشور هستند.

محمدی تصریح کرد: در مجموع ۴۴۲هزار و ۴۰۹ نفر مدیر در این عناوین در دستگاههای اجرایی کشور وجود دارد که آمار شرکتهای، نهاد ها و موسسات عمومی غیر دولتی منظور نشده است.

وی با یبان اینکه ۳.۱درصد کارمندان دستگاههای اجرایی کشور دارای مدرک تحصیلی دکترا هستند، ادامه داد: ۵.۲ درصد دارای مدرک فوق لیسانس، ۴۱.۷ درصد لیسانس و ۵۰ درصد زیر لیسانس هستند.

مشاور هیئت عالی نظارت بر تخلفات اداری کشور بیان کرد: براساس احکام برنامه چهارم و پنجم توسعه کشور باید واحد های سازمانی در سطح اداره کل و مرکز و استانها به ۱۳۱۳ واحد باشد که ۶۴هزار ۵۵۲ واحد سازمانی در سال ۸۴ داشتیم اما از سال ۸۴ تا استقرار دولت یازدهم تعداد واحدهای سازمانی در سطح اداره کل و اداره در مرکز استانهای به ۹۸ هزار ۶۷۸ واحد سازمانی رسید که ۵۱ درصد رشد داشته است که نه تنها با احکام پیش بینی شده در برنامه انطباق داده نشده بلکه افزایش یافت.

محمدی با بیان اینکه دو میلیون و ۲۱۲ هزار نفر تعداد نیروی انسانی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۸۴ بوده است، عنوان کرد: در اثر واگذاری دستگاههای دستگاههایی که امکان واگذاری به بخشهای غیر دولتی داشته اند ۱۱۸ هزار نفر از آمار دستگاههای دولتی خارج شدند و اینکه تعداد خارج شد گان طی هشت سال ۶۰۸ هزار نفر بوده با همه این تعداد خروجی تعداد نیروی انسانی دستگاههای اجرایی کشور در سال ۹۲ به دو میلیون و ۳۸۰ هزار نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: تعداد استخدام های انجام شده طی هشت سال دولت قبلی ۸۹۴ هزار نفر بصورت رسمی، پیمانی و قراردادی بود که از این تعداد ۳۹۵ هزار نفر که ۴۴ درصد می شود دارای مجوز قانونی بودند.

مشاور هیئت عالی نظارت بر تخلفات اداری کشور تأکید کرد: از این تعدا استخدام شده تنها ۲۱۰ هزار نفر که ۲۳ درصد می شود از طریق آزمون جذب و بکارگیری شدند بنابراین ۴۹۹هزار نفر بدون مجوز قانونی از سوی مجلس یا دولت در دستگاههای اجرایی کشور استخدام شدند. ۶۸۴ نفر بدون برگزاری آزمون عمومی استخدام و بکارگیری شدند.

محمدی اضافه کرد: با ایرادی که رییس مجالس شورای اسلامی نسبت به استخدام طرح مهر آفرین گرفتند ۳۹۴ هزار نفر استخدام آنها لغو شد در صورتی که این تعداد استخدام که با شروع دولت یازدهم فرآیند جذب آنها متوقف شد، تعداد استخدام ها به یک میلیون و ۲۸۸ هزار نفر می رسید و سالانه ۸۰۰۰میلیارد توان بار مالی برای دولت داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد