تاریخ درج خبر : 1393/11/11
کد خبر : ۴۴۰۲۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

چیپس فاسد ۱۲ دانش‌آموز یاسوجی را مسموم کرد

دوازده دانش‌آموز در مدرسه‌ای در یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، با مصرف خوراکی تاریخ‌گذشته دچار مسمومیت شدند.

این دانش‌آموزان که در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کردند، در ساعت ۱۴ و چهل و پنج دقیقه روز چهارشنبه در مدرسه‌ای در شهرک جهاد شهر یاسوج با خوردن چیپس‌های فاسد دچار مسمومیت شدند و به بیمارستان منتقل شدند.

مسئول روابط عمومی اورژانس ۱۱۵ استان در این زمینه گفت: پس از تماس تلفنی با نیروهای اورژانس شهر یاسوج، دو دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد که در سریعترین زمان ممکن به «سرم‌درمانی» این دانش‌آموزان پرداختند و پس درمان اولیه، به بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج اعزام شدند.

محمدرضا قنبری افزود: خوشبختانه پس از روند درمان اولیه و سپس درمان چند ساعته در بیمارستان امام سجاد(ع)، حال عمومی این دانش‌آموزان بهبود یافت و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

وی درباره چگونگی وقوع این حادثه نیز تأکید کرد: تحقیق در این زمینه به‌عهده‌ی ما نیست اما طی تماسی که با مدیر مدرسه داشتیم گفته شد که این مواد خوراکی در زمین همجوار مدرسه رها شده‌بودند.

مدیر این مدرسه با اشاره به اینکه این مواد فاسد خارج از محوطه‌ی مدرسه بودند، اظهار داشت: احتمالاً کارتون‌های حاوی چیپس‌های فاسد، برای معدوم‌سازی در زمین خالی همجوار کنار گذاشته شده‌بودند که متأسفانه تعدادی از دانش‌آموزان اقدام به مصرف آنها کردند.

مدیر این مدرسه ابتدایی ادامه داد: با پیگیری‌هایمان متوجه شدیم تعدادی از دانش‌آموزان برخی از این چیپس‌ها را با خود به منزل بردند که با برقراری تماس فوری با اولیاء، موضوع فاسد بودن این خوراکی‌ها را اطلاع‌رسانی کردیم.

وی در پایان گفت: پیگیری‌های قضایی در این زمینه برای شناسایی عامل یا عوامل این موضوع مهم در حال انجام است.

اگرچه تلاش فوری اورژانس ۱۱۵ و نیز مدیر این مدرسه برای درمان و جلوگیری از بروز مسمومیت‌های بیشتر قابل تقدیر است اما به‌نظر می‌رسد باید اقدام خطرناکِ رهاسازی مواد فاسد در نزدیکی دانش‌آموزان به سرعت رسیدگی و با خاطیان و سودجویان احتمالی برخورد جدی صورت گیرد.

منبع: سلام دنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد