تاریخ درج خبر : 1393/11/11
کد خبر : ۴۴۰۲۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -

ردای ریاست دانشگاه قابل مقایسه با نمایندگی مجلس نیست

دکترفرید مرادیان عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی پزشکان کشور، در یادداشتی که برای سایت استان ارسال کرده است از ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان خواسته است با اعراضی عالمانه و با اغماضی مدبرانه از کاندیداتوری وکالت پارلمان، با جدیت مدیریت سخت و پرفراز و نشیب اما افتخارآمیز دانشگاه را بیش از پیش تعقیب کند.

IMG_0215

متن یادداشت دکتر فرید مرادیان خطاب به دکتر چمن در پی می‌آید:

برادر و دوست عزیز و فرهیخته ام جناب آقای دکتر چمن

باسلام و عرض ادب

در روزهای اخیر اخباری البته نه چندان موثق ذهن حقیر را مشغول و مشوش ساخت مبنی بر اینکه آن جناب مستطاب عزم خود را بر کاندیداتوری مجلس در حوزه کهگیلویه جزم نموده و یا شاید دیگرانی سعی در جزم عزم آن والامقام در این خصوص دارند لذا حقیر بر آن شدم عرایضی هرچند ناقابل ذیلا بیان کنم:

الف) تصمیم بر ارائه این عرایض را خودم وبدون مشورت دیگران گرفتم.

ب) چون چنین تصمیمی بر منافع عموم مردم استان تاثیرگذار است از طریق رسانه معروض داشتم.

ج) کاندیداتوری پارلمان افتخاری است بزرگ و کاندیداتوری شخص شخیصی چون شما را افتخاری بزرگ برای همگان میدانم اما……..

۱- امیدوارم که به نحوی اتمم و اکمل به مدیریت عالمانه و دلسوزانه خود ادامه دهید وبا قاطعیت در فکر و عمل از چنین تصمیمی دوری گزینید.

۲- چنین رویه ای ذهن شما را مشغول وفعل شما را مخدوش خواهد ساخت و ستاد دانشگاه را بدل به ستادی انتخاباتی خواهد نمود که جبران ضایعات آن ناممکن خواهد شد. کما اینکه در همین یاسوج در سالیان اخیر شاهد فجایع مشابه بوده ایم.

۳- در حالیکه دولت دکتر روحانی ویرانه ای را از اسلاف به ارث برده است توجه ایشان به امر سلامت مردم به حق که به مثابه آزادسازی دیگر بار خرمشهر بوده و خدمت مدیریتی آنهم در ردای ریاست دانشگاه یقینا فرصتی مغتنم بوده که قطعا و اثباتا قابل مقایسه با نمایندگی مجلس نیست.

۴- با توان واستعداد وتعهدی که در شما سراغ دارم مطمئن هستم که امکان بازسازی ویرانگریهای دولت گذشته در زمینه سلامت مردم را دارید.

۵- از انجا که کمال طلبی ومیل به پیشرفت امری فطری وحق هر انسانی است اما نظر به اهمیت طرح عظیم نظام نوین سلامت امکان شکوفاءی بخش عظیمی از استعدادهای جنابعالی وظهور وبروز توانمندیهاتان در این عرصه وجود دارد.

۶- اندکی مداقه نشان میدهد که هیات حاکمه استان در بخش دولت ومجلس سعی بر حفظ ترکیب فعلی نمایندگان پارلمان دارند واین در حالیست که افکار عمومی حداقل در شهرستان ما وموردالاشاره دنبال گزینه های دیگری است.لذا گرچه چنین تنازع فکری و سیاسی میتواند برای جنابعالی بستر ساز باشد اما یقینا ومطمئنا ومنطقا خدمت مجدانه در عرصه سلامت مردم بسی ارزشمندتر است.

۷- دراین مرقومه هر چند ناقص و قاصر از بحث درمورد تفاوت نماینده مردم و نماینده مجلس و تمام مباحثی که حول این دو عبارت اذناب و اطوالند پرهیز نموده و مجددا از جنابعالی که متصف به اوصاف نیک فراوانی هستید خواهشمندم که با اعراضی عالمانه و با اغماضی مدبرانه از کاندیداتوری وکالت پارلمان با جدیت مدیریت سخت و پرفراز و نشیب اما افتخارآمیز دانشگاه را بیش از پیش تعقیب فرمائید…

والسلام…

ارادتمند:فرید مرادیان…متخصص جراحی عمومی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مهمان گفت:

  چروم جان بیشتر مطالعه کن. چروم جان چرا عصبانی میشی آخه؟
  چروم جان ….

 • ش.داریوشی گفت:

  جناب آقای دکتر مرادیان
  من هم با شما موافقم .”ردای ریاست دانشگاه قابل قیاس با نمایندگی مجلس نیست “. درست به همین دلیل و این دلیل که توانائی آقای دکتر چمن بسیار بیشتر از ریاست دانشگاه ست .
  در حد نمایندگی مجلس و شاید بالاتر .البته اگر ایشان خود خواهان این باشند و مردم نیز ایشان را برگزینند.فراموش نکنید که دکتر اگر در ردای ریاست دانشگاه عهده دار سلامت مردم است در جایگاه کرسی مجلس نماینده تامین سلامت , آموزش, امنیت , کار و …..مردم خواهد بود . با توجه به شناختی که من و شما از آقای دکتر طی سالیان متمادی کار کردن با ایشان داریم اینها تکالیفی است که از عهده امثال آقای دکتر چمن بر می آید .پس خواهشاً به جای زدن راًی آقای دکتر برای کاندید شدن ایشان را تشویق به اینکار کنید که مجلس آینده را فرهیختگان بیارایند و نه خود شیفتگان.

 • دهدشتی گفت:

  جناب آقای دکتر مرادیان سلام
  با عبارت « “اندکی مداقه نشان میدهد که هیات حاکمه استان در بخش دولت ومجلس سعی بر حفظ ترکیب فعلی نمایندگان پارلمان دارند و این در حالیست که افکار عمومی حداقل در شهرستان ما وموردالاشاره دنبال گزینه های دیگری است.». درست فرمودید. هیئت حاکمه از جمله استاندار بومی سعی در انتخاب یک ساداتی علی الخصوص بزرگواری محبوبش ر ا دارد زیرا که وامدارش می باشداز سوی دیگر هم دکتر غلام دوست دارد به تنهایی یکه تازسیاست در استان باشد که این، عین بی تدبیری است.باشکافی که استاندار و سایر مدیران کل دست نشانه ایشون و غلام به وجود آوردند حتی امکان اجماع اصلاح طلبان بیشتر که نشده هیچی بلکه تنور تفرقه و اختلاف و قبیله گرایی را داغ تر کردند.امید است خادمی به خود بیاد وبه فکر مدیریت دشوارسال۹۴باشه که انتخاباته

 • شهروند چروم گفت:

  دکترچمن گزینه اصلاحات نیست,ک یهویی از راه برسه وبگه من گزینه اصلاحاتم,اصلاحات هنوز نمرده خودش گزینه داره.

 • مهمان در جواب نا شناس گفت:

  نا شناس عزیز اگر ارتباط عمیق با مردم و مردمی بون یعنی تن دادن به خواسته های نا معقول و غیر قانونی بعضی از هم استانی ها و همشهری هاست، نه تنها ضعف نیست بلکه مورد خواست مردم نیز میباشد. مردم محجوب ما از بی قانونی و طایفه گرایی و قوم گرایی به ستوه آمده اند.

 • ناشناس گفت:

  شرط اصلی و اولی و ذاتی نمایندگی مردمی بودن و ارتباط عمیق و وثیق با مردم است همون چیزی که نقطه ضعف اساسی چمن هست

 • هم فکر گفت:

  جناب آقای دکتر مرادیان عزیز درست است که ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان و قائم مقام وزیر یکی از بهترین پستهای کلیدی جهت ارائه خدمات خداپسندانه می باشد ولی با توجه به توانایی علمی و زبان گویایی که دکتر چمن دارند می تواند در عرصه ملی مفید واقع گردد و کمیسیون پزشکی مجلس زیبنده این استاد فرزانه است .به امید توفیق هر چه بیشتر نخبگان استانمان انشائالله

 • ناشناس گفت:

  فقط دکتر چمن…….

 • فرهنگی گفت:

  اصلاح طلبان کهگیلویه جهت پیروزری در انتخابات باید شخصی علمی و توانمند و با تجربه را انتخاب نمایند و نیروی بهتر از استاد چمن ندارند.ولی من به ایشان توصیه می کنم وارد این کار وزار نشود و وجود ایشان در دانشگاه علوم پزشکی استان مثمر ثمر بیشتری خواهد بود.

 • دکتر قلم فرسا گفت:

  باسلام
  با نظر دکتر مرادیان برای کاندیداتوری دکتر چمن جهت مجلس شورای اسلامی هم موافق و هم مخالف ؛
  موافق از این جهت که در صورتیکه هدف دکتر چمن صرفاً نمایندگی مجلس برای برهه ای محدود از زمان باشد و پس از سپری شدن این مدت مجدداً به همان پست قبلی یا اندکی پایین تر برگردد، بهتر است فکر کاندیداتوری را فراموش کنند.
  مخالف از این جهت که شاید دکتر چمن هدفی بالاتر از نمایندگی مجلس در سر دارند و این زمینه ای مناسب برای نیل به اهدافی والا برای استان باشد.
  قلم فرسا

 • کا جونباز گفت:

  آقای دکتر متنتان بسیار سنگین و پر از کلمه های ادبی و دشوار عربی می باشد..به طوری که آدم احساس میکنه داره یه متن ادبی مربوط به چند قرن پیش رو میخونه..بهتر نبود طوری می نوشتید که برای همگان قابل درک باشه؟؟؟؟؟واقعا نوشتن این عبارات ضرورت داشت؟(نحوی اتمم و اکمل-اندکی مداقه-اذناب و اطوالند و …..)

 • اهورا گفت:

  “اندکی مداقه نشان میدهد که هیات حاکمه استان در بخش دولت ومجلس سعی بر حفظ ترکیب فعلی نمایندگان پارلمان دارند و این در حالیست که افکار عمومی حداقل در شهرستان ما وموردالاشاره دنبال گزینه های دیگری است.”
  جناب دکتر مرادیان عزیز کمی تند و یا عمدا و یا هم سهوا ،بی انصافی نمودید.
  البته در خصوص جمله فوق
  البته هر نماینده ای طبیعتا تلاش می کند که دوباره رای بیاورد . هیات حاکمه دولت را هم نمیدانم!
  ولی شما باید حساب چهره ای ملی، همچون دکتر تاجگردون را از بقیه جدا می کردید.

پربازديد