تاریخ درج خبر : 1393/11/11
کد خبر : ۴۴۰۳۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

«پاسخی به سخنان آقای رضاتوفیقی»

سایت استان: مهدی دلبند

آنچه موجبات این نوشتار را فراهم آورد استان وحشت دارید؟/ گفتمان اصولگرایی سرشار از تهمت و برچسب نارواست/ عملکرد استاندار اصلاح‌طلبانه نیست” href=”http://k-b.ir/437811″ target=”_blank”>مصاحبه آقای سید ضیاءالدین رضاتوفیقی با چند سایت خبری استان است و آنچه این نوشتار متعهد به پرداختن به آن است پاسخ به بخشی از اظهارات ایشان است.

۱-شعارهای انقلاب شعار آزادی: آقای رضاتوفیقی به دو شعار محوری انقلاب اسلامی یعنی آزادی و استقلال اشاره کرده و گفتمان اصولگرایی را متهم به فراموش کردن یا به فراموشی سپردن آزادی کرده است.در باب آزادی باید گفت عملکرد اصلاح طلبان در دوران اصلاحات به خوبی منظور آنها را از این شعار نشان می دهد.دورانی که به بهانه آزادی بیان هجمه های عظیمی توسط روزنامه های زنجیره ای به مقدسات و آرمان های مردم وارد کردند.دورانی که در آن زیارت عاشورا خشونت آفرین خوانده شد و مهدویت و امام عصر(عج) خرافات .مردم هنوز حمله همه جانبه روزنامه ها و نشریات و فیلم های لیبرالی را به ارزش های دینی،آرمان های امام(ره) و خون شهیدان فراموش نکرده اند.آیا منظورتان از آزادی این است؟آیا انتظار دارید مردم حوادث کوی دانشگاه و فتنه قتل های زنجیره ای و تئوری های فتح سنگر به سنگر و فشار از پایین چانه زنی از بالا و واتیکانیزه کردن ولایت فقیه را فراموش کنند؟آیا مصداق آزادی ترویج روابط دختر و پسر و عشق های نامشروع و تمسخر حجاب و نمادهای مذهبی و ترویج سبک زندگی آمریکایی در فیلم ها و نشریات زرد دوران اصلاحات است؟ و اما شعار استقلال: معنای استقلال و وابستگی از منظر شما چیست؟شما استکبار ستیزی را به معنای غرب ستیزی گرفته اید و غرب گرایی را به معنای تعامل.اگر به صحیفه امام(ره) نظری بیفکنید معنای استقلال و وابستگی و غرب ستیزی را خواهید یافت.منطق امام (ره) استکبارستیزی و ظلم ستیزی و دفاع از محرومان و مستضعفان عالم بود و نه تنش زدایی و تعامل با کدخدا.البته شما و دوستانتان این منطق را تندروی و خشونت طلبی می نامید، چرا که به خاستگاه واقعی انقلاب اسلامی ایران پی نبرده اید.باید بدانید که انقلاب اسلامی از اساس برای ایجاد تنش در جهان و به هم ریختن نظام ظالمانه جهانی به وجود آمد.اما با عرض تأسف پس از امام راحل(ره) روشنفکران غربزده و پشیمانان از انقلاب و مزدوران استکبار کرکره انقلابی گری را به بهانه تنش زدایی و گفتگوی تمدن ها و تعامل و رابطه پایین کشیدند.البته نتیجه سیاست تنش زدایی حمله آمریکا به افغانستان و عراق و محور شرارت خواندن ایران و تعلیق فعالیت های هسته ای کشور بود. و اکنون نیز دولت یازدهم همان بینش غلط را نسبت به استکبار دارد که البته به همان نتایج نیز خواهد رسید.

۲-گفتمان اصولگرایی: شما گفتمان اصلاح طلبی را برخاسته از توده مردم و اکثر مردم ایران را اصلاح طلب می دانید.از شما که معلم تاریخ هستید بعید است که ندانید تاریخ حدود ۲۰۰ سال اخیر نشان می دهد اصلاح طلبی نه تنها برخاسته از توده و بطن مردم نبوده،بلکه هیچ گاه مرجعیت فکری و اجتماعی مردم را نیز به عهده نداشته است.اصلاح طلبی برخاسته از اقلیت تحصیلکردگان درباری و شاهزادگان و مرفهان فرنگ رفته بوده و نه توده مردم ایران.نکته دیگر آنکه اصلاح طلبی در ذات خود به معنی رفورمیسم غربی است. شما گفتمان اصولگرایی را گفتمانی زور محور و تحمیل محور نامیده اید. بهتر است بدانید این قشر اقلیت روشنفکر مآب اصلاح طلب است که با ابزار رسانه و تبلیغات خود را به مردم مسلمان و دیندار و دین مدار و انقلابی ایران تحمیل می کند. گفتمان اصلاح طلبی از آن جهت که منشأ فکری غیر بومی داشته و وابستگی تئوریک به اندیشه های غربی دارد با فرهنگ و اندیشه دینی مردم ایران بیگانه است. به همین دلیل است که منتهای آن عدم پذیرش حکومت دینی و کودتا علیه آن است. چیزی که در فتنه ۷۸ و ۸۸ شاهد آن بودیم. از جانب دیگر باید گفت گفتمان اصولگرایی-و نه الزاما همه اصولگرابان و نه هر تعریفی از اصولگرایی-ریشه در تاریخ اسلام و انقلاب دارد.شعارهای اصولگرایی همان شعارهای امام(ره) و امت است.اصولگرایی نه به عنوان یک حزب و جریان سیاسی که به عنوان اندیشه و تفکر اسلام ناب مطرح است. گرچه این اندیشه ناب با تعریف درستی که از اسلام دارد پذیرای اصلاحات و تغییرات در روش ها و ساختارها و قوانین است. چرا که اصلاحات را جزو ذات اسلام می داند و معنای این اصلاحات، اصلاحات آمریکایی نیست.

۳- سفرهای مخفیانه در مورد سفرهای مخفیانه چند تن از سیاسیون ورشکسته به استان باید پرسید که چرا مخفیانه؟مگر از چه چیزی ترس دارند یا چه برنامه ای در سر دارند که مخفیانه سفر می کنند؟شما چرا از رسانه ای شدن این سفرها ناراحتید؟مگر چه اتفاق جدیدی قرار است بیفتد؟هماهنگی های پنهانی آیا به انتخابات آینده خبرگان و مجلس شورای اسلامی مربوط است؟چگونه اصلاح طلبان که زمانی هاشمی رفسنجانی را عالیجناب سرخ پوش می نامیدند اکنون وی را بزرگ خود می نامند و پذیرای مخفیانه اعوان و انصار هاشمی شده اند؟

۴- ملاک حال فعلی افراد است شما چه تفسیری از این جمله حضرت امام (ره) دارید؟ دو گونه می توان تفسیر کرد. یکی آنکه افراد قبلا خطا و اشتباهی کرده باشند و اکنون از آن کرده پشیمان شده و توبه کرده اند. و دیگر آنکه افراد قبلا انسانهای سالم و انقلابی بوده و اکنون از آن راه قبلی برگشته و مخالف قبل عمل می کنند. در هر دو صورت «ملاک حال فعلی افراد است».با این دو تفسیر شما خود و دوستانتان را جزو کدام گروه می دانید؟بی شک معیار وشاخص برای این امر شخص حضرت امام(ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی است و همه ما باید خود را با بینش و منش و آرمان و راه امام بسنجیم. بزرگترین میراث امام نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه است. اصلاح طلبان- و حتی اصولگرایان- باید پاسخ دهند که تا چه میزان به این دو وفادار بوده اند.در کوران حوادث انقلاب بودن و زندان رفتن و شکنجه کشیدن و نوه امام بودن و فرزند مطهری و بهشتی بودن هیچ کدام معیار نیست ،بلکه معیار اکنون انقلابی بودن است و «ملاک حال فعلی افراد است.» در پایان گرچه به زعم حضرتعالی این حقیر، بیسواد و تازه به دوران رسیده و غیرشاخص هستم اما به عنوان یک بچه مسلمان ایرانی به پیشنهاد شما لبیک می گویم و آماده مناظره بر سر مبانی اصولگرایی و اصلاح طلبی و خط امام و مبانی انقلاب با شما هستم.

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم است و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی‌باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • .... گفت:

  برادران و خواهران مدافع جناب توفیقس.این حرفها و تخریب شخصیت ها دلیلی غیر از نقطه ضعف شما نیست!بیشتر از این به طبل رسوایی نزنین.اگه راست میگین به جناب توفیقی بفرمایین بیان مناظره.اونجا همه چی مشخص میشه.مشخص میشه کی در حد کی نیست…

 • علی گفت:

  برو رسایتونو جمع کن که اینکی هم مثل رحیمیتون بالا اورد

 • اهورا گفت:

  [جناب اقای دلبند اگر اصلاح طلبان مخفیانه به استان سفر میکنند. به خاطر امثال شما شعبون بی مخ هاست با منش ساموراییتون

 • ازادی گفت:

  در پاسخ به اظهار نظر رحمان میگویم داعش و گروههای نظیر ان نتیجه عملکرد کسانی است که خوشبین به برقراری رابطه با امریکا و اسراییل نگلیس هستند امثال جنابعالی تفکر لیبرالیستی وابسته به غرب دارند

 • اقای عاقل گفت:

  آقای دلبند من مطمئنم که شما الفبای انقلاب را نمیدانید امام خمینی هم فرمود آب برق گاز مجانی. چی شد؟

 • سید گفت:

  خدا ونظرت نخواه……….
  با ای عکست

 • رحمان گفت:

  امثال تفکر جنابعالی .زمینه ساز گروه های داعشی است.خوب هم تنش در دنیا بوجود اوردیدت

 • بخشوده گفت:

  اقای دلبند گویا به اربابانت خیلی دلبندی و هنوز نمیدانی دوره اینگونه حرفها و ادبیاتها تمام شده .خداوکیلی چطور خودت را در سطحی دیدی که میخوای جواب سید را بدی ؟بزرگترات بعد از تو دهنی مردم هنوز رو ندارن حرف بزنند

 • عارف یزدانی گفت:

  دلبندم….
  سلام منو به جناب هدایتخواه برسون بگو خودت بیا مطلب بنویس و اعلام آمادگی کن برا مناظره نه تو رو بفرسته

 • رضایی گفت:

  با ……… رفتی داخل کتابخونه……بایدم سفارشی بنویسی….در حد این نیستید که جواب رضا توفیقی را بدهید

 • ميثم حبيبى گفت:

  درودبه شرف تمام ازاداندیشان وازادمردان این مرزوبوم که تاریخ سازندوحماسه ساز.جریاندارندوجریان ساز.درودبه شرف بزرگ مرداستان مردى ازجنس ناب وخالص اصلاح طلبى سیدتوفیقى.مرددین دار,اخلاقمدار,انسان دوست ومتدین وازخانواده اصیل وماندگار.تاریخ مصرف سیدتوفیقى غیرقابل اقتضاﺀست دوست عزیز.ایشان مردپایدارى هاوسختى هاست .مردى که درمقابل شمامتحجران وهمفکرانتان همیشه جانانه ومردانه بدون کوچکترین هراسى قدعلم کرده است.شمایى که صدایى امثال سیدتوفیقى رانشنیدیدوباتحجرازدولتى که بدترین وبزرگترین اختلاس هاراکردحمایت کردید.شماهابودیدکه امثال رحیمى راتصدیق کردیدوحالاهمه تون ازش اعلام برائت میکنید.شماکه از۸۸گفتیدبدانیدکه هرچه درطبلهاى توخالى خودزدیدوروحانى راعقبه فتنه خواندیداوراى اوردومردم به شماتودهنى محکمى زدند.نه به شمابه تفکرجلیلیسم واحمدى نژادیسم تودهنى محکمى هم زدند.این راى روحانى حقانیت یاران دربندوامثال سیدضاهاهستندکه بارهاشماهاراازان دولت عوام فریب اگاهى دادندولى مثل کبک سردربرف داشتید.اسلحه فتنه تان زنگ زده است درپیشگاه ملت شریف ایران.شماهاکه دل سوز ملت هستیدچرابزرگانتان ازسروسامان دادن جریان هسته اى این همه ترس دارند؟شماهاکه ازپاکى حرف میزنیدچراحامى دولتى بودیدکافاسدترین بود؟ایاجزاین است که ازفکروگفتمان اصیل اصلاح طلبى اززبان مردى شناسنامه داروسازمانى میترسید؟ماشمارابه وجدانتان واگذارمیکنیم درافق ایران فرداباتوجه به سرعت بالاى تغییرات گریزناپذیراجتماعى جاى براى شمانیست نسل جوان خسته ازتحجرهاومقدس مابى هاى شماهاست.به بزرگترهایتان که هنوزدرحال هواى دولت عدالت محورهستن بگوییدمردمیدان هستیدبسم الله بیایدجلووازتفکرخوددفاع کنیداسلحه زنگ زده فتنه راکناربذارید.چراازامدن افرادبه استان ترس داریدجزﺀاین است که دروغهایتان برملاشود؟

 • ازادی گفت:

  درود بر دلبند واقع بین چه زیبا به حقایق اشاره کردی اما فراموش مکن در طیف اصولگرا افرادی نظیر ع-د کارشان از اصلاح طلبان هم بدتر بود امیدوارم اصولگرایان دلسوز واصلاح طلبان دلسوز دست به دست هم دهندبه مهر مملکت خویش را کنند اباد و اجازه ندهند افراطیون چپ و راست مشکل ساز شوند

 • طهمورثی گفت:

  در پاسخ دوستمان آقای دلبند باید گفت استخدام حضرتعالی در امور کتابخانه ها بر اساس کدامین آزمون استخدامی بوده است؟

 • بهار گفت:

  پاسخ به انقلابی
  روت میشه این حرفازو بزنی ؟ خجالت هم خوب چیزیه . شما طی این هشت سال هرچه بود و نبود بر باد دادید و حالا با این زبون درازی و اقعا من مونده ام که شماها چه آدمایی هستید . شما بهتر است که دوستان خودتان را نصیحت کنید ما میخواهیم با این اندیشه و تفکرمان ادامه بدیم و انشاالله همه ی کسانی را که پشت این همه دزدی و اختلاس هستند و آنهایی را که با پول دزدان به مجلس رفتند و فساد آفریدند را محاکمه کنیم .

 • بهزاد كاظمي گفت:

  من چند سوال از جناب دلبند دارم:
  جریان اصولگرایی چرا در زمان حیات امام در برابرامام ایستاده بود؟
  چه شده که جریانی که امام بارها آنرا مورد حمله صریح قرارداده حالا شده جریان پیرو شعارهای امام؟
  از کی شعارهای اصولگرایی شده همان شعارهای امام؟
  و از کی جریان فکری در کنار امام که نامش هم خط امام بوده و هست شده ” گفتمان اصلاح طلبی از آن جهت که منشأ فکری غیر بومی داشته و وابستگی تئوریک به اندیشه های غربی دارد با فرهنگ و اندیشه دینی مردم ایران بیگانه است. ” ؟
  برادر من اگر تاریخ انقلاب را نخوانده ای که برو یه نگاهی بنداز بهش اگر هم خوانده ای جعل حقیقت آنهم تا این حد؟
  از مردم شرم نمی کنی و آرای میلیونی شان به جریان اصلاحات از خدا شرم داشته باش و فکر فردای آن ور پل هم باش.
  شاید هم به قول حافظ:
  گوییا باور نمی دارند روز داوری
  کین همه قلب و دغل در کار داور می کنند…

 • انقلابی گفت:

  باسلام وتشکر از سایت وزین استان برای ایجاد فضای دیالوگ وگفتگو بین افراد وجریانهای فعال درسپهرسیاسی کشور عزیزمان ایران اسلامی . بیگمان چندصدایی وایجاد فضای گفتگو ومباحثه بهترین روش برای ارتقا سطح فرهنگ سیاسی دراستان وکشوراست. اما متاسفانه دردهه اخیر شاهد برخی بی تقوایی ها وبرهم زدن قواعد بازی دربین برخی ازجریانها و جناههای سیاسی بوده ایم. جریانی که به عنوان چب دراوایل انقلاب وبعدا به عنوان اصلاح طلبی درفضای سیاسی کشور حضورداشته متاسفانه دراثرهمین بی تقوایی وعدم درک صحیح ازفضای عمومی کشور در فتنه ۸۸ بخش عظیمی ازسرمایه اجتماعی خود راازدست دادوباعث خسارت جبران ناپذیری به کشور وملت گردید.امیداست دراستانه انتخابات مجلس این جریان سیاسی باتبری از برخی عوامل داخلی خوددرفتنه۸۸ وباواقع بینی واحترام به ارای مردم بتواند باردیگر درفضای سیاسی کشور فعال گردد.

 • بهار گفت:

  پاسخ به احمد
  احمد جان دلبند و امثالهم مدام در حال حیضند

 • رزمنده و جانباز گفت:

  زمانیکه رضاتوفیقی در میادین جنگ رزمید ودر عرصه های سیاسی به مجادله می پرداخت شما بلد نبودید دست به چانه بزارید حال دست به زنخدان نشسته ای واحساس میکنی ت انقلاب یعنی شما و امثال شما نه خیر انقلاب متعلق به کسانیست که در زمان امام مورد اعتماد ایشان بودند و همواره از انها حمایت می کرد نه کسانیکه حتی قدرت اداره یک نانوایی را نداشتند!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • .... گفت:

   جناب رزمنده فک کنم این جمله براتون خیلی آشنا باشه!!!!!!!! ملاک،حال کنونی افراد است.!

 • کرامتی نسب گفت:

  نگا کی میخواد با کی مناظره بزاره!!!! بیچاره رضاتوفیقی ک کی داره باهاش کل کل میکنه!! برو بگو بزرگترت بیاد عزیزم!! به عقیده شما که انقلابو فقط اصولگراها بوجود آوردن ! بابا شما کجای این انقلاب بودین که حالا هرکی از راه میرسه داعیه دار نظام میشه و اونایی که انقلابو بوجود آوردن میشن منافق و فتنه گر و دست نشانده غرب !!! الان که کل خانواده امامو فتنه گر و حامی فتنه میدونین فردا میگین خود امام هم ……. بود!!! یه جوری حرف میزنین انگار این مردم همه کور و کر و بیسوادن بابا گذشت دیگه اون دوره !! از مردم خجالت نمیکشین از خدا بترسین !!

 • احمد گفت:

  سلام بر خوانندگان محترم. آیا تا کنون فکر کرده اید که امثال آقای دلبند برای چه حض میکنند از اینکه بگن “قبله عالم بسلامت باد”؟

 • شهروند چروم گفت:

  متاسفم برا دلبند ک متن و گفته خودش نیست براش آماده کردن

 • فرزند بلاد شاپور گفت:

  نمیدانم با چه رویی از وصیت نامه امام خمینی صحبت میکنید ، مگرامام خمینی در وصیت نامه اش نفرمودند نظامیان نباید در سیاست وارد شوند ، نظامیان و شبه نظامیان در سیاست و اقتصادو دانشگاه چکار میکنند ؟ این خلاف وصیت امام است

 • بیطرف گفت:

  از جناب آقای حامد وآقا یا خانم (( چه می گه )) تقاضا دارم که پاسخ آقای دلبند را مستدل ومسند بدهند حالا بفرض اینکه ایشان جوان است دلیلی ندارد اینگونه پاسخ سخیف و بچه گانه داده شود ما که بیطرف هستیم ویا به هیچ کدام از دوطیف وابسته نیستیم اینگونه پاسخ را اینگونه برداشت میکنیم که شما جوابی برای گفتن ندارد چند علامت سئوال در نوشته اقای دلبند وجود دارد لطفا پاسخ دهید

 • رفورم گفت:

  این وجیزه چیزی در حد جواب ندارد.خیال کرده که مطلبی نوشته ….

 • جانباز جنگ تحمیلی گفت:

  واقعا ارزش خواندن نداره . خدا وکیلی دو سه سطر اول را که خواندم فحوای کل متن دستگیرم شد و هر چه خواستم ادامه دهم رغبت نکردم .
  جناب دلبند ، اینگونه ریش گذاشتن و دست به چانه بردن و فکورانه زل زدن به نقطه ای ، آدم را سیاسی و روشمفکر نمیکنه .

 • مرحم گفت:

  هی دلبند که اگر ۱۲ سال پیش رو به یاد خود بیاری میفهمی که …..

 • چه گفت:

  اونوقتهای که رضا توفیقی انقلاب کرد ودر میادین جنگ رزمید ودر عرصه های سیاسی به مجادله می پرداخت شما بلد نبودید دست به چانه بزارید حال دست به زنخدان نشسته ای واحساس میکنی تحولات سیاسی را بوجود آورده ای . فعلا کسب فیض نمایید

 • حامد گفت:

  ارزش خواندن نداشت

  • علی اکبر کشتکار گفت:

   من که میدونم مطالب برا مغزت سنگین بود که میگید ارزش خواندن نداشت. دست شما درد نکنه جناب دلبند .خدا خیرتون بده که با علم و منطق جواب دادین. کسانی که بصیر هستن می فهمند. لجاجت با عقل و منطق انسان را هلاک میکند. به فرمایش امیرالمومنین علیه السلام (لعنت خدا بر لجاج). با علی

پربازديد