تاریخ درج خبر : 1393/11/13
کد خبر : ۴۴۱۳۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

محور توسعه دنا بر روی گردشگری و کشاورزی است

فرماندار دنا گفت: این شهرستان در بخش گردشگری و منابع آب و تولیدات باغی و کشاورزی دارای استعدادهای فراونی است که امیدواریم مسئولان کشوری و استانی از این توانمندیها و ظرفیتها برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد استفاده کنند.

IMG_2516

تاج امیری در نشست خبری با اصحاب افزود: شهرستان دنا یکی از مناطق مهم در زمینه کشاورزی، باغداری و گردشگری در سطح استان به شمار میرود و شهرستان نوپای دنا که در سال ۸۰ شکل گرفت ۴۸ هزار نفر جمعیت و ۱۴۲۱ کیلومتر مربع وسعت دارد که  ۸۲ درصد وسعت این شهرستان در منطقه حفاظت شده دنا قرار دارد.

 علی تاج امیری با اشاره به اقدامات مهم انجام شده برای رونق بخش کشاورزی این شهرستان عنوان کرد:  ۲۰۰هکتار از زمینها را برای آبیاری نوین و قطرهای در مناطق مختلف این شهرستان از جمله در روستاهای بیاره و رودشتی آماده شده است.

فرماندار شهرستان دنا همچنین از افتتاح و کنگ زنی ۴۱ پروژه در دهه فجر انقلاب اسلامی در این شهرستان خبر داد.

علی تاج امیری افزود: این پروژه ها با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان افتتاح و کلنگ زنی خواهند شد.

وی اظهارکرد: اعتبار پروژه های این شهرستان که کلنگ زنی خواهند شد، ۱۳ میلیارد تومان است.

فرماندار شهرستان دنا خاطرنشان کرد: با افتتاح و کلنگ زنی این تعداد پروژه در سطح شهرستان برای حدود ۴۵۰ نفر شغل ایجاد می شود.

وی اظهارکرد: در طول چند ماه گذشته کارهای زیادی در این شهرستان انجام شده که ۲۵۰ پروژه خرد و کلان با اعتبار بالغ بر ۳۰ میلیون تومان را در دستور کار قرار داده ایم.

IMG_2523

فرماندار شهرستان دنا افزود: از این ۲۵۰ پروژه ۳۰ پروژه آن در هفته دولت امسال افتتاح شد و در دهه فجر امسال نیز ۴۱ پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان با حضور استاندار و مسئولان شهرستانی به بهره برداری میرسد.

تاج امیری تصریح کرد: تعداد هفت پروژه با اعتبار بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان نیز روز ۱۳ بهمن با حضور استاندار، مردم و مسئولان کلنگزنی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۷۵ درصد از جمعیت شهرستان دنا روستایی است، اضافه کرد: بنابراین باید همه توان خود را روی روستاها بخصوص تولیدات بخش کشاورزی و باغداری در این شهرستان بگذاریم همچنان که در زمینه گردشگری این شهرستان توانمندیهای زیادی دارد.

تاج امیری در پاسخ به سوال خبرنگار سایت استان در خصوص وضعیت شرکت آب معدنی چویل چشمه سی سخت گفت: بیش از ۵۰۰۰ نفر از مردم سی سخت عضو این شرکت تعاونی هستند و با توجه به مشکلات مدیریتی که در گذشته برای این شرکت به وجود آمده بود فعالیت های آن متوقف و تولیدی صورت نمی گرفت.

وی مشکل اصلی این شرکت را نبود نقدینگی و سرمایه در گردش عنوان کرد و بیان داشت: این شرکت یکی از پتانسیل های شهرستان است و  دولت در زمینه سرمایه گذاری و حمایت از بخش خصوصی جهت جابه جایی محصول تولیدی اعلام آمادگی کرده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد