تاریخ درج خبر : 1393/11/13
کد خبر : ۴۴۱۳۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

نحوه توزیع دو درصد نفت، طبق مصوبه مجلس است

معاون برنامه ریزی استاندار گفت: اختصاص و نحوه توزیع سهم دودرصد نفت براساس قانون بودجه و مصوب مجلس شورای اسلامی است و مسئولان استانی نمیتوانند دخل و تصرفی در آن داشته باشند.

IMG_2551

به گزارش سایت استان، حسن نوروزی در حاشیه نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار ما گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی دو سوم از این سهم به کل مناطق محروم استان تعلق می‌گیرد و یک سوم مابقی به همان منطقه نفت خیز که چااهای نفت در آن قرار دارد اختصاص می‌یابد.

وی تصریح کرد: وزارت نفت بر اساس تعداد حلقه چاه و سهم هر منطقه در تولید نفت، قانون دو درصد را اجرایی می کند.

نوروزی عمده این سهمیه را متعلق به گچساران دانست و بیان داشت: ۹۷ درصد سهمیه دودرصد نفت در استان ما به گچساران اختصاص می یابد و شهرستان بهمئی از این قانون تنها به میزان ۳ درصد بهره مند می شود.

وی تغییر در قانون و مصوبه مجلس از سوی مسئولان استانی را ناممکن خواند و بیان داشت: هرگونه تغییر در این قانون تنها باید از مجرای مجلس شورای اسلامی صورت گیرد.

معاون برنامه ریزی استاندار مبلغ کل دودرصد نفت در استان را ۶۹ میلیارد تومان عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    اگر به استناد حاشیه خبری که آقای نوروزی گفته است طبق مصوبه مجلس دو سوم از این سهمیه به کل مناطق محروم استان تعلق می گیرد . چگونه است که باید ۹۷ درصد از این سهمیه صرفا به گچساران اختصاص داده شود.معلوم نیست که چه خبر است ؟ دم خروس را باور کنیم یا قسم حضرت عباس را هر کسی که این مطلب بخواند متوجه می شود که یک جای کار لنگ است .

پربازديد