تاریخ درج خبر : 1393/11/14
کد خبر : ۴۴۱۴۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

عدم رعایت نکات علمی در مزرعه نشانه ضعف کارشناسان کشاورزی است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: عدم رعایت نکات علمی و بدیهی در حوزه کاشت محصولات کشاورزی نشان می‌دهد که کارشناسان این بخش ضعیف عمل کرده‌اند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، جعفر گوهرگانی در جمع مهندسان ناظر و کارشناسان تازه استخدام شده در این سازمان، اظهار کرد:‌ نیروی انسانی عنصر و فاکتور اصلی برای موفقیت هر سازمانی است که این فاکتور مهم با استخدام ۱۲۰ کارشناس تازه نفس تقویت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد:‌ تصمیمی مهم با همکاری استانداری این استان برای استخدام این نیروها انجام شده که امید است خروجی این تصمیم منجر به بهبودی سیمای فعلی کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد شود.

گوهرگانی خطاب به کارشناسان استخدام شده، افزود: چرخه تولید تا مصرف و سفره مردم باید حضور این ۱۲۰ مهندس جوان، متعهد و متخصص بخش‌های مختلف کشاورزی را لمس کنند.

وی با اشاره به تجارب چندین ساله این افراد در موضوع نظارت بر مزارع کشاورزی، گفت: از امروز وظایف شما سنگین‌تر شده و باید دیئگاه‌های خود را از نگاه صرف نظارتی تغییر دهید و بدانید که شما کارشناس و مروج کشاورزی هستید.

متولی بخش کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: وقتی خدمت شما کارشناسان به دل می‌نشیند که همراه با کشاورز و تولیدکننده باشید نه اینکه پشت میز بنشینید.

وی تأکید کرد:‌ محل خدمت شما در روستاها است و در فراخوان عمومی این سازمان حتی محل خدمت نیز به صورت اختیاری مشخص شده و امروز بهانه‌ای برای کار نکردن و کمک به کشاورزان درا نتقال توصیه‌های کشاورزی وجود ندارد.

گوهرگانی با بیان اینکه کارشناسان استخدام شده باید روی کار و خدمت به کشاورزان متمرکز شوند، ابراز داشت: مشکلات برای همه مشابه است و هیچ کارشناسی برای انتقالی و جابجایی به دنبال رو زدن به وکیل و وزیر نباشد.

مدیر ارشد بخش کشاورزی گفت: این یک واقعیت است که وضعیت مراکز خدمات کشاورزی به لحاظ امکانات و فضای فیزیکی در مضیقه هستند که لازم است کارشناسان استخدام شده با واقع‌نگری، بدون کاهلی و بهانه آوردن به فکر کار و تلاش باشند.

وی با بیان اینکه حتی در میز و صندلی و اتاق نیز مشکل داریم، به مزاح گفت: شرایط به گونه‌ای است که هر کارشناسی دیرتر به محل کار بیاید، از میز و صندلی محروم می‌شود.

وی تأکید کرد: محل خدمت این کارشناسان در مراکز خدمات کشاورزی در روستاها و بخش‌ها است و ما از اطریق استاندرای با جدیت پیگیر رفع مشکلات و نواقص هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از صحبت‌هایش ابراز داشت:‌ دانش فنی کشاورزان ما کافی نیست و امروز مأموریت کارشناسان استخدام شده ارتقاء‌دانش کشاورزی در نقاط مولد روستایی و عشایری است.

گوهرگانی اضافه کرد: در حالی که زمان کاشت در نقاط سردسیری نهایتا تا پایان شهریور است ولی می‌ینیم که در این استان در نقاط سردسیری تا بهمن ماه هنوز هم دارند کشت می‌کنند که این نشان از ضعف مدیران و کارشناسان به ویژه در مراکز خدمات دارد.

وی با بیان اینکه هنوز برخی کشاورزان ما ۴۰۰ کیلو بذر در هکتار می‌کارند، گفت: این‌ها نکات علمی و ابتدایی است که کارشناس کشاورزی باید به کشاورز گوشزد کند.

گوهرگانی تأکید کرد:‌ وضعیت فعلی کشاورزی ما نشان می‌دهد، که کارشناسان ما وظایف خود را به درستی انجام ندادند و جا برای کار کردن بسیار وجود دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد