تاریخ درج خبر : 1391/08/06
کد خبر : ۴۴۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره استانی قصه‌گویی در یاسوج برگزار می‌شود

سایت استان: مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در آستانه شب یلدا امسال، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی استانی قصه‌گویی در یاسوج برگزار می‌شود.
سید هانی حسینی اظهار کرد: شانزدهمین جشنواره استانی قصه‌گویی در یاسوج برگزار می‌شود.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این جشنواره با هدف گسترش فرهنگ قصه‌گویی در 30 آذرماه و در آستانه شب یلدا امسال در یاسوج برگزار می‌شود.

وی افزود: قصه به معنای عام آن برای پاداش آرامش تلاطم روح و به معنای خاص آن به منظور درک آموزه‌های اخلاقی و تربیتی کودک نقش شگفت‌انگیزی در بنیان خانواده دارد و از این رو قصه‌گویی به عنوان واسطه‌ای مؤثر در انتقال مفاهیم تربیتی و دینی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تصریح کرد: با توجه به علاقه کودکان به قصه‌گویی، خانواده‌ها می‌‌توانند با استفاده از این هنر کودکان را به دنیای کتاب و کتابخوانی علاقه‌‌مند و با روایت قصه‌ها کودکان را با ادبیات، هنر و زندگی گذشتگان آشنا کنند.

حسینی گفت: مرحله استانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌‌گویی در یاسوج در 2 بخش قصه‌گویی حضوری و صوتی و در سه سطح مربیان کانون، قصه‌گویان آزاد و قصه‌گویان بین‌المللی اجرا می‌شود.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گسترش فرهنگ قصه‌گویی در کشور، تبادل تجربه میان قصه‌گویان و تولید متون مناسب قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان را از اهداف برگزاری مرحله استانی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در یاسوج ذکر کرد.

وی افزود: محورهای موضوعی جشنواره قصه‌گویی امسال با موضوعات آزاد، قهرمانان ایرانی و قصه‌های بازنویسی و بازآفرینی شده از متون کهن (مرزبان‌نامه، کلیله و دمنه و منطق‌الطیر ) در آستانه شب یلدا برگزار خواهد شد.

حسینی با دعوت از تمامی علاقه‌مندان به هنر قصه‌‌گویی، افزود: هنرمندان، روحانیون، مربیان کودک و نوجوان، والدین و دانشجویان می‌‌توانند با موضوعات دینی، تربیتی، آموزه‌های اخلاقی و هویت ملی در این جشنواره شرکت کنند.

مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی علاقه‌مندان تا 15 آبان سال‌جاری فرصت دارند برای ثبت‌نام به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد مراجعه کنند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد