تاریخ درج خبر : 1393/11/14
کد خبر : ۴۴۱۶۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

از عقاید تحمیل شده دست بردارید

سایت استان: سید رحمان وفانژاد

چند روز پیش در سایتهای استان مطلبی را تحت عنوان جوابیه  به  استان وحشت دارید؟/ گفتمان اصولگرایی سرشار از تهمت و برچسب نارواست/ عملکرد استاندار اصلاح‌طلبانه نیست” href=”http://k-b.ir/437811″ target=”_blank”>مصاحبه آقای رضا توفیقی خواندم و جالب آن جوابیه توسط همدوره ای مدرسه خودم آقای مهدی دلبند نوشته شده بود. اول با جناب رضا توفیقی در خصوص جوابیه به ادبیات آقای مهدی دلبند صحبت کردم و ایشان به دو دلیل نوشتن جوابیه را از طرف اینجانب منع کردند ولی باز هم نتوانستم موضوع را بدون جواب بگذارم.

۱- دوست گرامی در بخش اول خود به آزادی اشاره نموده اید آیا منظور شما از آزادی خفقان بر جناح رقیب (اصلاح طلب) هست. دوران طلایی ۹۲-۸۴ که به کام خودتان هم تلخ شده یادتان رفته؟

الف: آن زمان که رمالان و مفسدان اقتصادی ایران با مدیریت کارآمد در دزدی از بیت المال و حمایت اصول گرایان تمام مملکت را قبضه کردند و حال به شما دیکته شده که بگوئید آزادی یعنی روابط نامشروع، تمسخر حجاب، ترویج زندگی آمریکایی ولی به ما دیکته شده آزادی یعنی خوب زیستن، بت شکنی، اعتقاد به اسلام ناب محمدی و احترام به تمام اندیشه ها و مظاهر دینی.

ب: مدعی هستید هر آنچه سر مملکت آمده بنام آزادی به واسطه دولت اصلاحات هست و یادتان رفته که خاتمی در ۸ سال مدیریت دولت خود حتی اجازه نداد تریبون افرادی که امروزه از سوی خودتان جریان انحرافی قلمداد می شود قطع شود و همیشه سعی نمود صدای مخالف را بشنود و در آن سوی میدان احمدی نژاد شماها ضمن جلوگیری از شنیدن صدای مخالف ، آنها را با وصله های ناجور به جهنم سیاسی هدایت می نمود.

ج: امروز شما می نویسید و در یکی از ارگانها شاغل می شوید و یا اگر شاغل هستید ترفیع می گیرید و مدیر می شوید و امثال بنده می نویسند اگر مدیر هستند با پرونده سازی کارشناس می شوند و اگر کارشناس هستند با همین روال پرونده سازی بیکار می شوند.

۲- کلمه استقلال را در نظام جمهوری اسلامی در کلیات موضوع بنام انقلاب اسلامی اساسا هدفش تنش در جهان و به هم ریختن نظام ظالمانه عنوان نموده اید.

الف: سن بنده و حضرتعالی به انقلاب قد نمی دهد و هر دو دهه ۶۰ هستیم و هر کدام از شخصی چگونگی تحقق انقلاب و شعارهای آن را یافته ایم. مشکل حضرتعالی در انتخاب مفسر تاریخ انقلاب هست و فردی را در خصوص ندانسته ها انتخاب نمودی که خود را بنام تریبونهای مذهبی معرفی نمود تا بتواند ضمن همسو جلوه دادن خود از نظر اعتقادات شرعی و اسلامی سیاستهای مغرضانه خود را به ذهن حضرتعالی و امثالهم انتقال دهد و حتی به واسطه اعتماد بیش از حد به بیانات آن عالم ساختگی ذهن خویش اجازه تحقیق مجدد را به خود ندادید و اگر آرشیو سخنرانی های مقام معظم رهبری و رهنمودهای سالیانه را دسترسی پیدا کردید مطمئن می شوم در نزد وجدان خود خواهید گفت استقلال یعنی نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی.

ب: دولت یازدهم را محکوم به همکاری با غرب نموده اید و اگر برای شماها سخنان مقام معظم رهبری فصل الخطاب هست بهتر است بدانید ایشان به مذاکره و رفع تحریم های ناجوانمردانه که عمدتاً ناشی از ۸ سال طبل های توخالی مدیریت عدالت محور خودتان هست نظر مثبت داشته اند و دارند.

ج: پیغمبر اکرم (ص) در عمده نامه های خود به پادشاهان جهان آنها را به اسلام محمدی و یگانه پرستی دعوت نمود و همیشه مذاکره را با جنگ علیه پادشاهان را ترجیح داد مگر در موارد خاص، حال شما انقلاب اسلامی را به عنوان مدعی به هم ریختن نظام ظالمانه جهان و تنش زدا معرفی می کنید؟ پس آدم کشی کجای اسلام و اعتقادات مسلمانان قرار دارد که ما نمی دانستیم .

د: شما که این قدر به دید خودتان آرمان گرا هستید آیا از مقدار غنی سازی های هسته ای ایران اطلاعی دارید و یا این موضوع را هم دیکته کرده اند که بگوئید در زمان احمدی نزاد غنی سازی بوده والان تعلیق شده است . دوست گرامی غنی سازی با تمام اهمیتی که هم برای ایران اسلامی دارد ولی از نان ، ناموس و اعتقادات مردم مهم تر نیست.

۳- گفتمان اصلاح طلبی را در اقلیت مردم و عمدتاً در شاهزادگان و درباریان خوانده اید و اصول گرایی را با ریشه قوی در اسلام و انقلاب معرفی نمودید.

الف: اولین اصلاح طلب شاخص انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) بوده و خود هم می دانید تمام اعضای خانواده ایشان در طیف فکری اصلاحات هستند. تا آنجا که اطلاع دارم امام خمینی در زمره شاهزادگان و در باریان نبوده ضمن اینکه دارای اکثریت (نود و نه درصد) افکار ایران اسلامی بودند. چه قبل انقلاب و چه بعد انقلاب ایشان را قبول داشته و دارند.

ب: شماها(جریان سیاسی) هر وقت که بیت المال را خوردید و یا از قانون فراتر رفتید، گفتید اسلام در خطر است چیزی نگوئیم. و ماها هر وقت که نوشتیم، مجری اسلام آمریکایی قلمداد شدیم.

ج: در خصوص فتنه ای بی نام و نشان شاید مشاعی ، رحیمی، بقایی و سایر حامیان و رمالان ۸ ساله اصول گرایان باشد که هر روز گلی شکفته تر از دیروزشان در اختلاسها و خیانتها به مردم و آرمانهای انقلاب نشان داده می شود.

د: یادتان رفته دو روز قبل انتخابات سال ۹۲ اصلاح طلبان به صحنه آمدند و روحانی را رئیس جمهور نمودند و حال باز هم بگوئید اصلاح طلبان اقلیت هستند.

۴- سفرهای محرمانه اشخاص اصلاح طلب را به استان ورشکستگان قلمداد نموده اید و گریزی به پذیرش هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از بزرگان اصلاحات زدید.

الف: گفتمان اصلاح طلبی از اخلاق شروع و به اخلاق خاتمه پیدا می کند. هاشمی شناسنامه انقلاب بوده و هست و در سال ۹۲ خود را فدای انقلاب نمود تا به جریان انحرافی در انتخابات و اندیشه های کوتوله های مردود سیاسی خاتمه دهد همیشه در نزد اصلاح طلبان بزرگان خواهد بود.

ب: اگر شماها به قانون اساسی اعتقاد عملی دارید بهتر است بدانید آقایانی که به استان آمدند همگی از نظر قانون فاقد هر نوع خدشه می باشند و بزرگان اصولگرای استان به آنها وصله ناجور زدند تا بتوانند با این هجمه ها از آزاد اندیشی خودداری نمایند. گرچه از دیدگاه عمده شماها بدون حکم قانون می بایست برای آنها حکم اعدام صادر می شد.

۵- مناظره را با بزرگان خواستید.

الف: حداقل از بزرگان اصواگرای استان سوال کنید چندین بار اینجانب برنامه مناظره برایشان فراهم نمودم ولی به لحاظ ترس از واقعیت یا جواب ندادند و یا طفره رفتند.

ب: مناظره مفهوم حضور دو نفر در دو طیف فکری با موضوع خاص به صورت عمومی یا خصوصی می باشد. در آن نه چماقی باشد ، نه بیسیمی، نه ناسزا، و بعد از آن هم نه پرونده سازی. اگر به این نوع مناظره تن می دهید حاضریم و منتظر….

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • عزیز گفت:

  درجواب به آزادی میگم زیاد گپ گپو نزن.

 • ازادی گفت:

  در پاسخ به بهادران میگویم اگر افرادی نظیر جنابعالی جو سازی نکند هم اصولگرایان واقعی وهم اصلاح طلبان واقعی در کنار هم برای سربلندی کشورشان تلاش میکنند مشکل جامعه ما منافقانی هستند که تلاش میکنند در جامعه اختلاف ایجاد نمایند

 • اهورا گفت:

  زنده باد توفیقی غیور و شجاع که همیشه پا به کار بوده و نترس

 • بی طرف گفت:

  پس هنوز نوازشهای سال ۸۸ برایتان تجربه نشده

 • تاریخ گفت:

  بحث آزادی را خوب اومدی و حرف دلم را زدی

  • اصولگرا گفت:

   خواب مجلس را هم نخواهید دید چون اگر مجلس دستتان افتاد کودتا میکنید

 • مطلع گفت:

  رضا توفیق اسطوره مقاومت هست و حال این آقایون اگر خجالت نکشند میگویند که ایشان در جنگ هم نبوده

 • میانه رو گفت:

  روزی خواهد آمد که این مدعیان دین از خدا هم فاصله بگیرند و خود را خدای مردم بنامند

 • میانه رو گفت:

  براستی چرا این به اصطلاح اصولگرایان از مناظره در شرایط عادی میترسند.

 • محمد گفت:

  رحمان جان هرکسی نشناسه اینها رو من وتو که میشناسیم.یادت نرفته که چمنچشمه نباتی و بن وسیسش و الان تز یده حضرت آقا.بایدپرسیدچطورتوکتابخونه استخدام شدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

 • بهادران گفت:

  زنده بد اصلاحات،اصولگرایان غارتگر اموال مردم هستند اینه تاریخ نشان میده

 • بهلول گفت:

  پدرام شایسته:

  اوضاع سرگیجه آوری داریم. مفاسد و اختلاس ها یکی یکی برملا می شوند. رئیس دولت از معاونش اعلام برائت می کند. معاون متهم به فساد می گوید چوب رفاقت را می خورم. پول های ملت را رفاقتی می خورند و می برند، بعد خطیب نمازجمعه از مردم می خواهد به جای سه وعده، روزی یک وعده غذا بخورند… وای بر ما که می گوییم پیرو علی هستیم.

  امام علی هم خلیفه بود، امام بود. او هم عمامه به سر داشت و نماز جمعه می خواند. تریبون داشت و با مردم سخن می گفت، اما نمی گفت روزی یک وعده غذا بخورید. می گفت من با دو جامه کرباس و دو قرص نان سر می کنم اما شما نمی توانید مانند من باشید، ولی با تلاش و پرهیزکاری یاری ام کنید. حالا حامی دیرینه مفسدان و غارتگران بیت المال، لباس پیغمبر به تن کرده و کلام علی را ۱۸۰ درجه برعکس کرده و می گوید مردم! روزی یک وعده غذا بخورید تا توهم اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری عملی شود. وای بر ما که از علی دم می زنیم.

  روزگار پر تناقضی داریم. نماینده مجلس می پرسد چرا کسی از آنچه رحیمی فاش کرده، نمی پرسد. رحیمی لو داده که کسانی در قوای مقننه و قضاییه به مهندسی انتخابات پرداخته اند. معاون اول نظام فاش کرده که پرداخت های انتخاباتی را به درخواست مسئولان بلندپایه نظام انجام داده و مجرم کذایی را هم کسانی از دستگاه قضایی و مجلس به او معرفی کرده اند. نماینده دیگر مجلس می گوید در تلاش است تا نظر لاریجانی ها را برای اعلام اسامی ۱۷۰ نماینده جلب کند. باید دو برادر صاحب قدرت تایید بدهند تا اقدام مجرمانه فریبکارانی که صندلی های نمایندگی ملت را اشغال کرده اند، پیگیری شود. دو برادر دیگر لاریجانی ها اما همچنان مصون از پیگرد هستند. اتهام زمین خواری و رشوه گیری آنها را همه می دانند و کسی پیگیری نمی کند. وای بر کسانی که علی را نمی شناسند و لاف پیروی از او می زنند.

  امام علی وقتی مطمئن شد که یکی از عواملش (ابن هرمه) به بیت المال خیانت کرده، دستور داد که از کار برکنار و زندانی اش کنند، به مردم معرفی اش کنند، آبرویش را بریزند و به دیگر همتایانش اعلام کنند که سزای خیانت به مردم چنین است. امام وقتی شنید که کارگزارش (عثمان بن حنیف) سر سفره پر آب و رنگ ثروتمندان بصره حاضر شده، آبروی او را در تاریخ برد و از خوش خوراکی در زمانه ای که فقرا گرسنه اند، برحذرش داشت. اما حتی به او هم نگفت که تو کمتر بخور، تنها گفت ملاحظه مردم را بکن، و فقط در مورد خودش گفت که من کمتر می خورم و می پوشم و باید چنین باشم، و باز گفت که شما نمی توانید مثل من باشید و … وای بر ما که از مرام علی بویی نبرده ایم و مدعی حکومت و ولایت علوی هستیم.

  در زمانه عجیبی به سر می بریم. از مبارزه با فساد می گوییم و آن را بازیچه قدرت طلبی های سیاسی خود می کنیم. از مردم می گوییم و آنها را ملعبه دست ارباب قدرت می خواهیم. رای ها به حرام، پول ها به حرام، دزدی و اختلاس آزاد، امر به معروف ممنوع، سنگ ها بسته و سگ ها رها شده، دلسوزان در زندان و دزدان در خیابان… کاش ذره ای، فقط ذره ای راه و روش علوی را فهمیده بودیم که اگر چنین بود، اینگونه به نام نمازجمعه توهین به خلق خدا تحمیل نمی کردند.

 • عارف یزدانی گفت:

  درود بر سید عزیز

  این دوستان همان هایی هستند که برای پیروزی رییس جمهور پاکدست، سه روز روزه گرفتند…

  حرفهای شما برای این دوستان که هم من و هم شما ازنزدیک سالها باهاشون در ارتباط بودیم مصداق جمله ای زیباست که گفت: کسی که خوابه میشه بیدارش کرد اما کسی که خودشو زده به خواب عمراً

 • ناشناس گفت:

  مرگ بر امریکا سید عاشقتم

 • هم استانی گفت:

  برای نوشتن زمان زیاد هست و اصلاح طلبان باید به فکر انتخابات سال آینده باشند تا قلم هایشان تیزتر از قبل شود

 • بی طرف گفت:

  خوب بود ولی با این جوابیه ها این جوجه های سیاسی را بزرگ نکنید چون فردا برای خود ممنن خواهند شد

پربازديد