تاریخ درج خبر : 1393/11/15
کد خبر : ۴۴۲۳۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اضافه شدن ۵۰ پزشک متخصص به ساختار درمانی استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد از تزریق ۵۰ نفر پزشک متخصص به بدنه درمانی این استان در طول چند ماه اخیر خبر داد.

رضا چمن با تبریک ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی اظهار کرد: یکی از بزرگترین دستاوردهای انقلاب در حوزه بهداشتی و درمانی برای نمونه و مصداق در استان ما این بود که قبل از انقلاب از هر هزار کودک متولد شده، ۱۲۰ نفر آنها می‌مردند اما اکنون این آمار به ۱۵ در هزار رسیده که آماری در نوع خود متفاوت از گذشته است.

وی افزود: یکی از شاخص‌هایی که با پیروزی انقلاب برای حوزه بهداشت و درمان تعریف شده بود لزوم دسترسی هر فرد روستایی به مراکز درمانی و بهداشتی در هفت کیلومتری محل اسکان خود بود که اکنون در ۹۸ درصد مناطق استان این مهم قابل دسترسی و امکان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به طرح تحول سلامت در استان اشاره کرد و با بیان اینکه تاکنون و از اردیبهشت امسال و همزمان با اجرای طرح تحول سلامت در استان، ۵۴ هزار نفر در این طرح در بیمارستان‌های استان بستری شده‌اند خاطرنشان کرد: تا قبل از اجرای این طرح، ۴۰ تا ۴۵ درصد از هزینه‌های بستری و خرید لوازم درمان و دارو بر عهده بیمار بود که اکنون به عدد هفت درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه در برخی از زیرساخت‌ها، استان ما کمبودهایی دارد و برای مثال در بحث بیماران سرطانی و پیوندها به استان فارس مراجعه می‌کنیم تصریح کرد: در این خصوص آماری که داریم بسیار جالب و در نوع خود خوشحال‌کننده است.

چمن ادامه داد: از کل بیماران بستری شده در طرح تحول سلامت که تعداد آن‌ها تاکنون ۵۴ هزار نفر است، تنها ۶۰۰ نفر از آن‌ها به استان‌های دیگر برای گرفتن خدمات ارجاع داده شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان این آمار را به معنای ارجاع ۱۱ بیمار از مجموع هزار بیمار به استان‌های دیگر ذکر کرد و افزود: این آمار باز هم به معنای این است که همکاران ما در نظام سلامت استان از هر هزار بیمار مراجعه‌کننده ۹۹۰ بیمار را در استان ارائه خدمت کرده‌اند که با همه کاستی‌ها و کمبودها آماری بسیار خوب برای ما محسوب می‌شود.

این مسئول در ادامه اظهارات خود گلایه‌ای نیز از مردم کرد و گفت: در ۹ ماه ابتدای امسال ۳۹۰ هزار نفر مراجعه‌کننده به کلینیک‌های تخصصی خود در استان داشته‌ایم که حجم زیادی از مراجعه‌کننده است و مردم برخی اوقات مراجعات غیر ضرور به متخصصان دارند.

چمن به تزریق ۵۰ نفر پزشک متخصص به بدنه درمانی استان در طول چند ماه اخیر اشاره کرد و گفت: اکنون در کل استان ۶۰۰ پزشک عمومی و دندانپزشک و همچنین ۲۵۰ متخصص وجود دارد که همه این داشته‌ها به برکت استقرار نظام جمهوری اسلامی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرزند بلاد شاپور گفت:

    اقای دکتر سهم پزشکان عمومی شاغل د اورژانس های بیمارستانی از طرح تحول چیزی در حد صفر است ، جدیدا تفاوت ویزیت شان که ۲۵۰۰ تومان است حذف شده است ،، لطفا رسیدگی شود

پربازديد