تاریخ درج خبر : 1393/11/16
کد خبر : ۴۴۲۳۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

۲۷ پروژه عمرانی و اقتصادی در کهگیلویه افتتاح شد

در چهارمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی ۲۷ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی با اعتبار ۵.۶ میلیارد تومان در شهرستان کهگیلویه افتتاح شد.

این آیین پیش از ظهر چهارشنبه با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاونین و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه افتتاح این پروژه ها در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به مناسبت دهه فجر ۲۷ پروژه عمرانی و اقتصادی در سطح شهرستان کهگیلویه افتتاح شد، گفت: از این تعداد ۲۵ پروژه عمرانی و زیرساختی و دو پروژه اقتصادی بود.

سید موسی خادمی میزان اعتبارات این پروژه ها را ۵.۶ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: از این مقدار ۳.۵ میلیارد تومان عمرانی و ۲.۱ میلیارد تومان اقتصادی است.

وی دو پروژه اقتصادی کارخانه تولید مواد خوراکی دام و طیور چنگلوا و پرورش بوقلمون سربردیان را وجه برجسته این پروژه ها دانست.

خادمی با بیان اینکه طرح تولید و پرورش بوقلمون برای اولین بار در سطح استان انجام می شود، اظهار داشت: با افتتاح این پروژه یکی از خلأ های استان در حوزه پرورش طیور تا حدودی رفع شد.

وی با اشاره به اینکه گوشت بوقلمون تلفیقی از گوشت سفید و قرمز بوده و در کشور در حال پیشرفت و توسعه است، بیان کرد: امیدواریم در استان ما و در شهرستان کهگیلویه نیز این کار با سرعت بیشتری انجام گیرد و این طرح نمونه ای موفق و الگویی برای دیگر سرمایه گذاران باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد پروژه تولید خوراک دام چنگلوا را دیگر طرح اقتصادی مهم کهگیلویه نام برد و تصریح کرد: ما دنبال این هستیم که زنجیره تولید غذا را در استان تکمیل کنیم که از تولید خوراک دام، تهیه مواد اولیه خوراک دام و نهایتا پرورش، کشتار و مصرف این مواد غذایی در حوزه های مختلف شکل می گیرد.

خادمی بیان کرد: برای تکمیل این زنجیره به سردخانه، کشتارگاه، محل پرورش، تأمین خوراک دام نیاز محصولات لازم برای تأمین خوراک دام مانند ذرت و دیگر محصولات نیاز داریم که این زنجیره در حال تکمیل شدن است.

وی اضافه کرد: با افتتاح کارخانه خوراک دام و طیور چنگلوا با ظرفیت ۲۰ هزار تن کمک بسیار بزرگی به خودکفایی ما در تأمین غذا و ارزان تمام شدن هزینه تولید دام و طیور در استان و شهرستان کهگیلویه خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیگر پروژه های افتتاحی را شامل پروژه های زیرساختی مانند مسجد مسکن مهر دهدشت، طرح های آب و راه روستایی عنوان کرد و ادامه داد: این هفته فرصتی بود تا تعدادی از این پروژه ها به عنوان هدیه دولت به مردم افتتاح شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد