تاریخ درج خبر : 1393/11/16
کد خبر : ۴۴۲۴۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

جهاد کشاورزی استان در خط مقدم عمران و آبادانی

نخستین روز افتتاحیه‌های دهه فجر امسال در شهرستان دنا با حضور مقامات ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد به پایان رسید تا جهاد کشاورزی به عنوان پیش‌قراول ادارات در سنگر خدمت، ۲۵ پروژه مهم و تولیدی را به بهره‌برداری برساند.

dena (2)

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، افتتاح بزرگ‌ترین واحد تولیدی گوشت بلدرچین در جنوب کشور در روستای ده‌برایی شهرستان دنا، افتتاح فار دوم آبیاری قطره‌ای و غرس نهال روستای رودشتی شهرستان دنا، افتتاح یک گلخانه بزرگ صیفی و سبزی با ظرفیت تولیدی ۲۰۰ تن، چندین واحد پرورش مرغ گوشتی و کلنگ‌زنی احداث پمپاژ روستای بن‌زرد برای آبرسانی به ۲۰۰ هکتار از اراضی این روستا، بخشی از پروژه‌هایی بود که امروز با دستان خادمین مردم در دولت یازدهم افتتاح یا کلنگ‌زنی شدند.

پروژه‌های مهم سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی وارد مدار تولید شدند که سایر ادارات پروژه‌هایی در حد افتتاح یک ساختمان اداری و نهایتا یک خانه بهداشت چند متری داشتند.

اداراتی که در شهرستان دنا، پروژه‌های افتتاحی داشتند، دانشگاه علوم پزشکی با افتتاح یک خانه بهداشت در تمنک، جمعیت هلال‌احمر با افتتاح یک ساختمان اداری، بانک کشاورزی با افتتاح ساختمان اداری، اداره‌کل راه و شهرسازی با بهسازی یک راه روستایی و اداره‌کل نوسازی با افتتاح یک سالن ورزشی بوده که هم به لحاظ کیفی و هم کمی و هم سطح پروژه‌ها قابل مقایسه با افتتاحیه‌های سازمان جهاد کشاورزی در شهرستان دنا نیستند.

رضایت مردم از پروژه‌های افتتاحی جهاد کشاورزی در دنا

لبخند رضایت مردم و مسئولان از پروژه‌های دهه فجر سازمان جهاد کشاورزی، از نکات بارز و قابل لمس نخستین روز افتتاحیه‌های دهه فجر ۹۳ بود به طوری که سید موسی خادمی در حین افتتاح چندین طرح کشاورزی گفت: دیدن لحظاتی که زحمات یک مجموعه به بار می‌نشیند و چنین خروجی مبارکی برای تحویل به مردم دارد، هر انسانی را خوشحال می‌کند؛ من از صمیم قلب به مجموعه جهاد کشاورزی و دیگر مسئولان اجرایی مرتبط از جمله فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها خداقوت می‌گویم و افتتاح پروژه‌های مهم و امیدبخشی چون طرح تولیدی بلدرچین، آبیاری قطره‌ای و احداث پمپاژ‌ها و گلخانه‌ها را به بهره‌بردان و کشاورزان تبریک می‌گویم.

dena (4)

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، در حین افتتاح طرح پرورش بلدرچین به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولیدی جنوب کشور، این طرح را کاری ابتکاری و نو خواند و تصریح کرد:‌ امید است روز به روز طرح‌های سازمان جهاد کشاورزی بیشتر و بیشتر شود.

وی تأکید کرد: زحمات و نتایج امیدبخش فعالیت‌های جهاد کشاورزی می‌طلبد که از آقای گوهرگانی به عنوان رأس هرم این مجموعه و همکاری‌های معاونت برنامه‌ریزی استانداری، فرمانداری دنا، بخشدار پاتاوه و بانک کشاورزی قدردانی کنیم.

تکمیل زنجیره تولید از برنامه‌های خوب سازمان جهاد کشاورزی است

خادمی گفت: کار خوبی که در واحد پرورش بلدرچین انجام شده این است که به جز در خوراک در سایر موارد واحد بی‌نیازی است و زنجیره تولید در این واحد تولید گوشت بلدرچین تقریبا” تکمیل است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، تلاش برای تکمیل کردن زنجیره تولید در طرح‌های بخش کشاورزی را نشانی از وجود برنامه در این سازمان دانست.

وجود این تحرک و نقش‌آفرینی بخش کشاورزی در پازل توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد، بار دیگر این موضوع را اثبات می‌کند که سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی و تزریق اعتبارات در این بخش، از معدود راه‌های ممکن برای رسیدن به توسعه و پیشرفت در کهگیلویه و بویراحمد است.

عزم متولیان جهاد کشاورزی برای آبادانی، جزم است

جعفر گوهرگانی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد که در نخستین روز افتتاح پروژه‌های دهه فجر مورد استقبال گرم مردم و کشاورزان قرار گرفته بود، در ارتباط با این واحد تولیدی مهم گفت: واحد پرورش بلدرچین در هر ۲۰ روز چهار تن گوشت سالم بلدرچین را روانه بازار می‌کند که در نوع خود بزرگ‌ترین واحد تولیدی جنوب کشور است.

dena (1)

وی، پشتکار مجری طرح، برنامه‌ریزی سازمان جهاد کشاورزی، حمایت‌های بانک کشاورزی و همراهی‌های معاونت برنامه‌ریزی استانداری موجب احداث چنین واحد تولیدی شده است که از همه آنها قدردانی می‌کنم.

گوهرگانی، میزان تولید سالانه گوشت بلدرچین در این واحد را ۵۴ تن و تخم بلدرچین را ۲۵۰ کیلوگرم اعلام کرد و ابراز داشت:‌در فازهای بعدی میزان تولید بلدرچین در این واحد افزایش خواهد یافت.

وی تأکید کرد: عزم مجموعه جهاد کشاورزی برای رونق این بخش و حمایت از کشاورزی و تولید جزم است که پیشرو بودن در بهره‌برداری از طرح‌های مهم تولیدی، عمرانی و اقتصادی در دهه فجر ۹۳، نشانه‌ای از مصمم بودن متولیان بخش کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

اسقبال کشاورزان از مسئولان ارشد استان با بانگ «برنو» و صدای دل‌نشین «کل»

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، نخستین روز افتتاحیه‌های دهه فجر امسال در شهرستان دنا با حضور مقامات ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد به پایان رسید تا جهاد کشاورزی به عنوان پیش‌قراول ادارات در سنگر خدمت، ۲۵ پروژه مهم و تولیدی را به بهره‌برداری برساند.

dena (3)

گفتنی است، در هنگام بهره‌برداری از طرح‌های بخش کشاورزی به ویژه، آبیاری قطره‌ای ۲۰۰ هکتار از اراضی رودشتی و کلنگ زنی احداث پمپاژ روستای بن‌زرد، کشاورزان با بانگ برنو و صدای دل‌نشین «ک‍ِل» و قربانی کردن گوسفند، از مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد، قدردانی کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد