تاریخ درج خبر : 1393/11/16
کد خبر : ۴۴۲۴۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

«به نام اصلاح طلبان به کام فرصت طلبان»

سایت استان: غریب واحدی پور

از سال ها قبل در کشور با پیروزی محلی یا ملی هر جناح فکری با شدت و ضعف هایی کادر های مدیریتی سازمان ها و ارگان ها نیز با بکارگیری چهره هایی از جناح پیروز دستخوش تغییراتی می گردید .
بطریقی که در دوره هایی خاص بواسطه گستردگی تغییرات اصطلاع جایگزینی “اتوبوسی مدیران” وارد ادبیات سیاسی کشور گردید .
لذا، این امردر بین جناح های سیاسی صرفنظر از عوارض مترتب بر آن به قانون و قاعده نانوشته ای مبدل گردیده بود.
لکن ،در دولت اعتدال و امید که بی شک حتی هر مخالفی از حداقل انصاف هم برخوردار باشد.علاوه بر شخصیت برجسته دکتر روحانی نقش سرمایه انسانی اصلاح طلبان در برجسته کردن رییس این دولت در میان کاندیداها و سپس پیروزی درخشان او در مقابل رقبای مدعی را نمی تواند انکار کند. پس از پیروزی و تشکیل دولت برخلاف رویه معمول در کشور اتخاذ سیاست اعتدال توسط رییس جمهور و در نتیجه بعلت ترکیب خاص مجلس انتخاب وزرایی خاص نا خواسته موجب شد تا در سراسر کشور به قول فرهیخته ای فعالان ستادهای انتخاباتی و سرمایه های اجتماعی علنا” مسلوب الید و در بسیاری موارد حتی نه فقط حرف آنها شنیده نشود .بلکه موردبی حرمتی نیزقرار گرفته و در دولت یار با آنان چنان شود که حتی در دولت قبل کم سابقه بود.
ازاینرو،درپی این آشفته بازار فقدان مکانیزم نانوشته حزبی صدرالاشاره اگر چه در مواقعی به قول ظریفی عده ای از “اصلاح طلبان “بی خطر هم تا اندازه ای در سطوح پایین مدیریتی بکار گرفته شدند.
ولی شرایط به گونه ای رقم خورد که هرکس با هر سابقه ای فرصت را مغتنم
شمرده و به خود اجازه داد تا بواسطه عدم وجود فیلترهای حزبی در دولت اعتدال برای دسترسی به قدرت بطرق مختلف رایزنی کند.گاهی هم به مقصود خود نایل گردد.
با این اوصاف بنظر می رسد که یاس و نومیدی وفاداران واقعی اندیشه اعتدال و اصلاح در هبج دوره ای چنین نبوده است .
زیرا متاسفانه گویا اعتدال عامل به ارمغان آوردن امید برای فرصت طلبان و رنج و محنت برای راست قامتان عقیده بودکه سال ها با دلخوش کردن به مژده هاتفی مبنی بر ظهور این دولت بر جور وجفاها صبر وثبات یافته بودند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • همنوای گریه ها از لنده گفت:

  جالب است که در گفتار همه می نالند حتی آنانی که بقول شما « بواسطه عدم وجود فیلترهای حزبی در دولت اعتدال برای دسترسی به قدرت به طرق مختلف رایزنی می کنند و گاهی هم به مقصود خود نایل می گردند. »
  خوشا بحال دورافتادگان از صندلی های چرخ دار که حیثیت خویش را به بازی نگرفتند.
  برادر عزیز! آموزه های دینی می گویند:
  الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم

 • ازادی گفت:

  درود بر شما فرصت طلبان هم اصلاح طلب هستند وهم اصولگرا منتها هر ۸سال تغیر عقیده میدهند خدا ریشه فرصت طلبان را بخشکاند چه قدر رودار هستند

 • تاریخ گفت:

  در کلیات خوب بود. ممنون

پربازديد