تاریخ درج خبر : 1392/05/04
کد خبر : ۴۴۲۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز دخالت در نحوه چینش کابینه روحانی از تریبون نمازجمعه

سایت استان: امام جمعه موقت تهران به رییس جمهور منتخب توصیه کرد که از انتخاب وزیر علوم یا روسای دانشگاه‌هایی که بوی فتنه می‌دهند، جلوگیری کند.این در حالی است که انتخاب کابینه جز اختیارات رییس جمهور است و دیگران حق دخالت در نحوه چینش آنرا ندارند و از سوی دیگر لازم به ذکر است که دکتر روحانی با روحیه ای که دارد به هیچیک از این فشارها و دخالت ها توجه ای نمی کند و در آخر ،کار مدنظر خودش را انجام می دهد ، پس بهتر است با اینگونه خطابه ها در کار رییس جمهور منتخب دخالت نکنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های دوم نمازجمعه امروز تهران فاجعه مصر را تاسف‌بار دانست و افزود: سوریه برای مصر یک عبرت است صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها برای شکستن مقاومت در سوریه جنگ داخلی راه‌ انداختند، حالا نوبت مصر است.

5634563

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: فاجعه مصر کار اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها است، ما از علما و نویسندگان و اثرگذاران مصری توقع داریم مشکل به وجود آمده را برطرف کنند. از شما می‌خواهیم تا دیرتر نشده چاره‌اندیشی کنید تا انقلاب‌تان در چارچوب احکام اسلام به ثمر نشیند.
وی با محکوم کردن خونریزی در مصر، گفت: اعمال خشونت و به راه‌انداختن جریان خشونت مال مسلمانان نیست.
صدیقی در بخش دیگری از سخنانش قرار دادن نام حزب الله در لیست تروریست‌ها را اقدامی ننگین از سوی اتحادیه اروپا برشمرد و افزود: حزب الله لبنان که جایگاه برتری بین مسلمانان جهان و مردم لبنان دارد درلیست تروریست‌ها قرار داده می‌شود و نام سیدحسن نصرالله که از مفاخر بشریت و نجات‌بخش آزادگان جهان است در کنار لیست افراد شرور و جنگ‌طلب قرار می‌گیرد. این در حالی است که رژیم صهیونیستی که اصلا برای ترور ساخته شده و منافقان ایران در لیست تروریست‌ها قرار ندارد حتی از این افراد هم حمایت می‌شود.
خطیب موقت نماز جمعه تهران تاکید کرد: این اقدام را محکوم می‌کنیم؛ چرا که غیراخلاقی، غیرانسانی و غیرحقوقی است و این را بدانند که حزب الله از این تصمیم آسیبی نخواهد دید.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری خطاب به کارگزاران نظام گفت: سخنان مقام معظم رهبری جواهر‌الکلام و کاربردی است ایشان در سخنان‌شان گرفتار نشدن در غفلت و آموختن صبر و تحمل از قرآن را مورد تاکید قرار دادند. از اینرو مدیران کشور در اداره امور باید از صبر و تحمل بهره بگیرند و در تمام برنامه‌ریزی‌های خرد و کلان هدف را مشخص کنند.
صدیقی افزود: هدف از برنامه‌ریزی‌های کلان پیاده‌سازی اسلام در زندگی مردم است و عظم و اراده در این جهت‌گیری حرف اول را می‌زند امروز جنگ تسلیحاتی و اقتصادی جنگ نیست، بلکه جنگ اراده‌ها است.
خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد:جبهه استکبار و ارتجاع با ما عناد شدید دارند آنها با تاکتیک‌های مختلف درصدد جنگ با ایرانند ولی نهضت‌های مشروطیت، نفت و انقلاب اسلامی فوق استانداردهای جهانی است. از اینرو باید در دهه پیشرفت و عدالت متکی بر این تجربیات حرکت شود.
وی با تاکید بر این‌که با اولویت‌بندی مسائل کشور می‌توان به جنگ دشمن بدکیش رفت، گفت: دو مساله اقتصاد و پیشرفت‌های علمی در اولویت کار است. دولت یازدهم باید از همان جایگاهی که دولت‌های گذشته در این دو حوزه حرکت کرده‌اند، امور را به پیش ببرد.
صدیقی در ادامه خطاب به رییس جمهور منتخب گفت: دانشگاه‌ها فضای آرام و مذهبی دارند و توسعه علوم دانشگاهی با سرعت خوبی در آنها پیشرفت دارداز شما می‌خواهیم جلوی انتخاب وزیر علوم یا روسای دانشگاه‌هایی که بوی فتنه می‌دهند یا جریان‌های سکولاری که قصد نفوذ به دانشگاه‌ها دارند، را بگیرید.
خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران ماه رمضان را در میان ماه‌های قمری ازهمه ماه‌ها برتر دانست و افزود: در خطبه نهج‌البلاغه درخصوص ماه رمضان آمده است که در هر شب این ماه عدد بیشماری از بندگان گناهکار از آتش جهنم‌ آزاد می‌شوند.
وی با بیان این‌که دوری از جهنم اثری دارد و اثر از بی‌میلی به گناهان است، گفت: ترک عادت‌هایی که انسان را اسیر کرده‌اند از جمله وقت ترک غیبت و دروغ و صاف کردن دل با همسایگان و فامیل ماه رمضان است. ماه رمضان ماه نجات است و ماهی است که در هلاکت به سقوط در گناهان و رذایل اخلاقی بسته می‌شود خدای متعال در ماه رمضان درهای جهنم را بسته و درهای بهشت را باز می‌کند.
صدیقی افزود: چه دلیل دارد که در ماه رمضان خود را از جهنم نجات ندهیم ماه رمضان ماه نجات از همه بدبختی‌ها است حواس پنج گانه در ماه رمضان باید گناهان را ترک کنند به نحوی که در بقیه سال دچار گناه نشوند.
خطیب نماز جمعه تاکید کرد: دل، انسان را به خیر و شرمی‌رساند پس با بستن مجاری دل بر روی هوا و هوس عاقبت به خیر شویم.

منبع:روزنو

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • فرزند ملت گفت:

    خدا به ملت شهید پرور ما رحم کنه داریم حالا میفهمیم که امام چه جواهری بود وبرای نظر مردم چه ارزشی قایل بود بخدا این تندروها یکیشونزمان امام جراتترکتازی نداشتن امیدوارم حضرت اقا تا دیر نشده این متحجرای تندرو رواز اطرافشون دورکنن بخدا تو دنیا جک شده مواضع این خشک مقدس ماب ها دکتر بهشتی شهید مطهری احمد اقا کجایی کهاین روزا رو ببینی شهدا خوشبحالتون رفتین ونموندین وضع این مملکت استعمار زده رو ببینین به ما میگن بگو مرگ بر انگلیس وامریکا خودشون همه خانوادشونو میفرستن انگلیس وامریکاخدا کجایی به دادمون برس به داد این ملت بیچاره ساده برس خدا خدا خدا

  • خیرخواه گفت:

    درست است که انتخاب کابینه جزء اختیارات رییس جمهور است، ولی تذکر و پیشنهاد هم حق هر شهروندی است، چه رسد به امام جمعه. این به معنای دخالت نیست، تصمیم نهایی را رئیس جمهور می گیرد.

پربازديد