تاریخ درج خبر : 1391/08/07
کد خبر : ۴۴۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

دو هزارو 778 بیمار دیابتی درکهگیلویه شناسایی شد

سایت استان: سرپرست شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه تعداد بیماران دیابتی شناسایی شده شهرستان را دو هزارو 778 نفر برشمرد وگفت: از این تعداد یک هزارو 520 نفر در شهر و یک هزار و258 نفر در روستاها زندگی می کنند.
‘عبدالحسین موسویان زاده’ روز دوشنبه در حاشیه برگزاری کلاس پیشگیری و مبارزه با بیماری دیابت گفت: بیش از 90 درصد این بیماران مبتلا به دیابت نوع دو هستند.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این کلاس ها نقش موثری در کنترل و پیشگیری از دیابت خواهد داشت گفت: در کلیه مراکز بهداشتی درمانی کلاس های آموزشی دیابت برگزار می شود. موسویان زاده اظهارداشت: دراین شهرستان تعداد 20 مرکز بهداشتی درمانی وجود دارد و تاکنون در 11 مرکز کلاس های آموزشی دیابت برای مردم برگزار شده است.

وی هدف از برگزاری این کلاس ها را آشنایی مردم با بیماری دیابت و پیشگیری از ابتلا شدن به این بیماری بیان کرد.

موسویان زاده با بیان اینکه استقبال مردم از برگزاری این کلاس ها بسیار مطلوب بود، تصریح کرد: امیدواریم با برگزاری مداوم این کلاس ها بتوانیم گام موثری در ریشه کن کردن این بیماری در شهرستان برداریم.

سرپرست شبکه بهداشت ودرمان کهگیلویه با بیان اینکه بیماری تیپ دو دیابت بیشتر در افراد سالخورده شیوع پیدا می کند افزود: کم تحرکی، چاقی و عدم رژیم غذایی مناسب علت اصلی این بیماری است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد